تبیان، دستیار زندگی
محسن مهر علیزاده رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی در خصوص وضعیت ورزش در سال 92 با تبیان همکلام شد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهر علیزاده: ورزش شاهد اتفاقات خوبی بود


محسن مهر علیزاده رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی در خصوص وضعیت ورزش در سال 92 با تبیان همکلام شد.


با تبریک سال نو و آرزوی موفقیت و شادکامی برای هموطنان عزیزم در خصوص وضعیت ورزش در سال 92 به نکاتی چند اشاره می کنم. با توجه به تعویض دولت و چهار بار حضور وزیران پیشنهادی به مجلس من سال خوبی را برای ورزش متصور نیستم.

برای انتخاب وزیر مدت ها زمان تلف شد که این اتفاق در حساس ترین روزهای ممکن بود. زمانی که بحث بودجه به شدت مطرح بود و وزارت ورزش ما متولی خاصی برای پیگیری جدی کار نداشت. این امرتاثیر منفی در آینده ورزش خواهد داشت. از سوی دیگر ما انتخابات کمیته ملی المپیک را برگزار کردیم که به نظرم خروجی خوبی داشت. مدت ها ورزش ما  با تاخیر در این امر مواجه شد که اصلا خوب نبود. خوشبختانه این انتخابات برگزار شد و من فکر می کنم حرکت خجسته و میمونی بود. در این انتخابات کمتر ماجرای طراحی و مهندسی به چشم آمد.نیروهای دلسوز و خوبی هم انتخاب شدند که در بین آنها قهرمانان صاحب نام هم حضور داشتند.

زمان انتخابات کمیته ملی المپیک و رای اعتماد به وزیر پیشنهادی هم به گونه ای تا از این نظر دو گروه هماهنگ باشند. اکنون کمیته ملی المپیک می تواند استقلال خود را داشته باشد و ضمن هماهنگی با وزارت ورزش کار را پیش ببرد.

در بخش فعالیت های ورزشی هم با وجود این همه مشکلات ریز و درشت باز هم ورزشکاران ایرانی موفقیت های خوبی داشتند. قطعا در این نشریه قدیمی شما به موفقیت های امسال ورزش اشاره لازم را خواهید داشت اما من به اختصار از موفقیت های کشتی ، والیبال، بسکتبال و فوتبال یاد می کنم.

مهرعلیزاده

همانگونه که ذکر شد این موفقیت ها در حالی به دست آمد که ورزش ما مشکلات ریز و درشتی داشت. این امر نشان می دهد که اگر ما این مشکلات را مرتفع کنیم و دارای برنامه باشیم روزهای خوبی پیش روی ما خواهد بود. خوشبختانه ما تغییرات خوبی در سطح مدیریت های ورزشی داشتیم. آمدن رسول خادم به کشتی از آن جمله است. با حضور او این رشته سرو سامان گرفته است. من بعد از المپیک و افتخارات کشتی فرنگی به شدت نگران جدایی محمد بنا بودم. متاسفانه این اتفاق افتاد. خوشحالم که حالا او به صحنه ورزش برگشته و اینگونه می توان امیدوار بود تا با تلاش لازم بار دیگر افتخارات ارزشمند کسب شود.

ما سال مهم بازی های آسیایی را در پیش داریم. همه باید کمک کنیم تا کاروان ایران با آمادگی لازم پا به این میدان بگذارد . وزارت ورزش و وکمیته ملی المپیک باید با کوششی مضاعف زمان از دست رفته را جبران کنند. بدون شک در این راه ورزشکاران مسئولیت بزرگی دارند. من هم به سهم خود برای موفقیت آنها دعا می کنم. سال پر برکتی را برای همه آرزومندم و امیدوارم سال 1393 سالی پربار باشد.

بهمن اسدی

بخش ورزشی تبیان