سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هویت شهید «بهروز صبوری» شهید مفقودالاثر دوران دفاع مقدس بعد از سال‌ها شناسایی شد. پیکر مطهر شهید بهروز صبوری در جریان به خاک سپاری جمعی از شهدای گمنام در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در اردیبهشت ماه سال 1389 به خاک سپرده شده است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تنها یک بند انگشت!


هویت شهید «بهروز صبوری» شهید مفقودالاثر دوران دفاع مقدس بعد از سال‌ها شناسایی شد. پیکر مطهر شهید بهروز صبوری در جریان به خاک سپاری جمعی از شهدای گمنام در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در اردیبهشت ماه سال 1389 به خاک سپرده شده است.

شهید بهروز صبوری

شناسایی این شهید به این صورت بوده است که پس از نمونه‌گیری از خون مادر شهید و دیگر اعضای خانواده وی و تطابق با نمونه DNA اخذ شده از استخوان‌های شهدای گمنام که در یک بانک نگهداری می‌شود، نتیجه آزمایشات بدین گونه اعلام شده است که تمامی اطلاعات با پیکر شهیدی که در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در سال 1389 به خاک سپرده شده است، تطابق دارد.

رنگین، رئیس ستاد معراج شهدای گمنام تهران با حضور در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) تهران پس از ملاقات با مادر این شهید خبر شناسایی او را به او اعلام می‌کند.

شهید بهروز صبوری 18 ساله در عملیات مسلم بن عقیل در منطقه سومار به شهادت رسیده است.

مادر این شهید شب چهارشنبه هفته گذشته در مراسم تقدیر از عوامل فیلم «شیار 143» گفته بود: آرزوی من این است که بعد از این همه سال تنها یک بند انگشت از فرزندم برای من بیاورید. جمع زیادی از مردم ایران مادر این شهید را در کلیپی معروف که نمایانگر گریه‌ها و انتظار این مادر در استقبال از شهدای گمنام است مشاهده کرده‌اند. این کلیپ با عنوان «گمنام 61» بارها در فضای مجازی و رسانه ملی منتشر شده است.

شهید بهروز صبوری

دیدار با مادر شهید صبوری

مسئول بسیج دانشجویی بوشهر از همزمانی آغاز اردوهای راهیان نور و حضور مادر شهید صبوری در این استان و اولین ملاقات وی با فرزندش خبر داد.

رضا آب شیرینی مسئول بسیج دانشجویی اظهار کرد: اعزام دانشجویان، دقیقاً با روزی که مادر شهید صبوری به استان بوشهر تشریف می‌آورد، شروع می‌شود. ما روز چهارشنبه 14 اسفند هم برنامه استقبال با شکوهی از این مادر شهید و هم برنامه بزرگی در دانشگاه خلیج فارس داریم.

وی افزود: این برنامه در محل شهدای گمنام دانشگاه خلیج فارس که شهید بهروز صبوری در آن جا به خاک سپرده شده، انجام می‌شود.

آب شیرینی گفت: من مطمئنم دانشجویان استان به ویژه دانشجویان شهر بوشهر، استقبال بسیار خوبی هم در فرودگاه و هم در دانشگاه خلیج فارس خواهند داشت.

شهید بهروز صبوری 18 ساله در عملیات مسلم بن عقیل در منطقه سومار به شهادت رسیده است

شهید بهروز صبوری

درونم آرامش عجیبی دارم

مادر شهید صبوری پس از حضور در معراج شهدا در پاسخ به این سۆال که پس از مشخص شدن هویت فرزند شهیدتان موفق به دیدن پیکر او شده‌اید، گفت: امام رضا (ع) من را طلبیده برای زیارت و فردا عازم حرم مطهر امام رضا هستم تا اجازه بگیرم و انشا الله به من صبر بدهند تا بتوانم از آنجا به بوشهر رفته و محل دفن پسرم را ببینم.

این مادر شهید در پاسخ به این سۆال که خبر پیدا شدن فرزندتان را کی و چگونه به شما اطلاع دادند اظهار کرد: ما در بهشت زهرا (س) و در حال فاتحه خواندن برای پدر شهید صبوری بودیم که به ما اطلاع دادند فرزندتان از طریق علم ژنتیک شناسایی شده و در بوشهر دفن شده است.

شهید بهروز صبوری

مادر شهید صبوری افزود: چهار سال پیش از من نمونه خون گرفتند تا بتوانند از این طریق پس از تفحص پیکر شهدای گمنام خانواده آن‌ها را پیدا کنند.

وی گفت: پیدا شدن فرزندم گرچه باعث ناراحتی من شده است و من منقلب هستم اما در درونم آرامش عجیبی دارم چون حالا دیگر می‌توانم بر سر مزارش بروم و با او صحبت کنم همیشه نگران این بودم که نکند پیکر پسرم در صحرا طعمه حیوانات وحشی شده باشد ولی اکنون جا و مکان پیدا کرده است.

مادر شهید صبوری در انتها گفت: با همه این اوصاف نمی‌دانم که بچه من را چه کسی و چگونه به خاک سپرده است.

فرآوری: سامیه امینی

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: خبرگزاری: تسنیم/دفاع مقدس/مشرق

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین