تبیان، دستیار زندگی
همزمان با سایر شهرهای ایران و بارقابت 74 تیم، مرحله نهایی مسابقه تورنمنت ریاضی بین شهرهای دنیا در تبریز برگزار شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مرحله نهایی مسابقه تورنمنت ریاضی بین شهرهای دنیا در تبریز برگزار شد

مرحله نهایی مسابقه تورنمنت ریاضی بین شهرهای دنیا در تبریز برگزار شد


همزمان با سایر شهرهای ایران و بارقابت 74 تیم، مرحله نهایی مسابقه تورنمنت ریاضی بین شهرهای دنیا در تبریز برگزار شد.


سیروس فرهنگ، مدیر خانه ریاضیات استان در حاشیه برگزاری این مسابقات اظهار داشت: تمام دانش آموزان پذیرفته شده در مرحله نخست مسابقه تیمی خانه ریاضیات که بهمن ماه سالجاری برگزار شد در مرحله نهایی این مسابقات شرکت کردند.

وی  با بیان این که 216  نفر دانش آموز در قالب 74 تیم  به مرحله نهایی مسابقات راه یافتند، افزود: گروههائی که حداقل امتیاز 10 را از مجموع 30 امتیاز مرحله اول کسب کرده بودند و اسامی آنها در سایت اعلام شده بود توانستند در مرحله دوم مسابقه شرکت نمایند.

مسابقه مرحله دوم که راس ساعت 9 صبح روز جمعه، شانزدهم اسفند ماه همزمان با سایر شهرهای ایران در خانه ریاضیات استان برگزارشد، حدود 30 درصد شرکت کنندگان مرحله اول را شامل بود.

فرهنگ تصریح کرد: برای دانش آموزانی که در مرحله اول مسابقه ریاضی تورنمنت بین شهرها قبول شده بودند به منظور آمادگی جهت حضور در مسابقه مرحله نهائی، کلاسهای ویژه آشنائی با سوالات مسکو با حضور اساتید دانشکده ریاضی و مدرسان آموزش و پرورش در فاصله زمانی20 بهمن ماه الی 15 اسفند برگزار شد.

مدیر خانه ریاضیات استان اظهار داشت: مسابقه مرحله دوم  که راس ساعت 9 صبح روز جمعه، شانزدهم اسفند ماه همزمان با سایر شهرهای ایران در خانه ریاضیات استان برگزارشد، حدود 30 درصد شرکت کنندگان مرحله اول را شامل بود.

وی افزود: در نهایت ورقه 8 تیم برتر پس از اصلاح و ترجمه به مسکو ارسال خواهد شد و از این تیم ها اگر تیمی حد نصاب لازم را کسب نماید به مرحله نهایی راه پیدا خواهد نمود و از طرف کمیته مرکزی دعوت به شرکت در اردوی تابستانی در کشور روسیه خواهند شد.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان