سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
خیلی ها دو سه روز پس از آغاز سال جدید و بعد از دید و بازدید عید نوروز قصد سفر می کنند و مسافرت با چادرهای مسافرتی طرفداران بسیاری دارد. حدود یک ماه پیش اعلام شده بود که چادر زدن ممنوع است و این موضوع تعجب و اعتراض خیلی ها را در پی داشت. البته خیلی زود ساز
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : محسن جندقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وقت مسافرت است، چادر بزنید!  


خیلی ها دو سه روز پس از آغاز سال جدید و بعد از دید و بازدید عید نوروز قصد سفر می کنند و مسافرت با چادرهای مسافرتی طرفداران بسیاری دارد.
سفر، چادر مسافرتی، نوروز

حدود یک ماه پیش اعلام شده بود که چادر زدن ممنوع است و این موضوع تعجب و اعتراض خیلی ها را در پی داشت. البته خیلی زود سازمان گردشگری و میراث فرهنگی به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد که می توان با چادر مسافرتی به مسافرت رفت. ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر دراطلاعیه خود اعلام کرد: هموطنان و مسافران نوروزی می توانند از همه مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی در اماکن ویژه ساماندهی چادرهای مسافرتی هر یک از استان ها استفاده کنند.

یک ماه پیش اعلام شد که چادر زدن در تعطیلات نوروز 93،‌ممنوع است. این خبر البته غیر رسمی با واکنش های مختلفی همراه شد. اکنون اما سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوشته چادر زدن مشکلی ندارد اما در اماکن ویژه و مشخص شده. 

در این اطلاعیه که روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، منتشر کرده بود، چنین آمده است: خدمات سفر، تلاش و برنامه ریزی برای تامین نیاز اقامتی هموطنان سراسر کشور، ساماندهی محل اسکان و نظارت بر نحوه ارائه خدمات تاسیسات گردشگری به عنوان مهم ترین رئوس اقدامات اجرایی در ایام نوروز 93 در دستور کار قرار گرفته است.

خدمات سفر، تلاش و برنامه ریزی برای تامین نیاز اقامتی هموطنان سراسر کشور، ساماندهی محل اسکان و نظارت بر نحوه ارائه خدمات تاسیسات گردشگری به عنوان مهم ترین رئوس اقدامات اجرایی در ایام نوروز 93 در دستور کار قرار گرفته است

بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همه مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی سراسر کشور تحت نظارت بازرسین این ستاد قرار گرفته اند.

این ستاد اعلام کرد هموطنان و مسافران نوروزی می توانند ضمن استفاده از همه مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی در اماکن ویژه ساماندهی چادرهای مسافرتی هر یک از استان ها اسکان یابند تا علاوه بر برخورداری از امنیت و تامین نیاز عمومی، ایام فرحبخشی را به همراه خانواده در نخستین روزهای سال جدید تجربه کنند.

سفر، چادر مسافرتی، نوروز

با تشکیل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات کشور 10دستگاه فرابخشی شامل وزارت بهداشت، وزارت دادگستری، وزارت درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، نیروی انتظامی، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، جمعیت هلال احمر با محوریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور خدمت رسانی به هم وطنان کشور در ایام نوروز 93 بسیج شده اند.

با تشکیل دبیرخانه این ستاد در محل معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز تشکیل شش کمیته تخصصی تبلیغات، اطلاع رسانی و آمار، کمیته پشتیبانی و مالی، کمیته فرهنگ سازی و برنامه ریزی سفر، کمیته نظارت بر تاسیسات گردشگری و رسیدگی به شکایات، کمیته هماهنگی امور استانها و کمیته هماهنگی بین دستگاه های عضو تعامل و هماهنگی میان اعضا با حداکثر ظرفیت و توان ملی به منظور رفاه مسافران نوروزی برقرار شده است.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اجتماعی تبیان


منبع : خبرآنلاین و میراث فرهنگی

مطالب مرتبط:

 تفریحات قرضی در نوروز!

 مسافران سر ریز به خارج از کشور !

 مسافرت های چادری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین