سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
مراسم پاسداشت شهید شاخص جهان اسلام، مرزبان سرافراز اسلام شهید سلیمان خاطر در روز دوشنبه 12 اسفند ماه ساعت 9: 30 در تالار اجتماعات دانشکده الهیات دانشگاه تهران واقع در تقاطع خیابان شهید مطهری و خیابان شهید مفتح، جنب ایستگاه مترو شهید مفتح برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پاسداشت قهرمان سینا


مراسم پاسداشت شهید شاخص جهان اسلام، مرزبان سرافراز اسلام شهید سلیمان خاطر در امروز دوشنبه 12 اسفند ماه ساعت  9:30 در تالار اجتماعات دانشکده الهیات دانشگاه تهران واقع در تقاطع خیابان شهید مطهری و خیابان شهید مفتح، جنب ایستگاه مترو شهید مفتح برگزار می‌شود.

پاسداشت قهرمان سینا

در این مراسم پاسداشت کارشناسان منطقه غرب آسیا و جهان اسلام و نمایندگان جنبش‌های مقاومت فلسطین و لبنان حضور خواهند داشت و به تبین رشادت‌ها و نقش شهید سلیمان خاطر در حمایت از آرمان قدس شریف و دفاع از مرزهای اسلام خواهند پرداخت.

حضور عموم در این مراسم آزاد است و دانشجویان دانشگاه تهران و مۆسسات مردم نهاد حامی فلسطین و مقاومت و پژوهشگران جهان اسلام و خبرنگاران و اصحاب رسانه داخلی و بین‌المللی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

شهید سلیمان محمد خاطر سرباز دلاور مصری است که به قهرمان سینا «بطل سینا» شهرت یافت. این شهید گران‌قدر از مرزها و حدود اسلام دفاع کرد و مانع تعرض دشمن صهیونیستی به پادگانی در صحرای سینای مصر شد. وی هنگامی که متوجه حضور 12 نفر اسرائیلی شد که در حال نزدیک شــدن به محل نگهبانی او بودند، محلی که شهید ســلیمان خاطــر از آن نگهبانی می‌کرد یک منطقه نظامی بود که مهمات و سلاح‌های خاص در آن نگهداری می‌شــد و از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود و به همین خاطــر ورود تمام افراد بیگانه به آن ممنوع بود. ســلیمان با مشــاهده آن گــروه 12 نفره بــه آن‌ها هشــدار داد و حتی به زبان انگلیسی به آن‌ها گفت: ایست! عبور ممنوع! «Stop no passing». اما گروه اسرائیلی به هشدارهای او بی‌توجهی کردند و تصمیم به فریب او گرفتند! او مصمم جلوی آن‌ها ایستاد و پس از هشدار و شلیک تیر هوایی به سمت آنان و عدم توجه آنان به سمت انان در غروب آتش گشود.

شــلیک در غروب صحرای سینا منجر به کشته شدن هفت اسرائیلی گردید. اما ارتش مصر بجای تقدیر از او را بازداشت و محاکمه و محکوم به زندان کرد و وی در زندان به طرز مشکوکی به شهادت رسید.

شــلیک در غروب صحرای سینا منجر به کشته شدن هفت اسرائیلی گردید. اما ارتش مصر بجای تقدیر از او، وی را بازداشت و محاکمه و محکوم به زندان کرد و وی در زندان به طرز مشکوکی به شهادت رسید

دادگاه محاکمه شهید سلیمان خاطر به دلیل وضعیت سیاسی آن دوره یعنی پس از امضای معاهده ننگین کمپ دیوید و ترور انور سادات و تضادهای میان جهان اســلام و صهیونیسم بــه یکــی از جنجالی‌ترین دادگاه‌های دهه هشتاد میلادی تبدیل شد.

در آن دوره تلاش می‌شد تا افراد مبدل به نام توریست از طرف دشمن صهیونیست روابط مصر و رژیم غاصب صهیونیستی را عادی جلوه دهند و به دنیا وانمود کنند که گردشگری میان مصر و اسرائیل رونق دارد و مردم این دو کشور در صلح هستند، در حالی که این‌گونه نبود و در واقع نظامیان صهیونیست خود را به عنوان توریست جا می‌زدند.

برخلاف دولت وقت مصر، مردم آزادی خواه و استقلال طلب مصر با دشمن صهیونیستی سازش نکردند و سلیمان خاطر نماینده افکار آزاد و سربلند سرزمین‌های اسلامی بود و در برابر تعرض و نیرنگ دشمن صهیونیستی جانش را برای مرزبانی از کیان اسلام تقدیم کرد.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: خبرگزاری تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین