تبیان، دستیار زندگی
معاون وزیر آموزش و پرورش با اعلام تقویم زمانی حضور دانش آموزان در مدارس در اسفند ماه، گفت: کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی تا روز چهارشنبه 28 اسفند ماه دایر هستند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حضور دانش آموزان تا 28 اسفند در مدارس "اجباری" است

حضور دانش آموزان تا 28 اسفند در مدارس اجباری است


معاون وزیر آموزش و پرورش با اعلام تقویم زمانی حضور دانش آموزان در مدارس در اسفند ماه، گفت: کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی تا روز چهارشنبه 28 اسفند ماه دایر هستند.


محمد دیمه ور ، با بیان اینکه تمامی مدارس تا روز چهارشنبه 28 اسفند ماه دایر هستند و دانش آموزان باید در کلاسهای درس حضور داشته باشند، افزود: تقویم آموزشی تابع تقویم رسمی کشور است، لذا تعطیللات نوروز امسال دانش آموزان از 29 اسفند آغاز می شود.

وی از مدیران مدارس خواست تا طبق تقویم آموزشی برنامه ریزی کنند، چراکه مدارس باید تا آخرین روز کاری دایر باشند و آموزش ادامه داشته باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: دانش آموزان از غیبت غیر موجه در روزهای پایانی سال خودداری کنند و خانواده ها نیز بر حضور فرزندانشان در مدارس تاکید داشته باشند و به گونه ای برنامه ریزی کنند که به آموزش دانش آموزان لطمه وارد نشود.

به گفته دیمه ور، همچنین با دانش آموزانی که در روزهای پایانی و نزدیک به تعطیلات غیبت غیرموجه داشته باشد، طبق دستورالعمل انضباطی برخورد می شود.

به گفته دیمه ور، همچنین با دانش آموزانی که در روزهای پایانی و نزدیک به تعطیلات غیبت غیرموجه داشته باشد، طبق دستورالعمل انضباطی برخورد می شود.

همچنین مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران نیز با بیان اینکه بر اساس تقویم رسمی کشور، آخرین روز قبل از آغاز تعطیلات، چهارشنبه (28 اسفند ماه) است، گفت: کلیه مدارس تا پایان روز بیست و هشتم اسفند دایر هستند و هیچ مدیری حق تعطیلی کلاس ها را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران مدارس حق تعطیلی زودهنگام مدارس قبل از 28 اسفند ماه را ندارند، اظهار کرد: بر اساس تقویم آموزشی و تقویم رسمی کشور، تمامی مدارس تهران تا روز 28 اسفند دایر است و نه تنها معلمان، بلکه مدیران نیز نباید نسبت به تعطیلی زودهنگام مدارس و کلاس ها اقدام کنند و هیچ دلیلی برای این تعطیلی پذیرفته نمی شود.

ثقفی همچنین گفت: با هر گونه غیبت غیرموجه دانش آموزان نیز طبق آیین نامه مربوطه برخورد خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان