تبیان، دستیار زندگی
تیم فوتبال فولاد خوزستان در دومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم الفتح عربستان به برتری رسید تا اولین پیروزی فولادی‌ها در لیگ قهرمانان به دست بیاید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فولاد مدعی شد


تیم فوتبال فولاد خوزستان در دومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم الفتح عربستان به برتری رسید تا اولین پیروزی فولادی‌ها در لیگ قهرمانان به دست بیاید.

فولاد

در یکی از دیدارهای روز نخست از هفته دوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال فولاد خوزستان در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف تیم الفتح عربستان رفت که این بازی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود تیم فولاد به اتمام رسید. بختیار رحمانی در دقیقه 69 و از روی نقطه پنالتی برای فولاد گلزنی کرد.

فولاد این بازی را با حمایت حدود 25 هزار هوادار خود هجومی و پرفشار آغاز کرد. بازیکنان فولاد 15 دقیقه ابتدایی مسابقه صاحب چند موقعیت خوب گلزنی شدند. اسماعیل شریفات، غلامرضا رضایی و لئوناردو پادوانی بازیکنانی بودند که می‌توانستند فولاد را به گل برتری برسانند.

هر چند الفتح روی یک ضد حمله توسط دوریس سالومو دروازه فولاد را تهدید کرد اما واکنش به موقع مکانی این بازیکن را ناکام گذاشت. لحظاتی بعد نوبت غلامرضا رضایی بود که توپ را در مصاف تک به تک با علی المزیدی دروازه‌بان الفتح  با بی دقتی به بیرون بزند. اسماعیل شریفات باز هم در دقیقه 16 در موقعیتی مناسب توپ را به بیرون زد.

دقیقه 36 باز هم شریفات دروازه الفتح را هدف گرفت و این بار که توپش در چارچوب بود، المزیدی ضربه را مهار کرد. خشونت ترفند بازیکنان الفتح برای اداره لحظات پایانی نیمه نخست بود که حاصل آن کارت زرد برای عبدالله علی بود.

با وجود بازی یکطرفه در نیمه نخست فولاد نتوانست دروازه الفتح را باز کند تا این دیدار در این نیمه و در حالی که باران شدید اهواز آغاز شده بود با تساوی بدون گل تمام شود.

در نیمه دوم باز هم فولاد توپ و میدان را در اختیار داشت. شوت دقیقه 55 بختیار رحمانی تماشاگران را نیم خیز کرد اما المزیدی مانع وارد شدن توپ به دروازه شد. یک دقیقه بعد برخورد ایوب کلانتری با بازیکن الفتح سبب درگیری لفظی بازیکنان دو تیم و وقفه در بازی شد که سرانجام با کارت زرد داور به علی المقهوی و غلامرضا رضایی ماجرا به پایان رسید.

فولاد این بازی را با حمایت حدود 25 هزار هوادار خود هجومی و پرفشار آغاز کرد. بازیکنان فولاد 15 دقیقه ابتدایی مسابقه صاحب چند موقعیت خوب گلزنی شدند. اسماعیل شریفات، غلامرضا رضایی و لئوناردو پادوانی بازیکنانی بودند که می‌توانستند فولاد را به گل برتری برسانند

در میان حملات فولاد، الفتح با آوردن مبارک سلطان بجای محمد حیدر به دنبال بهبود شرایط تیمش در میانه میدان بود. با این حال شوت غلامرضا رضایی و دفع ناقص دروازه‌بان الفتح با شوت بدرلو همراه شد که برخورد توپ به دست مدافع حریف یک ضربه پنالتی برای فولاد و یک کارت زرد برای بدر الجمل به ارمغان آورد تا در دقیقه 68 بختیار رحمانی گل برتری تیمش را به ثمر برساند.

ساسان انصاری بجای شریفات به زمین آمد و بدر الخمیس جای محمد الفهید گرفت تا فولاد برای کنترل بازی و الفتح برای تغییر نتیجه تلاش خود را بیشتر کنند. در ادامه هم چاوز برای فولاد جایگزین سروش رفیعی شد.

در نهایت فولاد به آنچه استحقاقش را داشت دست یافت و یک بر صفر پیروز میدان شد تا با کسب نخستین 3 امتیاز در لیگ قهرمانان آسیا به امتیاز 4 دست یابد و بعد از الجیش که با 4 امتیاز و تفاضل گل بهتر در صدر ایستاده رده دوم جدول گروه B را به خود اختصاص دهد.

فولاد خوزستان در اولین مسابقه خود در لیگ قهرمانان آسیا برابر الجیش قطر به تساوی بدون گل رسیده بود. فولاد در سومین مسابقه خود روز 27 اسفند در تاشکند به مصاف بنیادکار ازبکستان خواهد رفت.

در دیگر دیدار این گروه بنیادکار ازبکستان در خانه خود با نتیجه 2-1 مغلوب الجیش قطر شد.

بخش ورزشی تبیان


منبع: فارس