سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس آخرین افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر، متقاضیان باید به ازای هر متر مربع معادل 7000 تا 45 هزار تومان بپردازند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آخرین خبرها از مسکن مهر


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس آخرین افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر، متقاضیان باید به ازای هر متر مربع معادل 7000 تا 45 هزار تومان بپردازند.
مسکن مهر

ابوالفضل صومعلو با اشاره به افزایش قیمت مسکن مهر در سه مرحله و در مجموع 100هزار تومان برای هر مترمربع گفت: با توجه به اینکه دوره زمانی اجرای پروژه‌های مسکن مهر با بروز تحولات گسترده اقتصادی و نرخ تورم فزاینده همراه بوده، هزینه‌های ساخت مسکن نیز در این دوره افزایش یافته است. به گفته وی، نبود کفایت منابع مالی پروژه‌ها، توقف فعالیت کارگاه‌های ساختمانی را به دنبال داشته و افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر حداقل به اندازه‌ای که بتواند افزایش قیمت مصالح را پوشش دهد، اجتناب‌ناپذیر است. معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن و ساختمان خاطرنشان کرد: قیمت هر مترمربع واحد مسکن مهر در سه مرحله افزایش یافت؛ به گونه‌ای که در مرحله سوم افزایش قیمت مسکن مهر که به منظور شروع مجدد عملیات اجرایی پروژه‌های متوقف شده بود 7 تا حداکثر 45 هزار تومان به ازای هر مترمربع است که در پروژه‌های مختلف و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه متفاوت است. وی گفت: آنچه دلیل تأخیر در تکمیل و بهره‌برداری واحدهای احداثی مسکن مهر می‌شود، رعایت نشدن براساس برنامه زمانبندی در تزریق منابع مالی (تسهیلات و سهم آورده متقاضی و...) و در شرایطی فراهم نبودن امکانات و خدمات سکونتی اعم از زیربنایی و روبنایی است. صومعلو اظهار کرد: با وجود تمام مشکلات و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته امید است همه پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر تا پایان سال آینده آماده سکونت و به متقاضیان تحویل داده شود. به گزارش ایسنا، ساخت واحدهای مسکن مهر که از سال 86 آغاز شد با سه مرحله افزایش قیمت همراه بود که دو مرحله آخر افزایش قیمت‌ها از سال گذشته تاکنون و همزمان با افزایش قیمت مصالح ساختمانی و اعتراض پیمانکاران برای ادامه کار و با اعلام وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت و در سال گذشته افزایش 13 درصدی واحدهای مسکن مهر از سوی وزارت راه و شهرسازی بسته به مرحله ساخت هر واحد از 5 تا 45 هزار تومان صورت گرفت و امسال نیز افزایش 7 تا 45 هزار تومانی برای هر واحد آن هم بسته شده است.

قیمت هر مترمربع واحد مسکن مهر در سه مرحله افزایش یافت؛ به گونه‌ای که در مرحله سوم افزایش قیمت مسکن مهر که به منظور شروع مجدد عملیات اجرایی پروژه‌های متوقف شده بود 7 تا حداکثر 45 هزار تومان به ازای هر مترمربع است که در پروژه‌های مختلف و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه متفاوت است

 تخلف محرز دلالان مسکن مهر در پرند

در حالی که 5 هزار ذخیره مسکن مهر در نوبت دریافت واحد هستند، واحدهای بیش از ظرفیت و آماده بهره‌برداری در بنگاه‌های املاک با عنوان «کلیدتحویل» به فروش می‌رسند. خرید و فروش مسکن مهر در شهرهای جدید اطراف تهران بویژه در پرند و پردیس وارد فاز دیگری شده است طوری که تعداد زیادی از بنگاه‌های املاک در این شهرها خرید و فروش مسکن مهر را انجام می‌دهند و حتی واحدهایی که قرار بود به متقاضیان ذخیره فروخته شود را با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسانند.در ابتدای‌ثبت‌نام مسکن مهر، بیش از 5 هزار متقاضی در شرایط ذخیره قرار گرفتند تا پس از پایان ساخت و ساز، واحدهایی که صاحبان آنها انصراف داده‌اند یا بیش از ظرفیت ساخته شده است به این متقاضیان فروخته شود اما در حال حاضر که این واحدها به پایان رسیده به جای اینکه به متقاضیان ذخیره داده شود سر از بنگاه‌های املاک درآورده است. براین اساس با سری به بنگاه‌های املاک بویژه در شهرجدید پرند با واحدهایی روبه‌رو می‌شوید که به اصطلاح «کلید تحویل» هستند و بخش عمده‌ای از آنها را واحدهایی تشکیل می‌دهد که باید به متقاضیان ذخیره در  شرکت‌های عمران داده می‌شد اما در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منابع : ایسنا، مهر و وطن امروز

مقالات مرتبط :

چرایی کم رونق بودن بازار مسکن

 اوضاع مسکن در 24 سال گذشته

در حاشیه بازار مسکن چه خبر است؟

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین