سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با افشای مرگ کارگران بیمار به دلیل عدم تعهد تامین اجتماعی در پرداخت هزینه‌های دارویی بیماران از معضل زیرمیزی در بیمارستان‌های این سازمان انتقاد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افشای مرگ کارگران بیمار


رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با افشای مرگ کارگران بیمار به دلیل عدم تعهد تامین اجتماعی در پرداخت هزینه‌های دارویی بیماران از معضل زیرمیزی در بیمارستان‌های این سازمان انتقاد کرد. عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در برنامه تلویزیونی پزشکی «نبض» که با موضوع تجمیع صندوق‌های بیمه درمان برگزار شده بود، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در قانون تجمیع بیمه‌ها به هیچ عنوان مستثنی نیست بر این اساس در قانون آمده است که تمام بیمه‌ها باید در یک بیمه با عنوان بیمه سلامت تجمیع شوند.

بیمه کارگران

وی گفت: براساس این قانون تشخیص انتقال دارایی و اموال منقول سازمان‌ها برای تجمیع بیمه‌ها با تشخیص معاونت راهبردی رئیس‌جمهور خواهد بود ولی قانون یک استثنایی برای سازمان تامین اجتماعی قائل شده است مبنی بر اینکه تمام بیمارستان‌ها و مراکز ملکی با حفظ مالکیت برای این سازمان باشد و آن زمان بیمه درمان آن در صندوق بیمه سلامت تجمیع شود بنابراین هیچ چیزی از سازمان تامین اجتماعی به بیمه سلامت منتقل نمی‌شود فقط فروش خدمت بر عهده بیمه سلامت ایرانیان قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: تشخیص انتقال تمام دارایی‌های بانک‌ها، شرکت‌های پتروشیمی و وزارت نفت در مقوله تجمیع بیمهدرمان آنها با معاونت راهبردی ریاست جمهوری خواهد بود ولی برای تامین اجتماعی این بند تعلق نمی‌گیرد.

عزیزی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک کارگر با تمام دریافتی‌ ماهانه‌اش اگر 900 هزار تومان باشد باید 90 هزار تومان بابت بیمه پرداخت کند ولی اگر بیمه درمان آن تجمیع شود دیگر لازم نیست آن 9 درصد را کارگر بپردازد، گفت: این مباحثی که درباره تجمیع بیمه درمان تامین اجتماعی عنوان می‌شود شانتاژ کسانی است که حقوق‌های میلیونی و آنچنانی در تامین اجتماعی دارند که مربوط به مدیران این سازمان است در حالی که بیمه سلامت ایرانیان فقط برای مردم تلاش می‌کند در حالی که تامین اجتماعی سلامت برایش مهم نیست فقط پول برایش مهم است.

افشای مرگ کارگرهای بیمار

وی در پاسخ به اعتراضات حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگران گفت: شما که این همه ادعای دفاع از کارگران می‌کنید چرا 3 ماه پول هرسپتین (داروی درمان بیماران مبتلا به سرطان سینه) پرداخت نکردید؟ می‌دانید در این مدت چه تعداد زن کارگرها به خاطر این بیماری فوت کردند؟ ولی این در حالی است که سازمان بیمه سلامت از همان روز اول این هزینه‌ها را به بیماران پرداخت کرد.

بنده کارگری را سراغ داشتم که مادرش سرطان گرفته بود. همین بیمه تامین اجتماعی هزینه آن را پرداخت نمی‌کرد، کارگر پیش من آمده بود و گریه می‌کرد و حاضر بود دفترچه‌ تامین اجتماعی‌اش پاره کند و برود دفترچه بیمه سلامت ایرانیان دریافت کند تا بتواند دارو و هزیه‌های مادر بیمارش را تامین کند پس این تامین اجتماعی است که به کارگران ظلم می‌کند

جیب کارگر را مدیران تامین اجتماعی می‌زنند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با خطاب قراردادن صادقی که عنوان می‌کرد: شما برخی مجلسی‌ها جیب کارگر را نزنید و سینه چاک نکنید زیرا شماها کسانی بودید که در دروه رئیس‌جمهور سابق نصف لیوان وی را سر می‌کشیدید عنوان کرد: شما خیلی بی‌ادب هستید، جیب کارگرها را ما نمی‌زنیم بلکه جیب کارگرها مدیران تامین اجتماعی با حقوق‌های میلیونی که دریافت می‌کنند می‌زنند.

اگر یک کارگر یک ماه پول بیمه پرداخت نکند همین تامین اجتماعی آن کارگر را نابود می‌کند

عزیزی ادامه داد: اگر یک کارگر یک ماه پول بیمه پرداخت نکند همین تامین اجتماعی آن کارگر را نابود می‌کند چرا الان در تعهدات بیمه تامین اجتماعی بسیاری از خدمات درمانی وجود ندارد حتی کسانی که خودشان پول بیمه را پرداخت می‌کنند از آنان هیچ حمایتی نمی‌شود ولی بیمه سلامت تمام این پرداختهای هزینه‌ای درمان را انجام می‌دهد.

بیمه کارگران

حکایت پاره کردن دفترچه بیمه

وی بیان کرد: بنده کارگری را سراغ داشتم که مادرش سرطان گرفته بود. همین بیمه تامین اجتماعی هزینه آن را پرداخت نمی‌کرد، کارگر پیش من آمده بود و گریه می‌کرد و حاضر بود دفترچه‌ تامین اجتماعی‌اش پاره کند و برود دفترچه بیمه سلامت ایرانیان دریافت کند تا بتواند دارو و هزیه‌های مادر بیمارش را تامین کند پس این تامین اجتماعی است که به کارگران ظلم می‌کند.

زیرمیزی در بیمارستانهای تامین اجتماعی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: اگر تجمیع بیمه‌ها صورت پذیرد معضل زیرمیزی برطرف می‌شود.در همین بیمارستانهای تامین اجتماعی کلی زیرمیزی دریافت می‌شود و این کارگرها هستند که حقوق‌های چندمیلیونی مدیران تامین اجتماع را باید بپردازند.

بخش اجتماعی تبیان

منبع : تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین