سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس سازمان سینمایی با تاکید براینکه دنبال اکران فیلم‌های ملتهب نیستیم، گفت: فیلم عصبانی نیستم اثری اجتماعی است و مشکلی برای اکران ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دنبال اکران فیلم‌های ملتهب نیستیم


رئیس سازمان سینمایی با تاکید براینکه دنبال اکران فیلم‌های ملتهب نیستیم، گفت: فیلم عصبانی نیستم اثری اجتماعی است و مشکلی برای اکران ندارد.

دنبال اکران فیلم‌های ملتهب نیستیم

حجت‌ا... ایوبی در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه بخش تجلی اراده ملی سی و دومین جشنواره فیلم فجر در جمع خبرنگاران افزود: سالی که نکوست از بهارش پیداست و انتظار سال خوبی را برای سینمای ایران داریم. وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است که در سال 93 سالن‌های سینمایی بار دیگر رونق پیدا کند.

ایوبی یادآور شد: در بهار سال 93، 20 تا 30 سینما به ناوگان سینمایی کشور افزوده می‌شود. در جشنواره فجر امسال نیز چهار مجتمع سینمایی به ظرفیت‌های کشور افزوده شد. رئیس سازمان سینمایی درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر دیدارش با آیت‌ا... العظمی علی سیستانی به منظور حل مشکل فیلم رستاخیز توضیح داد: سفر من به عراق برای دیدار با آیت‌ا... سیستانی نبود اما در مشهد و قم با جمعی از علما و آیات عظام دیدارهایی داشتیم.ایوبی ادامه داد: نگرانی‌های ایجاد شده در زمینه فیلم رستاخیز تقریبا از بین رفته و سخنرانی‌های اخیر آیت‌ا... علم الهدی، دلیلی بر این مدعا است. وی یادآور شد: گفت وگو با افراد و آحاد مختلف در زمینه فیلم روز رستاخیز باید ادامه پیدا کند و از طرفی دست اندرکاران این فیلم آمادگی دارند نظرات را در فیلم اعمال کنند.

رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: سازمان راجع به این موضوع این نگاه را دارد که نظرات علما درنظر گرفته شود. درباره فیلم نکاتی بود که احمدرضا درویش و دیگر دست اندرکاران این اثر سینمایی در حال اعمال کردن آن هستند و قرار است زیر نظر یکی از مورخان و شخصیت‌های برجسته اعمال شود.وی درباره راه اندازی سینماکارت به عنوان بن کارمندان برای حضور در سینماها گفت: امید داریم سینما کارت را برای سینماها راه اندازی کنیم، سینماکارت معقول است زیرا مردم بیشتر به استفاده از کارت عادت کرده‌اند و در این باره با برخی از بانک‌ها جلساتی را برگزار می‌کنیم.

این کارت به عبارتی بن مشخصی برای کارکنان دستگاه‌های مختلف است و این امر به منظور تشویق خانواده‌ها برای رفتن به سینماها تعبیه خواهد شد.ایوبی درباره نحوه حمایت سازمان سینمایی از فیلم‌های سینمایی نیز گفت: تا اواخر هفته آینده برنامه حمایت‌های سازمان سینمایی در بخش‌های مختلف تولید و اکران و تبلیغات و توزیع را اعلام خواهیم کرد.

در حال حاضر قصد نداریم ثاری در سینمای ایران اکران شود که فضای جامعه را ملتهب کند و این مهم خواسته خود سینماگران نیز هست.به گفته ایوبی، نسخه کنونی عصبانی نیستم که برای اکران ماده شده اثری کاملا اجتماعی است و با این تمهیدات به نظر مشکلی برای اکران این اثر وجود ندارد

وی درباره فیلم عصبانی نیستم نیز یادآور شد: عصبانی نیستم سرنوشت نامعلومی ندارد و رضا درمیشیان کارگردان و تهیه کننده این اثر سینمایی همکاری خوبی با سازمان سینمایی داشته است.رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: در حال حاضر قصد نداریم آثاری در سینمای ایران اکران شود که فضای جامعه را ملتهب کند و این مهم خواسته خود سینماگران نیز هست.به گفته ایوبی، نسخه کنونی عصبانی نیستم که برای اکران آماده شده اثری کاملا اجتماعی است و با این تمهیدات به نظر مشکلی برای اکران این اثر وجود ندارد.

وی درباره اینکه در مراسم اختتامیه بخش تجلی اراده ملی یادآور شده بود که حذف جشنواره فجر از دهه انقلاب یک حرف ضد انقلابی است تصریح کرد: اظهار نظر من در این باره به هیچ عنوان درباره ابراهیم حاتمی کیا نبود. رئیس سازمان سینمایی درباره بولتن نویسی‌ها و برخی نقدها نیز اظهار کردکه در جشنواره همه گروه‌ها از ما بلیت و شام و دیگر امکانات را می‌خواهند که فقط ما را نقد کنند. ما بلدیم خودمان را نقد کنیم.

 ایوبی درباره جشنواره سی و سوم فجر نیز یادآور شد: تلاش ما بر این است پیش از نوروز 93، جلسه سیاستگذاری جشنواره سی و سوم فجر را برگزار کرده و مدیران بخش‌های مختلف این رویداد را نیز تعیین کنیم.جشنواره فیلم فجر بیش از 30 سال عمر دارد که در هر دوره نقاط قوت و ضعفی دارد و باید تلاش کرد که در دوره بعد، این رویداد با شرایط بهتر و در آرامش و قاطعیت بیشتری برپا شود.

ایوبی در ادامه درباره حضورسینماگران ایرانی در جشنواره‌های خارجی گفت: با حضور سینمای ایران در جشنواره‌های خارجی موافقم اما معتقدم هیچ فیلمسازی نباید صرفا به امید حضور در جشنواره‌های خارجی فیلم بسازد اما در عین حال اگر فرصت حضور در یک رویداد خارجی برای یک فیلم ایرانی به وجود آمد باید از این مهم استفاده کنیم.

وی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در چارت سازمان سینمایی اظهار کرد: ما اداره کل ارزشیابی نداریم اما همه معاونت‌های موجود در سازمان سینمایی تجمیع و به معاونت ارزشیابی ونظارت تبدیل شده است که مسئول این بخش آقای محمد احسانی است.ایوبی تصریح کرد: دبیر جشنواره دوره سی و سوم علیرضا رضاداد است. توقع ما این است که دبیر جشنواره در جریان تولید همه فیلم‌ها باشد. باید از ظرفیت بالایی که در کشور وجود دارد استفاده کنیم و کارشناسان حقوقی، دینی و مذهبی در کنار فیلمسازان قرار گیرند.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع : روزنامه آرمان

مطالب مرتبط:

توهم در تعریف خطوط قرمز، کار را در سینما دشوار می کند  

خانه سینما دوباره تعطیل شد؟!                                    

بازگشت اعتماد                                                                

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین