سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
کی روش درباره سرنوشت ایران در گروه F جام جهانی 2014 در کنار تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی‌و هرزگوین گفت:‌ ایران در گروه خیلی سختی قرار گرفته است. ما از لحاظ کیفی و تجربی شاید نسبت به سه تیم دیگر این گروه در سطح پایین تری قرار داشته باشیم، اما تلاشمان ر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کی روش از شرایط تیم ملی ایران می گوید


کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران که برای حضور در سمینار مربیان حاضر در جام جهانی به برزیل سفر کرده است در نشست خبری این سمینار درباره مسائل مختلفی صحبت کرد.


کارلوس کی روش

پایگاه اینترنتی terrabrazil گفته‌های سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران را منتشر کرده است.

کی روش درباره سرنوشت ایران در گروه F جام جهانی 2014 در کنار تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی‌و هرزگوین گفت:‌ ایران در گروه خیلی سختی قرار گرفته است. ما از لحاظ کیفی و تجربی شاید نسبت به سه تیم دیگر این گروه در سطح پایین تری قرار داشته باشیم، اما تلاشمان را برای موفقیت در جام جهانی خواهیم کرد. باید تا آغاز جام جهانی تلاش زیادی از خودمان نشان دهیم. به نظرم ما در کنار این تیم‌ها شانس داریم و باید تا آغاز جام جهانی برنامه آماده سازی خودمان را پیش ببریم تا در برزیل موفق باشیم.

کی روش درباره آینده خود پس از جام جهانی نیز گفت: در حال حاضر تمام تمرکز من روی موفقیت تیم ملی ایران در جام جهانی است و به پس از آن فکر نمی کنم و نمی دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد.

سرمربی تیم ملی ایران درباره تاثیر تحریم های اقتصادی روی برنامه او برای آماده سازی ایران گفت:‌ تحریم‌ها به طور کلی در ایران تاثیر داشته و تا حدودی روی برنامه های ما در تیم ملی ایران نیز تاثیر گذار بوده است. برای مثال ما برای رزرو هتل و مسائل اقتصادی نظیر این و پیدا کردن تیم برای بازی دوستانه با مشکل روبرو هستیم و نمی توانیم پشتوانه اقتصادی آن را فراهم کنیم. البته تحریم‌ها تاثیرگذار بوده‌اند اما این تحریم‌ها انگیزه اصلی بازیکنان من در جام جهانی خواهند بود. از زمانی که هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفته‌ام، تحریم‌های اقتصادی یکی از چالش های بزرگ من بوده است. با این وجود من امیدوار هستم این تحریم ها انگیزه‌ای برای موفقیت بازیکنان ایران در جام جهانی برزیل باشد.

این سایت خبری برزیلی در ادامه می‌گوید: "یکی از کشور هایی که تاثیر زیادی روی تحریم های اقتصادی ایران گذاشته آمریکا بوده است که ایران را متهم به ساخت سلاح هسته ای می کند. اتهامی که ایران آن را رد کرده و اعلام کرده است هدف آنها از غنی سازی، فعالیت‌های صلح‌آمیز است. این دو کشور در جام جهانی 2014 قرار است در یک شهر در کنار هم اردو بزنند."

سرمربی ایران درباره کریستیانو رونالدو و حضور او در جام جهانی گفت: ما در جام جهانی شاهزاده های زیادی داریم. کریستیانو رونالدو از پرتغال، لیونل مسی از آرژانتین، نیمار از برزیل، فرانک ریبری از فرانسه از جمله این بازیکنان هستند. در جام جهانی از بین این شاهزاده ها یک بازیکن است که پادشاه می شود و می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد و من امیدوارم این اتفاق برای کریستیانو رونالدو رخ دهد و او بتواند بهترین بازیکن جام لقب گیرد

کارلوس کی‌روش درباره اردو زدن ایران و آمریکا در یک شهر در طول بازی های جام جهانی 2014 برزیل گفت: هیچ نگرانی وجود ندارد و اصلا مهم نیست که ایران و آمریکا قرار است در یک شهر اردو بزنند. ما برای بازی‌ های جام جهانی به اینجا می‌آییم. برزیل سرزمین فوتبال است و همه تیم ها هدفشان موفقیت در جام جهانی است و اینکه با عملکردشان بتواند مردمشان را خوشحال کنند. فوتبال یک زبان بین‌المللی است. همانگونه که شورای امنیت زبانی است که کشورها را در عرصه سیاسی گرد هم می‌آورد، در اینجا نیز فیفا این مسئولیت را عهده دار شده و باعث شده است که کشورهای مختلف با اعتقادات و فرهنگ متفاوت به اینجا بیایند و از طریق زبان فوتبال با هم صحبت کنند.

سرمربی 60 ساله پرتغالی تیم ملی ایران درباره حمایت برزیلی ها از تیم ملی فوتبال ایران گفت: فکر می کنم هواداران فوتبال در برزیل در جام جهانی ایران را تشویق کنند اما مطمئن هستم در دیدار با آرژانتین، هواداران برزیلی تیم ملی ایران را تشویق کنند(با خنده).

سرمربی سابق پرتغال در جام جهانی 2010 یکی از سه مربی پرتغالی حاضر در این جام است. فرناندو سانتوس سرمربی یونان و پائولو بنتو سرمربی پرتغال دیگر مربیان پرتغالی حاضر در برزیل هستند. کی‌روش درباره حضور سه مربی پرتغالی در جام جهانی 2014 گفت: این نشان می‌دهد که فوتبال پرتغال در 15-20 سال گذشته تلاش زیادی کرده است و با برنامه پیش رفته و توانسته علاوه بر پرورش بازیکن، در عرصه مربیگری نیز مربیان زیادی را پرورش دهد. در حال حاضر مربیان پرتغالی زیادی در سراسر جهان کار می کنند. خوشحالم که من و دو همکار پرتغالی دیگرم توانستیم با تیم های ملی صعود به جام جهانی را تجربه کنیم. داشتن سه مربی پرتغالی در جام جهانی به سود فوتبال پرتغال است و باعث پیشرفت بیشتر ما می شود.

سرمربی ایران درباره روند آماده‌سازی برزیل برای جام جهانی گفت: فکر نمی کنم مشکلی برای برگزاری جام جهانی وجود داشته باشد و همه مسائل تا زمان شروع این رقابت ها حل می شود. همانطور که این اتفاقات برای جام کنفدراسیون‌ها نیز وجود داشت اما در نهایت شاهد بازی های خوبی بودیم. من مطمئن هستم برای جام جهانی برزیل نیز همه مشکلات حل خواهد شد

سرمربی ایران درباره کریستیانو رونالدو و حضور او در جام جهانی گفت: ما در جام جهانی شاهزاده های زیادی داریم. کریستیانو رونالدو از پرتغال، لیونل مسی از آرژانتین، نیمار از برزیل، فرانک ریبری از فرانسه از جمله این بازیکنان هستند. در جام جهانی از بین این شاهزاده ها یک بازیکن است که پادشاه می شود و می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد و من امیدوارم این اتفاق برای کریستیانو رونالدو رخ دهد و او بتواند بهترین بازیکن جام لقب گیرد.

سرمربی ایران درباره روند آماده‌سازی برزیل برای جام جهانی گفت: فکر نمی کنم مشکلی برای برگزاری جام جهانی وجود داشته باشد و همه مسائل تا زمان شروع این رقابت ها حل می شود. همانطور که این اتفاقات برای جام کنفدراسیون‌ها نیز وجود داشت اما در نهایت شاهد بازی های خوبی بودیم. من مطمئن هستم برای جام جهانی برزیل نیز همه مشکلات حل خواهد شد.

دستیار سابق سر آلکس فرگوسن در منچستر‌یونایتد نیز در ادامه درباره عملکرد این تیم در رقابت های این فصل لیگ برتر گفت:‌ از اینکه منچستر در فصل جاری جام نخواهد آورد اطمینان دارم اما تردیدی نیست که آنها تا قبل از پایان فصل روزگار تلخ خود را به پایان می برند و به روند قبلی خود باز می گردند. منچستر تیم قبلی من نیست، تیم فعلی من است. من هنوز نتایج منچستر را دنبال می کنم و برایش اهمیت قائل هستم. مطمئن باشید ما در کنار منچستر هستیم. دیوید مویس نیاز به زمان بیشتری دارد. او مربی خوبی است.

کی‌روش در پایان درباره رقابت های این فصل لیگ برتر گفت: این فصل یکی از جذاب ترین مسابقات لیگ برتر بود. چلسی،آرسنال و سیتی همگی خیلی خوب کار کرده اند و رقابت در بالاترین سطح ممکن است.

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین