سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سه موضوع است که گفتن آن‌ها هنگام مشاجره، مرد را به شدت عصبانی می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

3 چیز که هرگز نباید به مردتان بگویید!

همسر


سه موضوع است که گفتن آن‌ها هنگام مشاجره، مرد را به شدت عصبانی می‌کند.


این حرف‌ها باعث می‌شود همسرتان به کلی از نظر عاطفی، از شما فاصله بگیرد و کناره‌گیری کند. این موضوعات آتشین عبارتند از:

1 ـ هر چیزی که حاکی از این باشد که او توانایی اداره کردن خانواده‌اش را ندارد:

«اگر پول بیشتری داشتی و درآمدت بیشتر بود، لازم نبود این همه قسط روی قسط بگذاریم و همیشه بدهکار باشیم.»

2 ـ هر چیزی که حکایت از این داشته باشد او به خانواده‌اش علاقه ندارد یا بی‌توجه است:

«تمام روز، سرت به کار خودت است. من و بچه‌ها اصلاً نمی‌بینیمت، بیشتر وقتت را صرف کارهات می‌کنی تا خانواده‌ات.»

3 ـ هر چیزی که او را متهم به کم‌کاری در انجام کارهای خانه می‌کند:

«چرا در کارهای خانه کمک نمی‌کنی؟ همه  انرژی‌ات را صرف کارهای خودت می‌کنی و...»

مردها با شنیدن این انتقادها، به شدت از کوره در می‌روند، به این دلیل که این انتقادها نیاز ناخودآگاه و زیربنایی آن‌ها به موفقیت در هر یک از این سه زمینه را هدف‌گیری می‌کند. بنابراین اگر همسرتان در خانه باعث رنجش شماست، از کارهای او انتقاد نکنید، بلکه اگر می‌خواهید قلب او را تصرف کنید، به این نکات توجه کنید:

اگر توانایی او را به عنوان نان‌آور خانواده مورد انتقاد قرار دهید، احساس ضعیف بودن خواهد کرد. توجه داشته باشید منظور این نیست که برای رفتار یا واکنش‌های ضعیف و غیر مسئولانه همسرتان، عذرتراشی و بهانه‌جویی کنیم و نمی‌خواهیم بگوییم در مقابل تمایلات غیرمنطقی او تسلیم شوید، بلکه کاملاً برعکس. شما این توانایی را دارید که در این زمینه‌ها، تغییر اساسی در همسرتان ایجاد کنید. شما می‌توانید با تایید و حمایت از تلاش‌های سخت او، به وی کمک کنید تا موفق‌تر شود یا مدام از او انتقاد کنید و غر بزنید و باعث شوید در گوشه‌ای بنشیند و سر به گریبان ببرد.

پس به جای این حرف‌ها چه می‌توانید به او بگویید؟ شما این توانایی را دارید که به او کمک کنید تا خود را بازسازی کند و می‌توانید حرف‌هایی بزنید که شما را بهتر به نتیجه‌ای که می‌خواهید برساند.

3 چیز که می‌توانید به او بگویید تا موفق‌تر باشد

تلاش او را برای تأمین مخارج خانواده، تحسین کنید:

«از این که برای تأمین مخارج زندگی تلاش می‌کنی متشکرم. دوست دارم فکر کنیم و راهی پیدا کنیم تا درآمد خانواده بیشتر شود، در عین حال می‌توانیم به دنبال راه‌هایی بگردیم که هزینه‌های زندگی کمتر شود.»

به جایگاه او به عنوان عضوی از خانواده، احترام بگذارید:

«می‌دانم که هر روز مدت زیادی باید سر کار باشی، من و بچه‌ها هم احتیاج داریم بیشتر تو را ببینیم، چون دلمان برایت تنگ می‌شود. چه کار می‌توانیم بکنیم تا شرایط بهتری ایجاد کنیم و همه ما به آنچه می‌خواهیم برسیم؟»

سهم او را در انجام کارهای خانه یادآوری کنید:

«می‌دانم که در خارج از خانه، سخت درگیری و از صبح تا شب کار می‌کنی، اما کار من هم زیاد است و بنابراین احتیاج دارم گاهی در کارهای خانه به من کمک کنی.»

افسردگی

وقتی حرف نمی‌زند چه کنم؟

چرا مردها وقتی ناراحتند حرف نمی‌زنند؟ برای بسیاری از زنان، سکوت مرد، تردیدآمیز و ترسناک‌تر از داد و فریاد اوست. همین رفتار عجیب مرد است که باعث می‌شود از خودتان بپرسید: «آیا از دست من عصبانی است، آیا دیگر مرا دوست ندارد؟» تا پیش از این فکر می‌کردم زنان بیش از حد نسبت به سکوت مردها و به ویژه شوهرانشان حساسیت به خرج می‌دهند. من می‌توانستم بفهمم سکوت دوستم چه معنی‌ای دارد و فکر می‌کردم علت سکوت مردها برای زنان هم روشن است. خوشبختانه بعد از ازدواج متوجه شدم ‌كه بیشتر زنان واقعاً نمی‌دانند مرد وقتی سکوت می‌کند، چه افکاری در سر دارد.

در اینجا می‌خواهیم دو دلیل اصلی از سکوت مردها و کنار کشیدن عاطفی آنان را بازگو کنیم:

1 ـ او نمی‌داند چه چیز اشتباهی رخ داده است؛ گرچه ممکن است عجیب به نظر آید، اما در بیشتر موارد، مردها واقعاً نمی‌دانند چه چیزی اذیتشان می‌کند و باعث رنجش آنان شده است. این حالت به ویژه وقتی پیش می‌آید که آن‌ها تحت استرس فراوانی قرار دارند و مشکلات از هر طرف، آن‌ها را احاطه کرده است. فقط یک مورد خاص نیست که آن‌ها را رنج می‌دهد بلکه مجموعه‌ای از مشکلات، فکر آن‌ها را به خود مشغول داشته و آزارشان می‌دهد: رئیس اداره، بنای بدخلقی گذاشته است، حساب بانکیشان این ماه کمتر از مقداری است که انتظار داشتند و شما (زن تحسین‌برانگیز زندگی او) به او یادآوری می‌کنید که نسبت به شما بی‌توجه است.

می‌بینید، ده‌ها دلیل مختلف برای گیج شدن مرد وجود دارد. من فقط به سه مورد از آن‌ها اشاره کردم. اگر هر یک از این‌ها دلیل سکوت او باشد، به این معنی است که احساس می‌کند نیاز دارد روی مشکلاتش تمرکز کند تا اوضاع بهتر شود، اما نمی‌داند چگونه. ممکن است صحبت کردن درباره این مشکلات، احساس بهتری به او بدهد، اما حال اغلب مردها بهتر نخواهد شد، مگر این که ببینند شرایط، واقعاً تغییر کرده است.

2 ـ از دست شما عصبانی است و می‌خواهد تنبیهتان کند: اغلب مردان می‌دانند که طرد کردن زن هنگام عصبانیت، بسیار آسان‌تر از صحبت کردن با اوست. این کار کاملاً بچگانه و ناجوانمردانه است، اما بسیاری از مردها این کار را انجام می‌دهند.

چه کار باید بکنید؟

وقتی متوجه شدید همسرتان ساکت است، از او بپرسید چه اتفاقی افتاده است. اگر گفت: «هیچ»، یک بار دیگر از او سوال کنید، اگر باز هم ساکت ماند و تمایلی برای گفت‌وگو از خود نشان نداد، کاری که باید انجام دهید این است: نوشیدنی مورد علاقه او را برایش بیاورید و بگویید: «اگر با من کاری داشتی من در آشپزخانه هستم» و او را تنها بگذارید.

جام جم


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: naba20

برگرفته از گروه: ازدواج و همسرداری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین