سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
متن سوگند نامه معلمی با حضور علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش و دیگر اعضاء این شورا توسط فرزند شهید حسن مظفر قرائت شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

این متن سوگند نامه معلمان است


متن سوگند نامه معلمی با حضور علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش و دیگر اعضاء این شورا توسط فرزند شهید حسن مظفر قرائت شد.

این متن سوگند نامه معلمان است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، براساس این متن فارغ‌التحصیلان رشته‌های دبیری سوگند می خورند مدافع حق و عدالت و آزادی بوده و به قوانین و مقررات پای بند باشند و زمینه رشد و شکوفایی فطرت الهی و فضایل اخلاقی دانش آموزان را فراهم سازند و عشق به راه امام و شهیدان و ارزش های انقلاب را در وجودشان پرورش دهند و آن‌ها را به خردورزی و تفکر و ایمان و عمل صالح و خلاقیت و پرسشگری رهنمون شوند و شهروندانی امیدوار و آینده نگر و قانون مدار و مسئولیت پذیر تربیت کنند.

 

« بسم الله الرحمن الرحیم
اکنون با استعانت از الطاف بیکران الهی، مسئولیت خطیر معلمی را برعهده می گیرم، به عنوان عضوی از جامعه معلمان در پیشگاه خداوند متعال که دانای آشکار و نهان است، به قرآن کریم سوگند یاد می کنم:
 

فرزندان ایران عزیز را چون فرزند خود بدانم و معلمی را رسالتی بزرگ شمارم.

تمام توان خود را در تعلیم و تربیت دانش آموزان به کار گیرم.

در آموختن و دانش افزایی و ارتقای صلاحیت‌های حرفه ای کوشا باشم و در نشر علم کریمانه عمل کنم.

خود را به تقوای الهی و فضایل اخلاقی آراسته سازم و از شان و منزلت معلمی پاسداری کنم.

از آنچه با پرهیزگاری و شرافت انسانی و اخلاق معلمی منافات داشته باشد، دوری گزینم. مدافع حق و عدالت و آزادی و آزادگی بوده و به قوانین و مقررات پای بند باشم.

مصالح دانش آموزان و جامعه را بر منافع خود مقدم بدارم و با همگان صادقانه و صمیمانه رفتار کنم.

دانش‌آموزان را امانت های الهی بدانم و حرمت و کرامت ایشان را پاس بدارم و رازدار و امین آنان باشم؛ زمینه رشد و شکوفایی فطرت الهی و استعدادهای نهفته و فضایل اخلاقی آنان را فراهم سازم.

عشق به همه خوبی ها و زیبایی‌ها، به ویژه عشق به راه امام(ره) و شهیدان و ارزش های انقلاب اسلامی را در وجود آنان پرورش دهم. آنان را به خردورزی و تفکر، ایمان و عمل صالح، خلاقیت و پرسشگری برای زندگی سعادتمندانه، رهنمون شوم و شهروندانی امیدوار، پرتلاش و آینده نگر، قانون مدار و مسئولیت پذیر برای خدمت به مردم و میهن اسلامی تربیت کنم. من این عهد و پیمان را با اتکا به شرف و وجدان خویش تعهد می کنم و از خداوند متعال می خواهم در پیمودن این راه خطیر، بینش مرا افزون، اراده‌ام را راسخ و گام‌هایم را استوار گرداند.»

ارتقای کیفیت مدیریت مدارس در دستور کار

 

در پایان این مراسم علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش گفت:

امیدوارم معلمان و همکاران آینده ما در مراکز تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان در آغازین روزهای فارغ التحصیلی خود با ادای این سوگند نامه تلاش های بیش از پیش را برای تربیت نسل آینده مبذول دارند و این حرکت تحولی عظیم در افزایش تعهد همه ی ما ایجاد کند.

 

بخش پژوهش های دانش آموزی سایت تبیان - تنظیم: یگانه داودی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین