سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
روحانی در دومین سفر استانی خود به استان هرمزگان در دیار با علما، فضلا، طلاب شیعه و سنی استان هرمزگان و همچنین با فعالان صنعت فولاد و مجتمع بندری شهید رجایی مسائلی را مطرح کرده است که اهم انها را در زیر با هم مرورو می کنیم:
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایراد رئیس جمهور به تعداد کارمندان


 روحانی در دومین سفر استانی خود به استان هرمزگان در دیار با علما، فضلا، طلاب شیعه و سنی استان هرمزگان و همچنین با فعالان صنعت فولاد و مجتمع بندری شهید رجایی  مسائلی را مطرح کرده است که اهم انها را در زیر با هم مرورو می کنیم:

* خیلی‌ها دلشان می‌خواهد میان امت اسلام در جهان و ایران اختلاف باشد.

* اختلاف به معنای تفاوت در تفسیر و نظر اشکالی ندارد اما اگر معنای این اختلاف تنازع و روبروی هم قرار گرفتن و به سمت شقه شقه کردن جامعه باشد خطرناک است.

روحانی در هرمزگان

برای ترویج فرهنگ اسلام باید در مقام عمل اخلاق اسلامی را نشان دهیم

رئیس‌جمهور با اشاره به شرایط مطلوب اتحاد و یکپارچگی میان اهل تسنن و شیعیان در سراسر کشور و به ویژه در استان هرمزگان تصریح کرد: این دولت مصمم است در مسیر وحدت مسلمانان به عنوان هدفی مقدس اصرار بورزد و همه اعضای دولت و مدیران کشور در سراسر ایران مکلفند از لحاظ دینی، قانونی و مدیریتی در جهت وحدت باشند.

قدرت‌نمایی ملت لازمه حل کم هزینه مسائل با دنیا است 

روحانی با تأکید بر اینکه امروز وظیفه داریم ایران را به عنوان الگو و نمونه در زمینه همزیستی و اخوت در میان مسلمانان به جهان معرفی کنیم، افزود: اگر بخواهیم مسائل خود را با دنیا کم هزینه حل کنیم یکی از لازمه‌های آن قدرت‌نمایی  ملت است.

وی اضافه کرد: بالاترین بخش قدرت نمایی ملت اتحاد، انسجام و وحدت ملی است و همه باید ببینند ایران برای منافع، فرهنگ، هویت و دفاع ا زحقوقش یکپارچه است.

موفقیت در مذاکرات در سایه قدرت ملی بود

روحانی با بیان اینکه اگر تا امروز در مذاکرات موفقیت به دست آوردیم در سایه قدرت ملی است تصریح کرد: نقد اشکالی ندارد و اگر کسی می‌خواهد دولت را نقد کند بدون اشکال است.

تلاش دولت این است بهانه را از دشمن بگیرد و اثبات کند ایران به دلیل منافع کشورش به دنبال حقوق هسته‌ای است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دشمنان به بهانه‌هایی خواستند ما را از حقوقمان باز دارند تصریح کرد: این حق تنها حق هسته‌ای و غنی‌سازی نبود و به این بهانه ما را از حقوقی نظیر صادرات تعامل آزاد اقتصادی با جهان باز دارند.

تلاش می‌کنیم بهانه‌ها را از دشمن بگیریم

وی ادامه داد: تلاش دولت این است بهانه را از دشمن بگیرد و اثبات کند ایران به دلیل منافع کشورش به دنبال حقوق هسته‌ای است.

روحانی در هرمزگان

اگر می‌خواستیم کار مخفی هسته‌ای انجام دهیم آن را عملی نمی‌کردیم

رئیس‌جمهور ادامه داد: تلاش دولت این است که با شفاف‌سازی بیشتر در چارچوب مقررات بین‌المللی و مذاکرات سازنده با آنهایی که این مشکل را ایجاد کردند و کشورهای 1+5 در یک مذاکرات سازنده بر حق هسته‌ای مان تأکید کنیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: تلاش دولت این است که با شفاف‌سازی بیشتر در چارچوب مقررات بین‌المللی و مذاکرات سازنده با آنهایی که این مشکل را ایجاد کردند و کشورهای 1+5 در یک مذاکرات سازنده بر حق هسته‌ایمان تأکید کنیم.

متن توافقنامه ژنو بر حق غنی‌سازی ایران تاکید کرده است

روحانی با بیان اینکه ما می‌خواهیم دنیا در اجرای این حق برای ما مزاحمت ایجاد نکند و در همین راستا قدم اول را برداشته‌ایم ادامه داد: در متن تفاهم اولیه ژنو بر حق غنی‌سازی در فردو و نطنز تأکید شده و بحث بر سر این است که گسترش آن چقدر باشد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب، گفت: امروز در بحث توسعه اقتصادی با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید به میدان بیاییم.

وی با اشاره به میزان بالای کارمندان دولت و انتقاد از این موضوع تصریح کرد: هرچه به دست می‌آوریم باید به کارمندان حقوق دهیم یا به بازنشستگان پرداخت کنیم؛ مگر یک کشور 75میلیونی چقدر کارمند می‌خواهد؟

هرچه به دست می‌آوریم باید به کارمندان حقوق دهیم یا به بازنشستگان پرداخت کنیم؛ مگر یک کشور 75میلیونی چقدر کارمند می‌خواهد؟

مجلس به دولت تکلیف کرده از سال آینده یارانه‌ها صرفا به افراد نیازمند داده شود

روحانی با ابراز تاسف از این موضوع که با وجود غنائم ذی‌قیمت و معادن عظیم در کشورمان باز هم فقر و بیکاری داریم گفت: مجلس، دولت را تکلیف کرده که از سال آینده یارانه‌ها صرفا به افرادی که نیازمند هستند داده شود اما خداوند به این کشور این همه استعداد و معادن داده است و اگر نتوانیم از این استعداد به درستی استفاده کنیم در پیشگاه خداوند مسئول هستیم. رئیس قوه مجریه ادامه داد: آب باشد، زمین باشد و فقر هم باشد! خداوند از این ملت که نتواند از این استعدادهای الهی بهره لازم را ببرد رحمتش را دور می کند.

روحانی تصریح کرد: دولت در بخش درون زای اقتصاد مقاومتی با اصلاح قوانین، ایجاد تسهیلات و باز کردن گره ها و بهبود محیط کسب و کار تلاش خواهد کرد و گام های موثری در جهت شکوفایی استعدادهای کشور و شرکت های دانش بنیان برخواهد داشت.

روحانی در هرمزگان

مصرف انرژی در کشور ما دو برابر حد متوسط است/ باید صنعت را رشد و همزمان مصرف انرژی را کاهش دهیم

رئیس جمهور با بیان اینکه باید صنعت را رشد و همزمان مصرف انرژی را کاهش دهیم گفت: با بهره وری تکنولوژی می توانیم مصرف انرژی در کشور را کاهش دهیم چرا که مصرف انرژی در کشور ما دو برابر حد متوسط است. وی همچنین با اشاره به ویژگی های برون زا اقتصاد مقاومتی ادامه داد: مگر می شود در دنیای امروز و با این همه امکانات و سواحل جنوب و شمال ما با دنیای بیرون ارتباط نداشته باشیم.

روحانی گفت: ما نه تنها باید کالاهای خودمان را صادر کنیم بلکه باید کالاهای دیگران را نیز از طریق سواحل مان صادر کنیم و این کار با توسعه بنادر، راه آهن و جاده و همچپنین اتصال کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز به آبهای جنوب ایران امکانپذیر است.

در اقتصاد مقاومتی بر دیپلماسی با همسایگان تاکید شده است/ در زمینه برون نگر اقتصاد مقاومتی نیز گامهای بسیار مهمی برداشته ایم

وی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی بر دیپلماسی بخصوص ارتباط با همسایگان و کشورهای منطقه تاکید شده است گفت: در زمینه برون نگر اقتصاد مقاومتی نیز گامهای بسیار مهمی برداشته ایم و خواهیم برداشت. روحانی گفت: قدم های اول برای ایجاد تسهیلات لازم در بخش صادرات، تجارت و مبادلات بانکی انجام گرفته و انشاءالله قدم نهایی را نیز برخواهیم داشت.

فرآوری : باباپور

 بخش سیاست تبیان

 


منابع : الف/ فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین