سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
سه سال پیش زمانی که «آماندا ردموند» 23 ساله بود و به دلیل تأخیر هواپیما، شب را در فرودگاه نیویورک مانده بود، شاید خودش هم گمان نمی‌کرد، این آغاز اتفاقی بزرگ در زندگی‌اش باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تأخیری که مسلمانم كرد!


سه سال پیش زمانی که «آماندا ردموند» 23 ساله بود و به دلیل تأخیر هواپیما، شب را در فرودگاه نیویورک مانده بود، شاید خودش هم گمان نمی‌کرد، این آغاز اتفاقی بزرگ در زندگی‌اش باشد.


تشرف به اسلام

نور ملایم مسجد فرودگاه، توجه آماندا را به خود جلب کرد. وی به درون مسجد رفت. ساعت 3 صبح بود و خواب از سرش پریده بود، به همین خاطر، یک نسخه قرآن برداشت و شروع به خواندن کرد. طنین واژه‌های قرآن در ذهنش و تکان‌های ناخودآگاه سرش در تأیید کلام قرآن، متحیرش کرد.

آماندا اهل شهر «هالیفاکس» در استان «نووا اسکوشیا» کانادا می‌گوید: «همیشه احساسات زودگذری در مورد دین داشتم و به دین خاصی برای شروع، علاقه نداشتم، اما هرچه بیشتر در مورد اسلام دانستم، بیشتر برای من معنا پیدا کرد. بعد از خواندن قرآن، ارزش‌هایی که قرآن بر آن‌ها تاکید کرده و هر آنچه که در قرآن نوشته شده است، برای من معنا داشت.»

بعد از این اتفاق، آماندا ردموند با دید جدیدی نسبت به دین و علاقه‌ای که هر روز نسبت به اسلام بیشتر می‌شد، به شناخت بیشتر فرهنگی که ظاهراً با هویت او بیگانه بود، روی آورد. با گذشت زمان برای این دختر جوان آشکار شد که می‌خواهد مسلمان شود. او آماده بود که سبک زندگی تازه‌ای را که مبتنی بر دین جدیدش بود، بپذیرد.

آماندا می‌گوید: «وقتی فکر می‌کنید کاری درست است و آن را انجام نمی‌دهید، فکر آن دائماً ذهن شما را مشغول می‌کند. من می‌دانستم که می‌خواهم این کار را انجام دهم و این فکر، دائماً در ذهنم صدا می‌کرد، اما تعلل می‌کردم و نمی‌دانستم چرا. سرانجام تصمیمم را گرفتم و با این تصمیم، آزاد شدم.»

راه‌اندازی اولین فروشگاه لباس‌های اسلامی در نووا اسکوشیا

این جوان تازه مسلمان که دانشجوی بازرگانی دانشگاه «سنت وینسنت» کانادا است، پس از اسلام آوردن، شروع به استفاده از حجاب کرد. سپس به فکر تهیه لباس‌های اسلامی برای همشهری‌های مسلمانش افتاد.

ردموند می‌گوید: «می‌دانستم که کار درستی کرده‌ام، اما پس از شروع به استفاده از حجاب، فهمیدم که تهیه لباس‌های منطبق با اصول اسلامی در نووا اسکوشیا که بیش از 4 هزار نفر مسلمان دارد، کار بسیار دشواری است. واقعاً برای من جای تعجب داشت که هیچ جایی در بخش شرقی کانادا وجود ندارد که بتوان از آنجا لباس اسلامی تهیه کرد. من به چنین لباس‌هایی نیاز داشتم، دوستانم هم نیاز داشتند و بانوان دیگری هم بودند که درخواست چنین لباس‌هایی می‌کردند، بنابراین با خود فکر کردم که چرا من این کار را انجام ندهم.»

آماندا اهل شهر «هالیفاکس» در استان «نووا اسکوشیا» کانادا می‌گوید:

«همیشه احساسات زودگذری در مورد دین داشتم و به دین خاصی برای شروع، علاقه نداشتم، اما هرچه بیشتر در مورد اسلام دانستم، بیشتر برای من معنا پیدا کرد. بعد از خواندن قرآن، ارزش‌هایی که قرآن بر آن‌ها تاکید کرده و هر آنچه که در قرآن نوشته شده است، برای من معنا داشت.»

وی پس از کمی تحقیق فهمید که بیشتر بانوان این منطقه، به صورت آنلاین خریدهای خود را انجام می‌دهند، اما امکان خرید لباس‌های اسلامی، حتی به صورت آنلاین هم مقدور نیست. چون این لباس‌ها می‌بایست از کشورهای اسلامی تهیه شوند که نظر به هزینه حمل و نقل لباس‌ها که بیش از دو برابر مبلغ خود آن‌ها می‌شد، مقرون به صرفه نخواهد بود.

ردموند پس از کمی تحقیق، چاره کار را در دادن سفارش‌های عمده یافت و شروع به دادن سفارش‌های عمده به برخی تولیدی‌های لباس‌های اسلامی در خاورمیانه و برخی دیگر از کشورهای آسیایی کرد و نام قمر، سوره پنجاه و چهارم قرآن، را برای تجارت خود برگزید.

این بانوی مسلمان، به صورت رسمی فروشگاه آنلاین خود را راه‌اندازی کرد و شروع به تأمین و عرضه طیف وسیعی از البسه و لوازم مورد نیاز بانوان مسلمان کرد. فروشگاه قمر، به سرعت به کار خود افزایش داد و اکنون به نیازهای بانوان مسلمان در سراسر استان‌های نووا اسکوشیا و پرنس ادوارد آیلند و حتی کشورهای دیگر مثل سریلانکا پاسخ می‌دهد.

منبع: ایکنا


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: heaven_h

برگرفته از انجمن: معارف

 

مطالب مرتبط:

در سرزمین سرخپوست‌ها، هدایت شدم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین