تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش تهران گفت: ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در دو دوره متوسطه اول و دوم از 10 اسفند تا 22 اسفند شروع می‌شود و دانش‌آموزان دارای معدل 19می‌توانند در آزمون ورودی شرکت کنند....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان از 10 اسفند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش تهران گفت: ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در دو دوره متوسطه اول و دوم از 10 اسفند تا 22 اسفند شروع می‌شود و دانش‌آموزان دارای معدل 19می‌توانند در آزمون ورودی شرکت کنند.

امتحان

به گزارش تسنیم، محمود حسینی در رابطه با آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اظهار داشت: ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در دو دوره متوسطه اول و دوم از 10 اسفند تا 22 اسفند شروع می‌شود و دانش‌آموزانی که دارای معدل 19 در سال تحصیلی گذشته هستند، می‌توانند در آزمون ورودی شرکت کنند.

ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در دو دوره متوسطه اول و دوم از 10 اسفند تا 22 اسفند شروع می‌شود و دانش‌آموزان دارای معدل 19می‌توانند در آزمون ورودی شرکت کنند.

وی افزود: آزمون ورودی به مدارس استعدادهای درخشان در مقطع متوسطه اول در روز 5شنبه 18 اردیبهشت 93 و آزمون ورودی به مقطع متوسطه دوم در روز جمعه 19 اردیبهشت 93 در حوزه‌هایی که تعیین خواهد شد، برگزار می‌‌شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه دانش‌آموزان پایه اول متوسطه دوم که تمایل دارند در رشته انسانی در مدارس استعدادهای درخشان ادامه تحصیل دهند می‌توانند از تاریخ 17 خرداد 93 تا 29 خرداد 93 در سایت مربوطه ثبت نام اولیه را انجام دهند، گفت: آزمون ورودی در تاریخ 12 تیر 93 برگزار می‌شود.

حسینی ادامه داد: آزمون ورودی به پایه هفتم یعنی دوره متوسطه اول شامل 70 سوال است که به طور 100 درصد از کتاب‌های پایه ششم طراحی می‌شود. آزمون ورودی به پایه اول دبیرستان در دوره متوسطه دوم شامل 85 سوال است که 30 درصد سوالات از پایه دوم راهنمایی و 70 درصد از کتاب‌های پایه سوم راهنمایی طراحی می‌شود.

آزمون ورودی به رشته علوم انسانی در مدارس استعدادهای درخشان که از پایه اول به دوم متوسطه است شامل 100 سوال خواهد بود که به طور کامل از کتاب‌های پایه اول دبیرستان طراحی می‌شود.


 مرکز یادگیری سایت تبیان

همشهری آنلاین