تبیان، دستیار زندگی
افرادی که خوب رابطه برقرار می‌کنند، همیشه با استفاده از تغییراتی جزئی می‌توانند ارتباطشان را با دیگران بهتر کنند.از سوی دیگر، این مسائل کوچک است که جمع شده و کیفیت و صفات این رابطه را تعیین می‌کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چقدر با همسرتان تفاهم دارید؟

چقدر با همسرتان تفاهم دارید؟

همه افراد، حتی اگر بسیار هم با یکدیگر همراه باشند، می‌توانند از نکات کوچکی که برای بهتر کردن روابط وجود دارند، استفاده کنند کسانی که در روابط خود مشکل دارند، ممکن است پیش از بهبودبخشی، به برخی تغییرات جدی نیاز داشته باشند.

افرادی که خوب رابطه برقرار می‌کنند، همیشه با استفاده از تغییراتی جزئی می‌توانند ارتباطشان را با دیگران بهتر کنند.از سوی دیگر، این مسائل کوچک است که جمع شده و کیفیت و صفات این رابطه را تعیین می‌کنند. بنابراین، حتی اگر رابطه شما را نمی‌توان به‌عنوان نمونه‌ای کاملا مناسب توصیف کرد، انجام نکات ریز لیست شده در این کتاب یا نکاتی از این دست که ممکن است بتوان آنها را از حاشیه بیرون آورد و از سیم به زر تبدیل کرد را عادت خود‌سازید.

وقتی کسی به آنچه شما انجام داده‌اید، توجه دارد، احساس خوبی به شما دست می‌دهد. بنابراین در جایی که آنها وقت، انرژی و توجه به خرج داده‌اند، توجه کنید. وقتی همسرتان لباس تازه‌ای می‌پوشد، موهایش را مدلی جدید کوتاه می‌کند، از عطری خوشبو استفاده می‌کند، یا هر چیز دیگری را که تغییر می‌دهد، شما باید به آن توجه کنید. بگذارید او بداند که متوجه آن تغییر شده‌اید. به‌خصوص اگر آن عمل را به خاطر شما انجام داده، همانند پوشیدن لباسی که می‌دانسته مورد پسند شماست.

برای یافتن همسری ایده آل تنها سعی در ارتباط موثر با فرد مورد علاقه و مورد نظر و جلب رضایت او به صورت مقطعی، مهم نیست بلکه می بایست  هر فرد ابتدا در جامعه و در ارتباط با اطرافیان چه در خانواده چه در محیط های آموزشی و چه محل کار ارتباط مناسبی با دیگران داشته باشد. یادگیری ارتباط صحیح در جامعه ، احترام به حقوق دیگران ،شیوه ی صحیح صحبت کردن و احترام گذاشتن و مهمتر از همه شناخت جنس مخالفت و چگونگی رفتار با او می تواند مقدمه ای برای انتخاب درست شما برای همسر و در نهایت زندگی زناشویی موفق باشد .هر فردی که برای شروع زندگی قدم بر می دارد آرزویش این است که به یک زندگی موفق و توام با آرامش و عشق دست پیدا کند ولی خیلی از ما راه درست آن را بلد نیستیم پس چه بهتر است که ابتدا روی شخصیت خود و پس از آن شناخت جنس مخالف کار کرده و سپس گامهای بعدی برای انتخاب همسر را با اطمینان بیشتر برداریم.

موضوع کتاب حاضر، روابط بین اشخاص و راهنمایی‌های روان‌شناختی در زمینه همسریابی است. نگارندگان ضمن بهره‌گیری از یافته‌های نوین دانش روان‌شناسی، مباحثی در زمینة تفاوت‌های گفتاری، کلامی و رفتاری مردها و زن‌ها ارائه می‌کنند.

در قسمتی از کتاب اینطور بیان شده است که "وقتی کسی به آنچه شما انجام داده‌اید، توجه دارد، احساس خوبی به شما دست می‌دهد. بنابراین در جایی که آنها وقت، انرژی و توجه به خرج داده‌اند، توجه کنید. وقتی همسرتان لباس تازه‌ای می‌پوشد، موهایش را مدلی جدید کوتاه می‌کند، از عطری خوشبو استفاده می‌کند، یا هر چیز دیگری را که تغییر می‌دهد، شما باید به آن توجه کنید. بگذارید او بداند که متوجه آن تغییر شده‌اید. به‌خصوص اگر آن عمل را به خاطر شما انجام داده، همانند پوشیدن لباسی که می‌دانسته مورد پسند شماست. چه زمانی که کاری را برای خوشایند شما انجام دهند و چه حتی وقتی به خاطر شما نباشد، تعریف کردن آنها را نمی‌آزارد، بلکه این کار قدردانی شما را نشان می‌دهد. "

کتاب حاضر دربردارنده ی هشت فصل است و هر فصل به تفصیل و با روش‌های علمی قابلیت‌ها و مهارت‌های زنان و مردان را شرح می‌دهد. همچنین در هر فصل آزمون‌هایی برای سنجش همسران و ارزیابی تفاهم‌ها آمده است.

بعضی از عناوین مطالب ذکر شده در کتاب حاضر عبارتند از :  قابلیت‌های صحبت‌کردن و گوش‌دادن، قابلیت‌های فضایی و سه بعدی، پارک کردن و رانندگی کردن ،جنس مخالف،چگونه همسر مطلوب خود را بیابید ،همسر مطلوب و مناسب ، آیا رابطه و ازدواج شما سالم و دست نخورده است ؟ آزمون عاشق و احساساتی بودن ،چگونه عشق و احساسات را آرام آرام افزایش دهید ،‌ ازدواج، عشق و روابط جنسی، تعهد ،پای بندی و وفاداری شما تا چه اندازه است ؟ آیا در مقابل فشار از خود مقاومت نشان می دهید ؟،حقیقت‌گویی، مادر زن -مادر شوهر ،مشکلات روانی و کلامی و گفتاری.

کتاب چقدر با همسرتان تفاهم دارید ؟ به نویسندگی آلن پیز با هدف شناخت توانایی‌های فردی و درک بهتر تفاوت‌های دو جنس و در نتیجه برقراری ارتباط بهتر با یكدیگر تدوین شده است توسط انتشارات ذهن آویز منتشر شده است.

تنظیم و فرآوری:مرکز مشاوره

مریم تجریشی


مشخصات کتاب

نویسنده:آلن پیز ،باربارا پیز

مترجم:هادی ابراهیمی

ناشر:ذهن آویز