تبیان، دستیار زندگی
تیم فوتبال استقلال در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا تن به شکست داد تا بدون امتیاز در قعر جدول گروه خود قرار بگیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکست دوم استقلال


تیم فوتبال استقلال در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا تن به شکست داد تا بدون امتیاز در قعر جدول گروه خود قرار بگیرد.

استقلال و الریان

دیدار تیم‌های الریان قطر و استقلال ایران در ورزشگاه احمد بن علی برگزار شد. قضاوت این دیدار بر عهده امیر الزوان از کشور مالزی بود. وی به محمد علاالدین از الریان و هاشم بیک‌زاده و حنیف عمران‌زاده از استقلال کارت زرد نشان داد. الریان در نیمه اول این دیدار روی اشتباه مهدی رحمتی که توپ از دستانش خارج شد در دقیقه 15 توسط اوچه به گل رسید. بعد از گل الریان استقلال توسط صادقی فرصت جبران داشت که ضربه این بازیکن به تیر دروازه اصابت کرد. با شروع نیمه دوم استقلال قصد در اختیار گرفتن بازی را داشت ولی باز هم بازی متعادل بود. قلعه‌نویی که با اضافه کردن برهانی قصد داشت بازی را به تساوی بکشد به حملات خود ادامه داد و حتی کبه در دقیقه 70 ضربه‌ای خوب زد که با واکنش گلر حریف به تیر دروازه خورد.

در ادامه استقلالی ها باز هم حمله کردند و البته در ضد حملات نیز روی چند حرکت نزدیک بود گل دوم را دریافت کنند که ساموئل در یک ضد حمله توپ را از روی خط دروازه برگشت داد. در دقیقه 87 برهانی با گلر حریف تک به تک شد و توپ را روی دروازه ارسال کرد که باز هم راه به جایی نبرد سپس در دقیقه 93 حتی رحمتی می توانست گل تساوی را به ثمر برساند اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت تا استقلال با این شکست از دو بازی بدون امتیاز زمین بازی را ترک کند. استقلال بعد از شکست به مس کرمان در جام حذفی به ملوان در لیگ باخت و پس از تحمل شکست مقابل الشباب در آزادی این بار در خانه الریان شکستی دیگر را متحمل شد.

ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی،‌ حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، علیرضا واحدی‌نیکبخت 72(احمد جمشیدیان)،ساموئل، پژمان نوری(46 هاشم بیک‌زاده)، ایمان مبعلی(67 آرش برهانی)،سیاوش اکبرپور ، بوبکر کبه و محمد قاضی

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: عدالت فوتبال رعایت نشد. امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال بعد از شکست مقابل الریان در کنفرانس خبری اعلام داشت: ابتدا به تیم الریان تبریک می‌گویم به خاطر کسب این پیروزی، همچنین به بچه‌های خودم خسته ‌نباشید می‌گویم آنها زحمات خود را کشیدند ولی باید بگویم عدالت فوتبال امروز رعایت نشد. ما باید با اختلاف دو، سه گل برنده بازی می‌شدیم، اما خب جزیی از فوتبال شکست است و امروز هم روزِ خوب دروازه‌بان الریان بود

دروازه‌بان الریان بهترین بازیکن شد

دروازه‌بان تیم فوتبال الریان بهترین بازیکن دیدار استقلال و نماینده کشور قطر شد. در این دیدار دروازه بان تیم الریان به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.عمر باری گلر و کاپیتان نماینده قطر از دید کارشناسان بهترین بازیکن این دیدار شد.

قلعه‌نویی: عدالت فوتبال رعایت نشد/

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: عدالت فوتبال رعایت نشد. امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال بعد از شکست مقابل الریان در کنفرانس خبری اعلام داشت: ابتدا به تیم الریان تبریک می‌گویم به خاطر کسب این پیروزی، همچنین به بچه‌های خودم خسته ‌نباشید می‌گویم آنها زحمات خود را کشیدند ولی باید بگویم عدالت فوتبال امروز رعایت نشد. ما باید با اختلاف دو، سه گل برنده بازی می‌شدیم، اما خب جزیی از فوتبال شکست است و امروز هم روزِ خوب دروازه‌بان الریان بود.

استقلال و الریان

قلعه‌نویی ادامه داد: من یک گله از تیم الریان دارم فوتبال آسیا با این نوع بازی پیشرفت نخواهد کرد. بازیکنان الریان بارها در طول بازی خودشان را به زمین انداختند و وقت‌کشی کردند اگر قرار است پیروز شویم باید با سرعت دادن به بازی و تاکتیک به سه امتیاز برسیم، ولی به هر حال به الریان تبریک می‌گویم. سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که چرا در طول بازی توپ‌هایش به گل تبدیل نشد، ادامه داد: باید بگویم خیلی بدشانس بودیم و توپ‌های‌مان به گل تبدیل نشد بازهم می‌گویم امروز، روز خوب دروازه‌بان آنها بود.

قلعه‌نویی در پایان در پاسخ به این سوال که چرا استقلال تیم ایده‌آل فصل گذشته نیست، گفت: من هم با شما موافق هستم خیلی از بازیکنان ما در شرایط ایده‌آل خودشان نیستند تلاش می‌کنیم در بازی‌های آینده بهتر ظاهر شویم.

الجزیره صدرنشین مطلق شد

تیم فوتبال الجزیره به تنهایی در صدر گروه اول لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.

در یک دیدار دیگر از گروه نخست لیگ قهرمانان آسیا که تیم‌های استقلال، الریان قطر، الشباب عربستان و الجزیره امارات در آن حضور دارند، برنده‌های هفته نخست در خانه الشباب به مصاف هم رفتند که این دیدار را الجزیره امارات با نتیجه 3 بر یک به سود خود به پایان رساند. بدین ترتیب الجزیره امارات در این گروه از دو بازی خود صاحب 6 امتیاز شد و به تنهایی در صدر جدول گروه قرار گرفت و الریان و الشباب نیز هرکدام با 3 امتیاز دوم و سوم هستند. استقلال ایران هم با شکست خود مقابل الریان، بدون امتیاز در انتهای گروه قرار دارد.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت استقلال