تبیان، دستیار زندگی
شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی به قلم «ری تکیه» توصیه‌هایی به دولت اوباما درباره حقوق بشر در ایران مطرح کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش آمریکایی دور زدن به ایران ها!


شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی به قلم «ری تکیه» توصیه‌هایی به دولت اوباما درباره حقوق بشر در ایران مطرح کرده است.


شورای روابط خارجی آمریکا با استناد به گزارش حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران، ‌مدعی شده که ایران یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان است و نباید به خاطر مذاکرات هسته‌ای، این موضوع به فراموشی سپرده شود.

در این گزارش بیان شده که در توافق جامع هسته‌ای با ایران، حتما باید مسئله حقوق بشر ایران حتی به صورت غیرمستقیم لحاظ شود و آمریکا این موضوع را به گوش ایرانی‌ها برساند که باید وضعیت حقوق بشر خود را بهبود بخشند.

نکته جالب این گزارش، توصیه‌هایی است که شورای روابط خارجی آمریکا به دولت این کشور درباره چگونگی مطرح کردن مسئله حقوق بشر ایران، ارائه کرده است.

آموزش آمریکایی دور زدن به ایران ها!

حمایت از انجمن‌های غیردولتی (ان.جی.اوها) خصوصا آن دسته از این انجمن‌ها که در موضوعات اصلاح نظام قضایی ایران و بهبود شرایط زندان مخالفان سیاسی فعالیت می‌کنند، یکی از پیشنهادات شورای روابط خارجی آمریکا به دولت اوباما است. انجمن‌های وکلا، نویسندگان و گروه‌های مدافع حقوق زنان دیگر سازمان‌های غیردولتی هستند که بر لزوم حمایت معنوی آمریکا از آنان تاکید شده است.

دفاع از آزادی بیان در ایران، دیگر پیشنهاد شورای روابط خارجی آمریکا به دولت اوباما است. این گزارش از دولت آمریکا خواسته که با استفاده از فناوری‌های موجود، دسترسی ایرانیان به سرویس‌های اینترنتی‌ای که دولت ایران آنها را فیلتر کرده، افزایش دهد. در این گزارش به دولت اوباما توصیه شده برای ایجاد ارتباط مستمر با گروه‌های غیردولتی ایران، نرم‌افزارها و راهکارهای دور زدن سیستم فیلترینگ سایت‌ها و پارازیت انداختن بر شبکه‌های ماهواره‌ای را به این گروه‌ها ارائه کند.

این گزارش از دولت آمریکا خواسته که با استفاده از فناوری‌های موجود، دسترسی ایرانیان به سرویس‌های اینترنتی‌ای که دولت ایران آنها را فیلتر کرده، افزایش دهد

شورای روابط خارجی آمریکا مدعی است که دولت اوباما با تاکید رسانه‌ای برای آزاد شدن مخالفان سیاسی حکومت ایران، می‌تواند این پیام را به مردم ایران بدهد که واشنگتن خواستار بهبود رفاه ایرانیان است، چون این شورا معتقد است که اکثریت مردم ایران، دارای گرایش مثبت به آمریکا هستند.

دیگر توصیه شورای روابط خارجی آمریکا به دولت اوباما این است که در طی مذاکرات بعدی ایران به 1+5، مذاکره‌کنندگان آمریکایی باید به طرف ایرانی تاکید کنند که ایران باید زندانیان سیاسی را آزاد و اعدام‌ها را متوقف کند.

شورای روابط خارجی آمریکا معتقد است چون ایران با هدف رفع تحریم‌ها برای رسیدن به توافق هسته‌ای مصر است، اگر آمریکا در مذاکرات هسته‌ای، مسئله حقوق بشر را مطرح کند، ایران از مذاکرات کناره‌گیری نخواهد کرد و این برگ برنده واشنگتن است.

بخش ارتباطات تبیان


منبع : خبر ایران

مطالب مرتبط:

آمار استفاده ایرانی‌ها از تکنولوژی