تبیان، دستیار زندگی
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی کوتاه که بامداد امروز در تویترش منتشر کرده نوشت که گفت‌وگوهای سازنده‌ای با بارونس اشتون در تهران انجام شده ست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام توئیتری ظریف درباره سفر اشتون


محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی کوتاه که بامداد امروز در تویترش منتشر کرده نوشت که گفت‌وگوهای سازنده‌ای با بارونس اشتون در تهران انجام شده ست.

اشتون و ظریف

محمد جواد ظریف در پیام خود در صفحه تیویترش نوشت: این اولین بار است که در سالهای متمادی ایران میزبان یک رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا بوده است.

وزیرامور خارجه نوشت: گفت و گوهای سازنده‌ای با بارونس اشتون درباره‌ روابط یران و اتحادیه اروپا و مذاکرات کشورمان با 3+3 انجام شد

تذکر رسمی به سفارت اتریش برای دیدار هماهنگ نشده با اشتون

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره برخی برنامه‌های غیر رسمی و هماهنگ نشده در جریان سفر کاترین اشتون به کشورمان ، موارد پیش آمده را مبتنی بر نگاه متاثر از برخوردهای گزینشی سیاسی و دوگانه از مقوله مهم حقوق بشر دانست.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: این‌گونه اقدامات به افزایش سوءظن مردم کشورمان در قبال غرب منجر خواهد شد و به روابط ایران و اتحادیه اروپایی کمکی نمی کند.

این اولین بار است که در سالهای متمادی ایران میزبان یک رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا بوده است

وی افزود: تماس با جامعه مدنی تا زمانی‌که مداخله در امور داخلی تلقی نشود و احترام به آداب و ارزشهای کشورها مد نظر قرار گرفته باشد، در برنامه سیاست خارجی امری شناخته شده بوده کما اینکه وزیر امور خارجه کشورمان نیز در سفر به سایر کشورها در این چارچوب با فعالان جامعه مدنی از جمله محققین، اساتید و نویسندگان دیدار و تبادل نظر می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: در همین زمینه به سفارت اتریش در تهران تذکر رسمی داده شده است.

بخش سیاست تبیان

منبع : ایسنا