سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
پنتاگون همواره این رویکرد را مد نظر دارد که کودکان امروز، سربازان آینده ارتش آمریکا خواهند بود؛ لذا با اعمال سانورهای مد نظر خود، فیلم هایی همچون The Right sluff را که ویژه ی افراد 17 سال به بالا بود به فیلمی مناسب همه سنین تبدیل کرد تا نوجوانان بیشتری ر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قانون تبلیغات دیجیتال می شود!


متأسفانه مشاهده می ‌شود که مسائل جنسی با گرفتن چند شماره توسط این تلفن‌های هوشمند بازگو می‌شود و ممکن مخاطب کودکان باشد که این مسئله بسیار آسیب ‌زا خواهد بود. بر همین اساس این مرکز اقدام به کنترل تلفن ‌های هوشمند کرده است.


تبلیغات دیجیتال

امروزه رسانه هایی که تبادل یا انتشار محتوا در آنها، تنها به کمک ابزارهای مجهز به پردازشگر دیجیتال میسر باشد. شامل رسانه های برخط مبتنی بر شبکه (نظیر شبکه جهانی اینترنت)، سرویس های مخابراتی از قبیل MMS وSMS  و سایر اشکال شبکه های تبادل داده مانند بلوتوث و همچنین رسانه های مبتنی بر حامل های فیزیکی دیجیتال از قبیل بسته های نرم افزاری رسانه ای، بازی های رایانه ای و مانند آن ها را رسانه های دیجیتال محسوب می شوند.

‌این بخش در حوزه وزارت ارشاد زیرمجموعه‌ هایی از جمله معاونت قرآن و عترت، سازمان امور سینمایی، دفتر شعر و موسیقی،‌ بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای، معاونت امور هنری، معاونت امور فرهنگی و معاونت امور مطبوعاتی را در دل خود جای داده است و فعالیت‌های مرتبط با این حوزه را پوشش می ‌دهد. همراه اول پیامک ‌های انبوه را به افراد می ‌فروشد، گفت:‌ بر همین اساس مقررات ارسال این پیامک ‌ها در این بخش مشخص می ‌شود و با سازمان‌ های ذی ‌ربط برای ارسال پیامک‌ ها هماهنگی‌ های لازم صورت می ‌گیرد.

متأسفانه امروزه مشاهده می ‌شود که مسائل جنسی با گرفتن چند شماره توسط این تلفن‌ های هوشمند بازگو می ‌شود و ممکن مخاطب کودکان باشد که این مسئله بسیار آسیب ‌زا خواهد بود. بر همین اساس این مرکز اقدام به کنترل تلفن ‌های هوشمند کرده است. اخیرا لایحه ی قانون تبلیغات به دولت داده شده و مقرر شده است برای ساماندهی تبلیغات کار جدی صورت گیرد. معاون مرکز رسانه ‌های برخط نیز با بیان این که مجوز فعالیت در حوزه رسانه‌ های دیجیتال (Digital Media) در این مرکز صادر می ‌شود، گفت:‌ تاکنون 64 هزار سایت ثبت شده است و تخلفات توسط فیلترینگ بررسی می ‌شود که البته چندان هم موثر نبوده است.

برخی از قوانین و مقررات حوزه رسانه های دیجیتال :

- جرائم علیه محرمانگی داده‌ ها و سیستم‌ های رایانه‌ ای و مخابراتی

- جاسوسی رایانه‎ ای

- دسترسی غیرمجاز

 اخیرا لایحه ی قانون تبلیغات به دولت داده شده و مقرر شده است برای ساماندهی تبلیغات کار جدی صورت گیرد

- افشا یا در دسترس قرار دادن داده ای برای دولت، سازمان، شرکت یا گروه بیگانه

- جعل رایانه ای

- تخریب و اخلال در داده ها یا سیستم های رایانه ای و مخابراتی

- سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه

باید توجه داشت که طی ماه‌های گذشته بیش از 5000 سایت به لحاظ دارا بودن مجوز بررسی شده و متاسفانه مرجع اطلاعات در اینترنت ویکی پدیا (Wikipedia) شده است به طوری‌ که این مرکز عنوان شهید را از ابتدای نام شهیدان حذف کرده است. (ویکی پدیا یک دانشنامه ی اینترنتی چند زبانه با محتویات آزاد است.)

فعالیت فرهنگی دیجیتال: فعالیـت فـرهنگی مبتنی بر فـناوری نـوین اطلاعات و ارتباطات، شامل گونه‌ های زیر:

1-   تصدی رسانه برخط.

تبلیغات دیجیتال

2-    پدیدآوردن، تهیـه کـردن و عرضه بـسته نـرم افـزاری رسـانه‌ای و بـسته‌ نـرم افزاری رسانه پرداز.

3-    تکثیـر حامـل دیـجیتال و خدمـات مرتبط به قصـد انـتفاع یا برای عرضـه توسـط تکثیر کننده.

4-    نشر دیجیتال.

5-    تصدی مرکز بازی و سرگرمی دیجیتال.

6-   تصدی ایجاد، توسعه، پشتیبانی و اداره هرشـکل رسانه برخط، سامانه یا مرکز بازی و سرگرمی دیجیتال به سفارش متصدیان مربوط.

7- ارائه هرگونه خدمات ویرایش محتوا با استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری نوین اطلاعات و ارتباطات.

درباره ی ضرورت معافیت فعالان حوزه رسانه ‌های دیجیتال از پرداخت مالیات دو راهکار وجود که می ‌‌توان از طریق مجلس و سازمان امور مالیاتی اقدامات و هماهنگی‌ های لازم را صورت داد. تا کنون 13هزار فعال در این حوزه از قبیل دانش‌ آموز تا ارگان ‌های حکومتی با این مرکز ارتباط گرفته اند که مرکز آمار ایران سرشماری کارآفرینان و خلاقان حوزه رسانه ‌های دیجیتال ایران را انجام می ‌دهد.

حائز اهمیت آن که یكی از معضلات و مشكلاتی كه در عرصه فرهنگ داریم عدم عرضه مناسب محصولات است و برگزاری نمایشگاه برای عرضه محصولات از وظایف مراكز فرهنگی می باشد.

فرآوری : آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان


منابع: فارس / مرکز رسانه های دیجیتال / ویکیپدیا

مطالب مرتبط:

قطعنامه ای برای حق حریم شخصی

هشدار به سایت های بدون مجوز

رویه جدید هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری‌ها

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین