سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم فوتبال استقلال با توقف خانگی برابر الجزیره امارات اگرچه نخستین امتیاز خود را در این فصل از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا کسب کرد ولی دور رفت را با قعرنشینی در گروه A به پایان برد تا امیدهای اندکی برای صعود از این گروه به دور بعد داشته باشد. این تساوی در
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین امتیاز استقلال؛ اولین شکست تراکتور 


تیم فوتبال استقلال با توقف خانگی برابر الجزیره امارات اگرچه نخستین امتیاز خود را در این فصل از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا کسب کرد ولی دور رفت را با قعرنشینی در گروه A به پایان برد تا امیدهای اندکی برای صعود از این گروه به دور بعد داشته باشد. این تساوی در شرایطی رقم خورد که شاگردان قلعه‌نویی نمایش خوبی داشتند اما نتوانستند به پیروزی برسند.


لیگ قهرمانان آسیا

تیم‌های استقلال و الجزیره امارات از ساعت 19:30 امروز چهارشنبه در چارچوب هفته سوم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافت. عبدالعزیز بارادا در دقایق 6 و 55 دو گل تیم الجزیره را به ثمر رساند و محمد قاضی(17) و حنیف عمران زاده(64) برای استقلال گلزنی کردند.

استقلال بازی را خوب شروع کرد و در دقیقه چهارم دیدار تا آستانه گلزنی هم پیش رفت که تیر دروازه مانع از فروپاشی دروازه مهمان شد. بعد از این صحنه تیم الجزیره دست به یک ضد حمله زد و در دقیقه ششم دیدار بود که روی اشتباه صادقی مهاجم حریف صاحب توپ شد و با یک پاس به بیرون عبدالعزیز بارادا بازیکن ملی‌پوش مراکشی را در موقعیت گل قرار داد که او هم با یک بغل پای دقیق دروازه استقلال را باز کرد.

استقلال پس از آن تقریبا بازی را تحت کنترل خود قرار داد و سعی کرد روی فرارهای خسرو حیدری از راست به دروازه حریف نزدیک شود که این اتفاق در دقیقه 17 رخ داد. سانتر زیبای حیدری با پرش بلند قاضی و ضربه سر زیبای او همراه شد تا کار به تساوی کشیده شود.

بعد از این بازی دو تیم تقریبا متعادل کار را پی گرفتند با این حال در دقیقه 23 استقلال خوش شانس بود که داور خطای بیک‌زاده را در داخل محوطه جریمه اعلام نکرد تا یک ضربه پنالتی نصیب حریف شود. چند دقیقه بعد سایسیدو مهاجم حریف به دنبال سماجت عمران‌زاده با آرنج خود به صورت بازیکن استقلال زد ولی داور او را اخراج نکرد.

استقلال در ادامه کار همچنان به ارسال‌های از جناحین و استفاده از توپ‌های بلند اصرار داشت که از این راه نفعی نبرد و یک بار هم رحمتی ضربه محکم بارادا از زاویه بسته را دفع کرد تا نیمه نخست با همان نتیجه تساوی خاتمه یابد.

استقلال در حالی که برای بازگشت به جدول نیاز به برد خانگی برابر الجزیره داشت به یک امتیاز برابر این تیم بسنده کرد و در آخرین دیدار خود در سال 92 با همین تک امتیازی که کسب کرد در قعر جدول رده‌بندی گروه A قرار گرفت. شاگردان قلعه‌نویی که دو بازی قبل خود را باخته بودند امیدهای کمی برای صعود از این گروه خواهند داشت

استقلال در شروع نیمه دوم ایمان مبعلی را هم به ترکیب خود اضافه کرد و شوت راه دور قاضی نخستن حرکت این تیم به سمت دروازه حریف بود که به خارج از دروازه زده شد. استقلال پس از آن بازی رو به جلوی خود را ادامه داد اما الجزیره روی نخستین حرکت خود در این نیمه به گل دوم دست یافت. در دقیقه 55 بود که بارادا با یک حرکت خود عمران‌زاده را جای گذاشت و با ضربه‌ای دقیق گل دوم را وارد دروازه رحمتی کرد.

استقلال در دقیقه 64 به بازی برگشت و بار دیگر با یک ضربه سر. این بار سانتر زیبای مبعلی از روی نقطه کرنر را حنیف عمران‌زاده با یک پرش بلند به سقف دروازه الجزیره کوبید تا کار به تساوی کشیده شود. استقلال که کبه را هم به میدان فرستاده بود فشار را در ادامه کار بیشتر کرد تا بتواند گل سوم را هم وارد دروازه حریف کند.

استقلال در دقیقه 74 سومین گل را هم روی ریباند سایسیدو دریافت کرد اما این بار کمک داور پرچم زد و آفساید او را اعلام کرد تا هواداران کم تعداد استقلال روی سکوها نفس راحتی بکشند. دقیقه 79 بازی بود که شلیک عبدالله موسی با نوک انگشتان رحمتی به شکل خطرناکی به کرنر رفت تا فرصت دیگری برای سرخ‌پوشان اماراتی از دست برود.

در پاسخ به این حملات الجزیره، محمد قاضی با یک شلیک دیدنی دروازه‌بان حریف را به واکنش وا داشت که حاصل آن یک کرنر برای استقلال بود. استقلال در دقیقه 92 بهترین فرصت بازی را توسط کبه از دست داد. او در حالی که با گلر حریف تک به تک شده بود از فاصله‌ای اندک توپ را به بدن او کوبید تا استقلال را از یک برد خانگی نجات بدهد. در برگشت سایسیدو توپ را به تیر دروازه استقلال کوبید تا بازی با تساوی خاتمه یابد.

استقلال در حالی که برای بازگشت به جدول نیاز به برد خانگی برابر الجزیره داشت به یک امتیاز برابر این تیم بسنده کرد و در آخرین دیدار خود در سال 92 با همین تک امتیازی که کسب کرد در قعر جدول رده‌بندی گروه A قرار گرفت. شاگردان قلعه‌نویی که دو بازی قبل خود را باخته بودند امیدهای کمی برای صعود از این گروه خواهند داشت.

در این گروه الجزیره با کسب 7 امتیاز دور رفت را با صدرنشینی به پایان برد. الریان قطر و الشباب عربستان که از ساعت 21:15 به مصاف یکدیگر رفته‌اند نیز با یک بازی کمتر و 3 امتیاز به ترتیب دوم و سوم هستند.

تراکتور صدرنشینی را از دست داد 

در یکی از مسابقات هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال تراکتورسازی از ساعت 19:45 امروز سه شنبه در امارات به مصاف تیم العین رفت که این بازی در نهایت با نتیجه 3 بر یک به سود العین به اتمام رسید. آساموا جیان (16 و 73) و عبدالرحمان (37) برای العین گلزنی کردند و تک گل تراکتورسازی را میلاد فخرالدینی( 42) به ثمر رساند.

تلاش بازیکنان تراکتورسازی برای کم کردن فاصله گل‌هایش با العین در دقیقه 42 جواب داد. میلاد فخرالدینی با نفوذ از سمت راست و روی اشتباه مدافع العین موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران کند تا بازی در نیمه نخست با نتیجه 2 بر یک به اتمام برسد

بر خلاف کریم انصاریفرد، در این مسابقه علی کریمی در ترکیب اصلی تراکتورسازی قرار داشت. خط دفاع تراکتورسازی در نیمه نخست ناهماهنگ بود و همین مسئله باعث شد تا آنها خیلی زود گل اول را دریافت کنند. گل اول مسابقه تا حدودی مشکوک بود چرا که به نظر می‌رسید توپ قبل از رسیدن به مهاجم العین، از خط کنار دروازه عبور کرده و به اوت رفته است.

بعد از گل اول، تراکتورسازی برای جبران نتیجه فشارهایش روی دروازه حریف را بیشتر کرد. نماینده ایران در مهمترین صحنه می‌توانست روی ضربه سنگین مهدی کیانی هم به گل برسد ولی ضربه کیانی توسط دروازه بان العین دفع شد و توپ به تیرک دروازه اصابت کرد.

با وجود این، بازیکنان العین یکبار دیگر روی غفلت مدافعان تراکتورسازی و روی یک ضد حمله توسط عبدالرحمان به گل رسیدند تا مشکلات دفاعی تراکتورسازی بیشتر به چشم بیاید.

تلاش بازیکنان تراکتورسازی برای کم کردن فاصله گل‌هایش با العین در دقیقه 42 جواب داد. میلاد فخرالدینی با نفوذ از سمت راست و روی اشتباه مدافع العین موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران کند تا بازی در نیمه نخست با نتیجه 2 بر یک به اتمام برسد.

در نیمه دوم، کریم انصاریفرد به جای محمد ابراهیمی وارد زمین شد تا قدرت تهاجمی تراکتورسازی بیشتر شود. محور حملات تراکتوسازی همانند نیمه نخست در سمت راست و روی حرکات فخرالدینی پایه گذاری شده بود. با این حال بازیکنان تراکتور فرصت‌های خود را به راحتی از دست می‌دادند.

مشکلات تراکتورسازی اواسط نیمه دوم و با مصدومیت نوید خوش هوا مدافع جوان این تیم بیشتر شد. خوش هوا بعد از مصدومیت از زمین خارج و جواد کاظمیان به جای وی وارد زمین شد. به خاطر محرومیت محمد نصرتی و مصدومیت فرشید طالبی دو مدافع اصلی تراکتور، علی کریمی در پست دفاع وسط قرار گرفت. همین مسئله باعث شد تا آساموا ژِیان یکبار دیگر از غفلت مدافعان تراکتورسازی استفاده کند و گل سوم العین را در دقیقه 73 به ثمر برساند.

بعد از این گل تلاش بازیکنان دو تیم برای گلزنی بی نتیجه ماند. هرچند العین فرصت‌های بیشتری برای گلزنی داشت ولی در نهایت بازی با همان نتیجه 3 بر 1 به سود العین به پایان برسد.

با این نتیجه، العین با 6 امتیاز صدرنشین شد. لخویا با 4 امتیاز در رده دوم قرار دارد و تراکتوسازی با همین امتیاز و تفاضل گل کمتر، در رده سوم قرار دارد.

بخش ورزشی تبیان

منبع: مجله اینترنتی جهان و ورزش
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین