تبیان، دستیار زندگی
معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی پس از بازدید از باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت گفت: به خودم می‌بالم که در میهن ما عزیزانی هستند که توانسته‌اند به این زیبایی سال‌های حماسه و مقاومت را بازسازی کنند که هم احساس را نشان دهد و هم شرایط و وضع
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایش دستاورهای هسته‌ای در باغ موزه دفاع مقدس


معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی پس از بازدید از باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت گفت: به خودم می‌بالم که در میهن ما عزیزانی هستند که توانسته‌اند به این زیبایی سال‌های حماسه و مقاومت را بازسازی کنند که هم احساس را نشان دهد و هم شرایط و وضعیت مناطق جنگی را نمایش دهد.

نمایش دستاورهای هسته‌ای در باغ موزه دفاع مقدس

وی ادامه داد: باغ موزه دفاع مقدس به این وسعت ایجاد شده تا جوانان ما بیایند و ببینند که چه بر کشور گذشت و من واقعاً تشکر می‌کنم از کسانی که این مجموعه عظیم را طراحی و ساخته‌اند.

صالحی افزود: مردم ما به ویژه جوانان در این مجموعه با فرهنگی که به رهبری امام خمینی (ره) در این کشور متجلی شد و امروز هم خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری این راه را رهبری می‌کنند آشنا می‌شوند و امروز هم دنیا به توان و قدرت ما اذعان دارند.

رییس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: اعتراف قدرت‌ها به ناتوانی در متوقف کردن پیشرفت‌های ایران و اظهارات اخیر رییس جمهور آمریکا در جمع صهیونیست‌ها نشان دهنده اقتدار و پیشرفت ماست.

وی تصریح کرد: شهیدان برای ما افتخار آفریدند و ادامه راه شهیدان وظیفه ماست؛ ما باید این راه را که شهدای عزیز و ایثارگران برای آن جان فشانی کردند ادامه دهیم.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: تجهیزات و موشک‌هایی که امروز در این موزه قرار دارد بخشی از توانایی‌های ماست و من برای همه عزیزانی که این مجموعه را ایجاد کردند آرزوی موفقیت می‌کنم.

همچنین سردار خضرایی مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت اظهار داشت: باغ موزه دفاع مقدس هنوز هم جای توسعه و پیشرفت دارد و ما تلاش می‌کنیم که این شرایط ارتقا یابد. بخشی از این موزه مربوط به دفاع مقدس است و بخش دیگری مربوط به دستاوردهاست و همچنین بخش دیگری نیز مربوط به تاریخ قبل از دفاع مقدس و سال‌های شکل گیری انقلاب است.

ارائه بخشی از دستاوردهای هسته‌ای در تالارهای باغ موزه و تدقیق اطلاعات نقش همکاران سازمان انرژی اتمی در انقلاب و دفاع مقدس می‌تواند به عنوان یک برنامه مشترک بین دو مجموعه موزه و سازمان انرژی اتمی مورد توجه و پی گیری قرار گیرد

خضرایی تاکید کرد: در موضوع دفاع مقدس عموماً توپ و تانک نمایش داده شده و به فعالیت‌های فرهنگی کمتر توجه شده است که البته عمدی نبوده است ولی در این موزه به دو بعد نمایش ابزارها و ادوات جنگی و بخش تربیتی و ترویجی معارف دفاع مقدس توجه داشته‌ایم.

وی در پایان گفت: ارائه بخشی از دستاوردهای هسته‌ای در تالارهای باغ موزه و تدقیق اطلاعات نقش همکاران سازمان انرژی اتمی در انقلاب و دفاع مقدس می‌تواند به عنوان یک برنامه مشترک بین دو مجموعه موزه و سازمان انرژی اتمی مورد توجه و پی گیری قرار گیرد و بخشی از اقتدار و غرور ملی را به نمایش بگذارد که امیدواریم بتوانیم در این زمینه نیز در ترویج فرهنگ مقاومت قدمی برداریم.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: روابط عمومی باغ موزه دفاع مقدس