تبیان، دستیار زندگی
آمارهای رسمی دولت دبی نشان داد ایرانی ها در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱.۵ میلیارد دلار در بخش املاک دبی سرمایه گذاری کرده اند و مقام دوم از این نظر را پس از پاکستان بدست آورده اند. دولت دبی با انتشار گزارشی رسمی اعلام کرد در سال میلادی گذشته حدود 13 میلیارد دلار
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سرمایه ایرانی ها در دوبی چقدر بود؟


آمارهای رسمی دولت دبی نشان داد ایرانی ها در سال 2013 بالغ بر 1.5 میلیارد دلار در بخش املاک دبی سرمایه گذاری کرده اند و مقام دوم از این نظر را پس از پاکستان بدست آورده اند.

دولت دبی با انتشار گزارشی رسمی اعلام کرد در سال میلادی گذشته حدود 13 میلیارد دلار در بخش املاک و زمین این امیرنشین سرمایه گذاری شده است.

دبی

بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره زمین دبی، تجار و سرمایه گذاران اماراتی در این سال 24.72 میلیارد درهم معادل 6.73 میلیارد دلار در بخش املاک امیرنشین دبی سرمایه گذاری کرده اند.

این گزارش هفت کشور پاکستان، چین، ایران، آمریکا، کانادا، فرانسه و آلمان را نیز سرمایه گذاران خارجی عمده در بخش املاک دبی معرفی کرده است. این هفت کشور نیز در مجموع 23.15 میلیارد درهم معادل 6.3 میلیارد دلار در سال 2013 در بخش املاک دبی سرمایه گذاری کرده اند.

ایران مقام دوم سرمایه گذاری در بخش املاک دبی طی سال 2013 را به خود اختصاص داده است. پاکستان با سرمایه گذاری 8.63 میلیارد درهمی معادل 2.35 میلیارد دلار در رتبه نخست از این نظر قرار داشته است.

بر اساس آمار رسمی دولت دبی، ایرانی ها در سال میلادی گذشته 1.5 میلیارد دلار در بخش املاک دبی سرمایه گذاری کرده اند که پس از پاکستان دومین رقم بالای سرمایه گذاری یک کشور در بخش املاک دبی است.کشورهای کانادا، آمریکا، فرانسه، چین و آلمان نیز در رتبه های بعدی از این نظر قرار گرفته اند.

اماراتی ها در ایران هتل می سازند

به گزارش العربیه شرکت مدیریت هتلداری روتانا قرار است اولین شرکت خارجی هتلداری باشد که بعد از انقلاب 1979 در ایران هتل تاسیس می کند.

این شرکت اماراتی قرار است سال آینده هتلهایی در افغانستان، ترکیه و تانزانیا هم بسازد. روتانا 50 پروژه بین المللی دیگر در قطر، بحرین، کویت و امارات دارد که 13600 اتاق به آمار اتاقهای آن تا سال 2018 می افزاید.

در حال حاضر روتانا 17 هتل در امارات، مصر و لبنان دارد. به گزارش روزنامه اماراتی دنشنال، شرکت روتانا پروژه هایی در تهران و شهر مشهد دارد که قرار است از سال 2015 به بعد تکمیل شود.

بر اساس آمار رسمی دولت دبی، ایرانی ها در سال میلادی گذشته 1.5 میلیارد دلار در بخش املاک دبی سرمایه گذاری کرده اند که پس از پاکستان دومین رقم بالای سرمایه گذاری یک کشور در بخش املاک دبی است.کشورهای کانادا، آمریکا، فرانسه، چین و آلمان نیز در رتبه های بعدی از این نظر قرار گرفته اند

عمر قدوری، معاون رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت روتانا به روزنامه دنشنال چاپ ابوظبی گفت: "ایران جاذبه های زیاد بازرگانی و فرهنگی دارد؛ و تجارت درآنجا قابل توجه است.""مشهد هم یکی از مرکز زیارتی است که به اندازه کافی هتلهای باکیفیت ندارد." چشم انداز برداشته شدن تحریمهای اقتصادی ایران، بازار هتلداری این کشور برای شرکتهایی مانند روتانا را جذاب کرده است.

قدوری گفت: "ما امیدواریم که تحولات جدید باعث رونق اقتصادی در منطقه شود. اگر ما بتوانیم دو یا سه هتل در ایران تاسیس کنیم، و مقامات ایرانی نتایج آنرا ببینند، فرصتهای زیادی باز خواهد شد."

در بین سال های 2007 تا 2011 شمار گردشگران خارجی در ایران سالانه 10.9 درصد رشد داشته و به 3.4 میلیون نفر در سال 2011 رسیده است. 73 درصد این افراد، گردشگران زیارتی هستند.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منابع : تسنیم و خبرآنلاین

مطالب مرتبط:

سرمایه گذاری و ریسک(2)

توصیه‌ هایی برای سرمایه‌ گذاری در بورس

سرمایه گذاری و ریسک(1)