سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
امید نمازی دستیار کی روش به طور ناگهانی از تیم ملی کناره گیری کرد تا بار دیگر حواشی تیم ملی قبل از آغاز اردوی تیم ملی بیش از متن آن باشد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگاهی به اختلاف کی روش و نمازی


امید نمازی دستیار کی روش به طور ناگهانی از تیم ملی کناره گیری کرد تا بار دیگر حواشی تیم ملی قبل از آغاز اردوی تیم ملی بیش از متن آن باشد.


کی روش و نمازی

بالاخره پس از مدت ها هفته گذشته اردوی تیم ملی برای رویارویی با تیم های کویت و گینه تشکیل شد تا آماده سازی شاگردان کی روش برای جام جهانی استارت خورده باشد.

در شرایطی که به نظر می رسید پس از برگزاری همایش همبستگی ملی در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران شرایط تیم ملی رو به بهبود است و کم کم تیم ملی ملی به شرایط آرمانی خود نزدیک می شود کناره گیری امید نمازی از تیم ملی و پس از آن سخنان تند کی‌روش و نمازی علیه یكدیگر جو تیم ملی را بار دیگر متشنج کرد تا باز هم  حواشی تیم ملی افزایش یابد.

کی‌روش:کار نمازی را تدارکات ما هم انجام می‌دهد

کی‌روش در مورد نمازی می گوید:  باید بگویم کار او غیر موجه و غیر قابل توضیح بود. او (نمازی) تیم ملی را ترک کرد و دپارتمان حقوقی پیگیر این مسئله خواهد بود. او بدون هیچ دلیلی تیم ملی را رها کرد و کسانی که به دنبال تیم ملی نباشند جایی در تیم ملی نخواهند داشت. اگر کار مربی این است که نمازی انجام می‌دهد همانند مانع چیدن؛ تدارکات تیم ما (عباس) نیز می‌توانست انجام دهد.

نمازی: اخلاق کی‌روش تحقیر کردن شخصیت‌ افراد است

 نمازی پس از کناره گیری از تیم ملی گفت:  به دلیل مشکلات خانوادگی تصمیم به جدایی گرفتم و این مسئله را به کی‌روش توضیح دادم. بنابراین دلیلم برای کناره‌گیری از تیم ملی کاملا موجه است.

وی در مورد اینکه کی‌روش گفته کارهایی که نمازی انجام می‌داد را تدراکات تیم نیز می‌توانست انجام دهد، گفت: این اظهار نظر نشات گرفته از اخلاق کی‌روش است که شخصیت‌ها را تحقیر می‌کند. دوست ندارم وارد این گونه مسائل شوم و برای تیم ملی حاشیه ایجاد کنم اما چطور می‌شود که برای مسئله تدارکات تیم از دپارتمان حقوقی می‌خواهد پیگیر این مسئله باشد؟

نمازی با تاکید بر اینکه دنبال حاشیه برای تیم ملی نیست، افزود: باز هم می‌گویم من به خاطر مسائل خانوادگی در این برهه از زمان تصمیم به جدایی گرفتم و نمی‌دانم باید چه کار کنم که برای کی‌روش غیر موجه نباشد. تنها می‌توانم بگویم که جدایی من برای کی‌روش کاملا مشخص است.

کی روش و نمازی معمای بزرگ کادر فنی

جدایی های سیموئز و نمازی از کادر فنی تیم ملی در کمتر از یک هفته شرایط عجیبی را برای تیم ملی رقم زده است تا علامت سوال های فراوانی در ذهن فوتبالدوستان و اهالی رسانه شکل بگیرد. شاید اتفاقات فراوانی در چند ماه گذشته در اطراف تیم ملی رخ داده باشد اما هیچکدام از اتفاقات و جدایی ها به اندازه جدایی نمازی خبرساز نشده است. به همین دلیل در روزهای گذشته سوال های فراوانی در این زمینه مطرح شده است که هنوز پاسخ روشنی برای آنها وجود ندارد.  

اگر ملاک کی‌روش برای انتقاد از نمازی عقد قرارداد او با مجموعه‌ای دیگر باشد که یکی از دستیاران قبلی‌اش (میک درموت) پیش از این چنین اقدامی را انجام داده و بدون اطلاع سرمربی تیم ملی به تیم النصر دبی رفته بود اما علیه یکدیگر مصاحبه نکرده بودند! شاید به ظاهر خیلی ها تصور کنند جدایی نمازی به دلیل عقد قرارداد با تیم ملی بانوان آمریکا باشد اما کاملا مشخص و شفاف است که یار نزدیک سرمربی تیم ملی برای کار کردن با کارلوس کی روش به مشکلات بزرگی برحورد کرده است و از مصاحبه نمازی می توان اینطور برداشت کرد که به دلیل اهانت شدن به شخصیت اش کار در تیم ملی را به لقاحش بخشیده است.

اتفاقات رخ داده در ماه های گذشته از جمله حضور پیدا نکردن کی روش در مراسم رونمایی از تیم ملی ایران،اختلاف با سرمربی استقلال و سپاهان، استفاده از اسپانسرینگ شخصی در تمرینات تیم ملی در حالی که تیم ملی دارای اسپانسر است،اختلاف با اعضای کادر فنی و ...... نشان دهنده آن است که زبان مسئولان فدراسیون فوتبال ما در مقابل کی‌روش کوتاه است،‌ آنهم به این دلیل که کی‌روش تیم ملی ما را به جام جهانی برده است

اتفاقات رخ داده در ماه های گذشته از جمله حضور پیدا نکردن کی روش در مراسم رونمایی از تیم ملی ایران،اختلاف با سرمربی استقلال و سپاهان، استفاده از اسپانسرینگ شخصی در تمرینات تیم ملی در حالی که تیم ملی دارای اسپانسر است،اختلاف با اعضای کادر فنی و ...... نشان دهنده آن است که زبان مسئولان فدراسیون فوتبال ما در مقابل کی‌روش کوتاه است،‌ آنهم به این دلیل که کی‌روش تیم ملی ما را به جام جهانی برده است.

البته گفتنی است ذکر موارد فوق دلیلی بر نادیده گرفتن توانایی ها و قابلیت های کی روش نیست و همگان از بزرگی نام کی روش در جهان فوتبال آگاهی داریم اما قطعا تن دادن به خواسته های سرمربی باید دارای دلایل قانع کننده ای باشد.

مسلماً فدراسیون باید در مورد تمدید قرارداد با کی‌روش و بعضی از ابهامات اخیر جامعه فوتبال و سایر مسائل روشنگری کند تا میلیون ها ایرانی که تیم ملی ایران به آنها تعلق دارد از اتفاقات رخ داده کاملا مطلع و آگاهی داشته باشند.

به هر حال فوتبال ما در سال جاری فشار زیادی را تحمل کرد تا این تیم با شرایط خوبی به جام جهانی برود. اکنون نیز مسائل مالی برای تیم ملی حل شده و همه برای موفقیت تیم ملی بسیج شده‌اند و قطعا رخ دادن چنین اتفاقاتی برای فوتبال ایران نگران کننده به نظر می رسد. آن هم در حالی که حدود سه ماه به آغاز جام جهانی باقی مانده است و تیم های رقیب خود را آماده خضور در بزرگ ترین تورنمت فوتبالی جهان می کنند.

 

حسین محمدی

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین