سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
در محل C1 بسته به نوع تن برنامه، 4 خازن در نظر گرفته شده كه هر كدام یك تن خاصی را دارند. لذا می توان فعلا خازن 10 نانوفاراد را در این محل نصب و كیت را مورد آزمایش قرار دهید....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارگ چهار برنامه ای

 

در محل C1 بسته به نوع تن برنامه، 4 خازن در نظر گرفته شده كه هر كدام یك تن خاصی را دارند. لذا می توان فعلا خازن 10 نانوفاراد را در این محل نصب و كیت را مورد آزمایش قرار دهید.

 

بعدا با جایگزین 3 عدد خازن عدسی دیگر بجای این خازن، 3 تن صوتی دیگر قابل دسترسی می باشد در نصب ترانزیستورها چنان عمل كنید كه بر شكل های روی فیبر منطبق شوند.


در محل C2 خازن عدسی 100 نانوفاراد ( 104 ) نصب شود و در محل C1 فعلا خازن 10 نانوفاراد ( 103 ) نصب شود.


تغذیه كیت بین 3 تا 6 ولت است كه می توان آن را از طریق 2 تا 4 باتری قلمی تامین و با رعایت قطب های مثبت و منفی به مدار متصل نمود. البته برای صدای بهتر، استفاده از 4 باتری قلمی سالم و پر توصیه می شود.


 

پس از مونتاژ و نصب تغذیه، برای شنیدن صداهای مختلف این ارگ می توانید یك تكه سیم كوتاه به محل S لحیم كنید و سر دوم آن را به قسمت های مربع شكل مسی پشت فیبر مدار چاپی اتصال دهید. مقادیر مقاومت های A تا N بر اساس استاندارد الفبای موسیقی تعیین شده اند ( دو، ر، می، فا، سل، لا، سی ).


در زیر این صفحه طریقه نواختن ملودی تولدت مبارك و ملودی گل پامچال چاپ شده است. برای طبیعی تر شدن نواختن این ملودیها، بهتر است كه حروف داخل پرانتزها پشت سر هم نواخته شوند و بین پرانتزها هم مكث كوتاهی ایجاد شود. ( پرانتزها از چپ به راست بنوازید )


 

(HH-C) (HH-C) (HH-CC-E-FE) (HH-E)(HH-E) ( HH-FH-FEC) (HF-FH-IKL)(LH-KI-KLN) :آهنگ تولد
(FFF) (HHHH)(JFFH)(FFF)(HHHH)JFFH)(HFFJ)(JHFCA)(CJ)(CC)(FFF)(HHHH)(JFFH) :آهنگ گل پامچال

 

 سه عدد خازن عدسی دیگر بمنظور تغییر تن كیت در نظر گرفته شده كه با قرار دادن هركدام در محل C1 ، تن جدیدی به ارگ داده می شود
 

جهت تهیه کیت می توانید به اینجا مراجعه نمایید.

 

بخش پروژه های دانش آموزی - تنظیم: یگانه داودی
 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین