سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
این 10 گام به شما کمک خواهد کرد که به ازدواجتان، انرژی دوباره دهید و از نو از شوهرتان قدردانی کنید، برای داشتن یک زندگی کامل.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

10 گام برای خانم ایده‏آل بودن


این 10 گام به شما کمک خواهد کرد که به ازدواجتان، انرژی دوباره دهید و از نو از شوهرتان قدردانی کنید، برای داشتن یک زندگی کامل.


زن

قبل از اینکه ما سعی کنیم شما را تغییر دهیم، در اینجا چند تغییر معرفی کرده‌ایم که سعی کرده‌ایم اول خودمان را تغییر دهیم. به هر حال در اینجا، 10 راه را فراهم کرده‌ایم که به نفع شماست تا آن‌ها را در زندگی خود ادامه دهید. بهتر نیست که به جای عیب گرفتن از شوهرتان، یک بار هم در آینه خودتان را بنگرید؟

ممکن است بعضی مردها این موضوع را درک نکنند، اما وقتی که بیشتر زنان ازدواج می‌کنند، تصور می‌کنند که شب‌های عاشقانه در کنار آتش خواهند داشت و این آرزوها را در مرد مورد علاقه خود جستجو می‌کنند. اما در بعضی اوقات، شاهزاده سوار بر اسب سفید ما تبدیل می‌شود به دزد قصه!

 

1. از خودتان مراقبت کنید.

بهترین کارهایی که برای شوهرتان بسیار مفید است، برای شما هم مفید خواهد بود. غذاهای سالم بخورید، خودتان را زیبا نگه دارید و مرتباً ورزش کنید. این کارها باعث می‌شود همیشه احساس خوبی داشته باشید و پر طراوت و جذاب باشید و شما در نظر شوهرتان، همان همسر زیبا و جذابی که همیشه دوست داشته، باقی خواهید ماند، مهم نیست که شما چند سالتان باشد.

 

2. بیشتر اوقات بگویید: متشکرم.

هنگامی که پژوهشگران از مردان پرسیدند که در زندگی زناشویی خود چه می‌خواهند، قدردانی در لیست همگی آن‌ها وجود داشت. پس توجه داشته باشید به تمام کارهایی که همسرتان برای شما، فرزندان و خانه انجام می‌دهد و از او تشکر کنید. شما لبخندی بر روی لبانش و لذتی در قلبش ایجاد خواهید کرد.

 

3. عشق را در زندگی‌تان نگه دارید.

آخرین باری که برنامه‏ریزی کرده‌اید برای داشتن یک زمان عاشقانه در کنار همسرتان، چه وقت بوده است؟ اگر شما نمی‌توانید به این سۆال پاسخ دهید، سریعاً به فکر باشید. مهربان بودن، یادداشت‌های عاشقانه، هدیه‏ای کوچک برای او، برنامه‏ریزی برای یک روز عاشقانه و ... همگی باعث می‌شوند به او یادآوری کنید که هنوز هم او برایتان جذاب است.

 

4. اجازه دهید او هم زمان‌هایی مردانه داشته باشد.

هر کس به زمان‌هایی برای خودش نیاز دارد که از یک سرگرمی لذت ببرد یا با دوستانش جمع شود. اگر همسر شما فوتبال دوست دارد، در حالی که شما به آن علاقه ندارید، از او اشکال نگیرید. او را تشویق کنید که رابطه‏ای دوستانه با مردان دیگر داشته باشد. او از این مصاحبت‌ها لذت خواهد برد. مطالعات نشان می‌دهد مردانی که در کنار دوستانشان بوده‌اند، سالم‌تر بوده‌اند و زندگی طولانی‌تری داشته‌اند.

هر کس به زمان‌هایی برای خودش نیاز دارد که از یک سرگرمی لذت ببرد یا با دوستانش جمع شود. اگر همسر شما فوتبال دوست دارد، در حالی که شما به آن علاقه ندارید، از او اشکال نگیرید.

5. حق تقدم با اوست.

فشارهای روزانه کار، خانه و بچه‌ها، کافی است که او را خسته کند. زمانی را بسازید برای دو نفرتان که استراحت کوتاهی داشته باشید، دور از کارهای کسالت آور روزانه. احساس علاقه نسبت به کارش و سرگرمی‌هایش نشان دهید، این کار باعث می‌شود که او بداند برایتان چقدر اهمیت دارد.

 

6. سعی نکنید او را تغییر دهید.

آیا شما خوش‏مشرب هستید و شوهرتان کم‏رو؟ آیا دوست دارید که خانه همیشه تمیز باشد و حوله شوهرتان همیشه بر زمین است؟ روانشناسان می‌گویند که شما نمی‌توانید دیگران را تغییر دهید، یقین داشته باشید شما تحت تأثیر قرار خواهید گرفت. پس دنبال راه‌هایی غیر از غر زدن و نق زدن باشید. برای مثال، توافق در روابط اجتماعیتان با کم کردن تعداد مهمان‌ها و یا رفتن شما به تنهایی در مهمانی و قرار دادن یک سبد در حمام برای قرار دادن لباس‌ها و تشویق کردن او وقتی که در مهمانی شرکت کرد و یا حوله‏های کثیف را سر جایش قرار داد. ایجاد دلگرمی و تشویق، همیشه بهتر از عیب‏جویی و سرزنش است.

 

از همسر قدردانی کنید، نه از هدیه

7. به او بگویید که چه می‌خواهید.

این آسان است که فکر کنید کسی که با او زندگی می‌کنید، کاملاً شما را می‌شناسد، اما این حقیقت ندارد. بسیاری از ما همه چیز را همان طوری می‌بینیم که دوست داریم. پس غافلگیر نشوید شوهرتان فکر کند که شما هر آنچه که می‌خواهید، همان است که او می‌خواهد. اگر شما یک مشورت و یا یک ژاکت قرمز را برای تولدتان می‌خواهید، به او بگویید.

 

8. وقتی را هم با دوستانتان بگذرانید.

وقتی شما ازدواج می‌کنید، فکر می‌کنید که از دوستانتان باید کنار بکشید و در کنار شوهرتان باشید. اما یک نفر نمی‌تواند تمام احتیاجات شما را رفع کند و این انتظار نامعقولی است که از شوهرتان بخواهید هم شوهرتان باشد، هم رفیق و بهترین دوستتان. زمانی را برای دوستانتان اختصاص دهید، این کار باعث می‌شود که شما انرژی یابید.

 

9. اجازه دهید بعضی اوقات آزاد باشد.

همان طور که شما نیاز دارید بعضی اوقات آرامش داشته باشید و تنها باشید، شوهرتان هم به این نیاز دارد. ممکن است استراحت شما بعد از یک روز کار، دراز کشیدن روی تخت و یا یک دوش گرم باشد و استراحت او به نحوی دیگر، مثلاً روزنامه بخواند و یا تلویزیون نگاه کند. اجازه دهید او همان طور که می‌خواهد خود را شارژ کند، شاید کارهای خانه و خرید کردن، بیشتر او را خسته کند.

 

10. به او ایمان داشته باشید و بگذارید او این را بداند.

مردان می‌توانند بسیار به شجاعت و دلیری تظاهر کنند، اما آن‌ها هم مثل ما، بعضی اوقات اعتماد به نفس کمی دارند و درمانده می‌شوند و احساس ضعف می‌کنند. هنگامی که او به خانه می‌آید، خصوصاً وقتی که او خود را باور ندارد، نیاز دارد که بداند کسی که او را باور دارد در خانه‏اش زندگی می‌کند.

گروه سبک زندگی سیمرغ


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: mo_1443

برگرفته از گروه: ازدواج و همسرداری

 

مطالب مرتبط:

همسر ایده‌آل از نظر آقایان!

زندگی ایده‌آل مردان چگونه است؟

احادیثی در باب همسرداری

اصول قرآنی همسرداری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین