وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سریال «خوب بد زشت » را منوچهر هادی برای پخش نوروز کارگردانی می کند؛ کارگردانی که پیش از این تجربه ساخت سریال مناسبتی «خداحافظ بچه» و فیلم‌های «زندگی جای دیگری است»، «یکی می‌خواهد باهات حرف بزنه»و... را در کارنامه کاری خود دارد. بهاره رهنما، بهنوش بختیاری،
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امین حیایی و سرکشی‌های جوانی

همراه با سریالهای نوروزی تلویزیون / بخش دوم


سریال «خوب بد زشت » را منوچهر هادی برای پخش نوروز کارگردانی می کند؛ کارگردانی که پیش از این تجربه ساخت سریال مناسبتی «خداحافظ بچه» و فیلم‌های «زندگی جای دیگری است»، «یکی می‌خواهد باهات حرف بزنه»و... را در کارنامه کاری خود دارد. بهاره رهنما، بهنوش بختیاری، امین حیایی، نیلوفر خوش‌خلق، حسین محب‌اهری و شهین تسلیمی تعدادی از بازیگرانی هستند که با پخش این سریال در قاب تلویزیون ظاهر خواهند شد.

امین حیایی و سرکشی‌های جوانی

شبکه دو سیما که با «آب پریا» در نوروز سال گذشته آبروی تلویزیون را خرید و توانست مخاطب را راضی نگه دارد برای نوروز امسال خود ازکارگردان جوان و آزمون پس داده یعنی منوچهر هادی کمک گرفته است.

سریال تلویزیونی «خوب بد زشت» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی علیرضا سبط احمدی 23 دی‌ماه در منزلی واقع در طرشت کلید خورد. این لوکیشن در داستان منزل خانواده سیفی معرفی می‌شود.

نقش پدر و مادر این خانواده را حسین محب‌اهری و شهین تسلیمی بازی می‌کنند و بهاره رهنما، بهنوش بختیاری و سوسن پرور نیز در نقش بهاره، بهنوش و سوسن سه دختر این خانواده ظاهر شده‌اند. اما نقش اصلی داستان مربوط به پسر این خانواده یعنی شهرام (امین حیایی) جوانی سرکش و پرانرژی است که مسیر درست زندگی کردن را خوب یاد نگرفته است. تا این‌که اتفاقاتی در زندگی او می‌افتد و دوباره به سوی خانواده و زندگی برمی‌گردد و با نو شدن سال دل او هم نو می‌شود.

علیرضا سبط احمدی تهیه‌کننده سریال تلویزیونی «خوب بد زشت » درباره روند تولید این سریال گفت: پس از تصویربرداری لوکیشن قزل‌حصار و درمانگاه گروه به لوکیشن اصلی سریال واقع در منطقه طرشت بازگشته‌اند. نزدیک به 70 درصد کار تصویربرداری و تدوین به پایان رسیده است و به تازگی ساخت موسیقی و تیتراژ سریال نیز آغاز شده است. به احتمال زیاد کار تصویربرداری تا نیمه تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت و امیدواریم بتوانیم افتخار بودن در کنار سفره هفت سین مردم خوب کشورمان را تجربه کنیم.

امین حیایی و سرکشی‌های جوانی

این تهیه‌کننده ادامه داد: تصمیم گرفته‌ایم برای تیتراژ ابتدایی کار هم از ترانه استفاده کنیم. به همین منظور آقای عبدالجبار کاکایی دو شعر برای تیتراژ ابتدایی و انتهایی سریال سروده‌اند و آقای محمد محمدعلی نیز کارهای اولیه ساخت موسیقی را آغاز کرده‌اند. خواننده تیتراژ هم ظرف یکی دو روز آینده قطعی می‌شود.

وی درباره مضمون این سریال توضیح داد: فضای سریال «خوب بد زشت» اجتماعی و خانوادگی است. سریال در مجموع یک اثر خانواده محور است که بر پایه اصول درست خانواده سنتی- اسلامی و ایرانی شکل گرفته است؛ خانواده‌ای که به دلیل شرایط سخت دچار چالش می‌شود اما در نهایت این مشکلات، درون خانواده رفع می‌شود. سعی می کنیم به مفهوم خانواده آن گونه که لازم است، بپردازیم. به عبارتی مهم‌ترین پیام این سریال این است که اگر چالشی در زندگی افراد قرار می‌گیرد این چالش‌ها باید با همدلی و همفکری و خرد جمعی برطرف شود و جوانان بدانند که خانواده بهترین سرپناهی است که افراد در آن انرژی می‌گیرند و حفظ این کانون وظیفه تک تک افراد خانواده است.

سریال تلویزیونی «خوب بد زشت» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی علیرضا سبط احمدی 23 دی‌ماه در منزلی واقع در طرشت کلید خورد. این لوکیشن در داستان منزل خانواده سیفی معرفی می‌شود.

سبط احمدی با اشاره به فضای مفرح و شاد سریال ادامه داد: با توجه به این که روزهای پایانی تعطیلات نوروز با دهه فاطمیه تلاقی دارد، به همین دلیل بر اساس دستورالعملی از گروه‌های سازنده سریال نوروزی خواسته شد که یا تعداد قسمت‌های سریال بیش از 13 قسمت نباشد و یا این‌که پخش سریال پیش از تعطیلات رسمی نوروز آغاز شود. بر این اساس پخش اغلب سریال‌ها از 28 اسفند شروع می‌شود و چنانچه عوامل قسمتی برای پشت صحنه سریال تدارک دیده باشند بعد از ایام عزاداری پخش خواهد شد.

امین حیایی و سرکشی‌های جوانی

وی درباره انتخاب منوچهر هادی برای کارگردانی این سریال گفت: درکارهای مناسبتی به خاطر ضرب‌الاجلی که دارند، نیاز به نیروی مضاعفی هست و باید کارگردانانی انتخاب شوند که هم انرژی کار در این فرصت محدود را داشته باشند و هم این‌که آزمون سریال‌های مناسبتی را به خوبی جواب داده باشند. از مدتها قبل تصمیم همکاری با این کارگردان جوان را داشتم که بنا بر دلایلی میسر نشد. تا این‌که فیلمنامه «خوب بد زشت» پیشنهاد شد. طرح این مجموعه نیز چندماه پیش از تولید توسط محسن کیایی و علیرضا کوچکی نوشته شد و پس از آن بابک کایدان آن را بازنویسی کرد و برخی موارد در آن گنجانده شد. ضمن این‌که باید در این دست کارها نگاه نوگرایی داشته باشیم و با کارگردانان جوان‌تر که حرف‌هایی برای نسل امروز دارند کار کنیم. من نیز دنبال کارگردان جوان و نوگرایی بودم که هادی را برای این کار نسبت به سابقه‌ای که داشت مناسب دیدم.

نیلوفر خوش‌خلق در نقش مرجان، مهدی سلوکی در نقش پرهام (برادر مرجان و دوست صمیمی شهرام)، محمد نجفی در نقش پدر مرجان، سیروس همتی در نقش حامد(همسر بهنوش) به همراه محمد کاسبی، صدیقه کیانفر، سیاوش مفیدی، ساقی زینتی، ایمان صفا، روزبه معینی و عباس محبوب دیگر بازیگرانی هستند که در این سریال ایفای نقش می‌کنند.

سریال نوروزی «خوب‌، بد، زشت» هر شب حول و حوش ساعت 21:30 به روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود و در دو باکس 2 بامداد و 14 روز بعد تکرار می‌شود.

امین حیایی و سرکشی‌های جوانی

دیگر عوامل سازنده سریال تلویزیونی «خوب بد زشت» عبارتند از: نغمه نظری دستیار اول کارگردان، میثم بیدقی دستیار 2کارگردان، حمید باب الحوائجی دستیار کارگردان، رضا بقایی منشی صحنه، محمدرضا نجفی مدیر تولید، مجتبی طاهرخانی برنامه‌ریز، محمدعلی سبط احمدی دستیار تهیه، الهام افشاریان روابط عمومی و هماهنگی، عبدالله عبدی نسب مدیرتصویربرداری، کوروش کلهردستیار 1 تصویر، رجب نادری دستیار تصویر، افشین ملکی دستیار تصویر، بهروز فرخی نورپرداز، محمدحسین غفاری صدابردار، رضا صالحی دستیار صدا، محسن غلامی طراح صحنه، سعید هنرمند دستیار صحنه، محمد شیدایی دستیار صحنه، رسول سید عربی طراح گریم، مینو قبادی دستیار گریم، نوید افشاردستیارگریم، مه لقا ناقد طراح لباس، آرتا ماهان دستیار لباس، معصومه رحمانی دستیار لباس، نوید سجادی حسینی و یاسمین ریزان عکاسی و فیلمبرداری پشت صحنه، مرتضی کریمی مدیر تدارکات، اکبر اختریان دستیار تدارکات، ابراهیم نصیری مقدم دستیار تدارکات، بهرامعلی سامانی پوردستیار تدارکات، یوسف آقایی دستیار تدارکات، تقی امینی دستیار تدارکات، بابک الفت حمل و نقل، محمد شهرابی فراهانی حمل و نقل، بهرام دهقانی سرپرست گروه تدوین، رضا نجاریان، سیاوش ترازنده پور و سعید یاسی پور دستیار تدوین، سعید یاسی پور اتانولاژ و تیتراژ، محمد محمدعلی آهنگساز و امیرحسین صادقی صداگذار.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط:

سریال های نوروزی و انتظار شیرین مخاطب    

قیاس سریال های نوروزی                         

ارزیابی مجموعه های تلویزیونی نوروز              

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین