تبیان، دستیار زندگی
ترکیبی از آب ولرم، لیمو و عسل سیستم هاضمه بدن را تقویت می‌کند. در ادامه مطلب به دیگر خواص این نوشیدنی اشاره می‌کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یک نوشیدنی فوق‌العاده برای صبح‌ها


ترکیبی از آب ولرم، لیمو و عسل سیستم هاضمه بدن را تقویت می‌کند. در ادامه مطلب به دیگر خواص این نوشیدنی اشاره می‌کنیم.

لیمو عسل

مصرف یک لیوان آب ولرم حاوی عسل و لیمو به طور ناشتا برای حفظ سلامت مفید است. برخی معتقدند که مصرف این محلول باعث کاهش وزن می‌شود. در ادامه مطلب به خواص این نوشیدنی اشاره می‌کنیم.

تصفیه‌کننده سیستم لنفاوی

به نقل از سایت «نیوزویک»، کمبود آب در سیستم لنفاوی عامل بروز انواع بیماری‌هاست. کمبود آب و مایعات لازم در سیستم لنفاوی، احساس خستگی مفرط و بی‌حالی، اختلال در خواب، یبوست، فشارخون بالا یا پایین، استرس و عملکرد نامناسب ذهنی را به همراه دارد. با مصرف این نوشیدنی به طور ناشتا به تمامی سیستم لنفاوی آب‌رسانی می‌شود و این امر علاوه بر رفع علائم یادشده، سیستم ایمنی بدن را نیز بهبود می‌بخشد.

انرژی‌بخش است و روحیه فرد را افزایش می‌دهد

اگر احساس خستگی و ناراحتی می‌کنید، از این مخلوط استفاده کنید. عسل موجود در آن به عنوان انرژی‌دهنده‌ عمل می‌کند. لیمو آنزیم‌هایی را که باعث درست هضم شدن غذا می‌شود فعال می‌کند و علاوه بر آن، بوی لیمو آرام‌بخشی طبیعی به حساب می‌آید.

مجرای ادراری را تمیز و به عنوان مدر عمل می‌کند

عسل عامل قوی ضدباکتریایی است که توان مقابله با چندین عفونت را دارد. هنگامی که عسل با لیمو و آب که هر 2 مدر است و سموم بدن را دفع می‌کند، مخلوط شود به شکل بهتری مجرای ادراری را پاک‌سازی می‌کند. برای زنانی که مشکل عفونت مجرای ادراری دارند، مصرف این نوشیدنی مفید است. این مخلوط عفونت ادراری را کاهش می‌دهد.

پکتین نوعی فیبر موجود در این محلول، احساس سیری در فرد ایجاد می‌کند.

مخلوط آب ولرم، عسل و لیمو یک محیط قلیایی در معده ایجاد می‌کند که

در کاهش وزن موثر است

سلامت دهان را بهبود می‌بخشد

طبیعت اسیدی لیموی ترکیب‌شده با عسل و آب به طور آنی بوی بد دهان را از بین می‌برد. لیمو، دهان را تمیز می‌کند و غدد بزاقی را فعال می‌سازد و باکتری‌های مضر را از بین می‌برد. با افزودن آن به عسل و آب، باکتری و ذرات غذا را که اغلب در دهان و گلو باقی می‌ماند، می‌شوید. علت دیگر بوی بد دهان ایجاد لایه سفید روی زبان است. (که اغلب حاوی باکتری و ماده غذایی در حال فاسدشدن است) این مخلوط به طور موثر آن لایه را از بین می‌برد در نتیجه بوی نامطلوب دهان رفع می‌شود.

با یبوست مقابله می‌کند

این مخلوط درمان فوری یبوست است. روده‌ها را تحریک می‌کند و مدفوع را از حالت خشکی خارج می‌کند.

معده را پاک‌سازی می‌کند و عملکرد کولون را بهبود می‌بخشد

هر فردی به مرور دچار تراکم سموم در معده می‌شود. مواد غذایی هضم نشده، سلول روده‌ای و باکتری‌های مرده، لایه داخلی معده را می‌پوشاند و در نتیجه منجر به بیماری می‌شود. با مصرف مخلوط آب لیمو، عسل و آب ولرم، دیواره روده به ویژه کولون تحریک می‌شود و سموم را از بدن دفع می‌کند تا روده‌ها بهتر عمل کند. با این کار بدن قادر است ماده مغذی را بهتر جذب و سموم را از بدن خارج کند. این تراکم سموم اغلب باعث احساس نفخ می‌شود.

عمل هضم را بهبود می‌بخشد

ترکیبی از آب ولرم، لیمو و عسل سیستم هاضمه بدن را تقویت می‌کند. علاوه بر آن لیمو کبد را برای تولید صفرای بیشتر تحریک می‌کند، لیمو با افزودن اسید اضافه به سیستم گوارشی کمک می‌کند و در دفع سموم از بدن نیز مفید است. عسل به عنوان یک ضدباکتری عمل می‌کند و هر نوع عفونت موجود در بدن را از بین می‌برد و به تولید مخاط روده‌ای که سموم را از بدن دفع می‌کند کمک می‌کند.

اگر احساس خستگی و ناراحتی می‌کنید، از این مخلوط استفاده کنید. عسل

موجود در آن به عنوان انرژی‌دهنده‌ عمل می‌کند. لیمو آنزیم‌هایی را که باعث

درست هضم شدن غذا می‌شود فعال می‌کند و علاوه بر آن، بوی لیمو آرام‌بخشی طبیعی به حساب می‌آید

احتمال کاهش وزن را افزایش می‌دهد

پکتین نوعی فیبر موجود در این محلول، احساس سیری در فرد ایجاد می‌کند. مخلوط آب ولرم، عسل و لیمو یک محیط قلیایی در معده ایجاد می‌کند که در کاهش وزن موثر است.

باعث صافی پوست می‌شود

لیمو، خون را تمیز و در تولید سلول‌های جدید به بدن کمک می‌کند. آب و عسل به طور ویژه، قدرت بازسازی پوست را افزایش می‌دهد و در تقویت کلاژن موثر است. پس اگر پوستی شاداب می‌خواهید هر روز ناشتا از این مخلوط استفاده کنید.

نکاتی برای تهیه و مصرف این مخلوط

این مخلوط به طور ناشتا قبل از مسواک زدن یا شستن دهان مصرف شود. برای تهیه این مخلوط، آب نصف لیموی تازه و یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی را به یک لیوان آب ولرم اضافه و بلافاصله مصرف کنید و تا یک ساعت پس از آن از مصرف چای یا قهوه بپرهیزید.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: خراسان

مطالب مرتبط:

مخلوط آب لیمو و آب گرم؛ ضامن سلامت بدن

اثر شگفت انگیز لیمو بر چای سبز  

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.