سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پژوهش‌ها نشان می‌دهد که خانم‌ها توانایی‌های جالبی دارند که آقایان از آن‌ها محروم هستند. در این قسمت می‌خواهیم 11 مورد از این نقاط قوت را به شما معرفی کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

11 چیزی که مردان از آن محرومند!


پژوهش‌ها نشان می‌دهد که خانم‌ها توانایی‌های جالبی دارند که آقایان از آن‌ها محروم هستند. در این قسمت می‌خواهیم 11 مورد از این نقاط قوت را به شما معرفی کنیم.


زنان شاغل

1. خانم‌ها تمیزترند

پژوهشی که در دانشگاه سن دیگو انجام شد، نشان می‌دهد که میز و اتاق کار آقایان نسبت به میز و اتاق کار خانم‌ها، به هم ریخته تر و کثیف‌تر است. در واقع، تعداد باکتری‌هایی که در اتاق آقایان وجود دارد، حدود 10 الی 20 درصد از تعداد باکتری‌های اتاق خانم‌ها بیشتر است.

 

2. خانم‌ها در مصاحبه‌های شغلی، عملکرد بهتری دارند

تحقیقات جدید، حاکی از آن است که در مصاحبه‌های کاری، خانم‌ها بهتر از آقایان، استرس خود را کنترل می‌کنند. اگرچه قبل از مصاحبه، میزان استرس خانم‌ها بیشتر است، اما آن‌ها در حین مصاحبه واقعی، آرام‌تر هستند و بهتر عمل می‌کنند. چرا؟ چون قبل از مصاحبه، بیشتر تمرین می‌کنند.

 

3. خانم‌ها سرمایه گذاران بهتری هستند

بررسی 100000 سهام نشان داد که درصد موفقیت زنان در سرمایه گذاری نسبت به مردان، 18 به 11 است. دلیل این امر شاید این باشد که زنان نسبت به مردان محتاط‌تر عمل می‌کنند، محتاط‌تر تصمیم می‌گیرند و بیشتر فکر می‌کنند.

 

4. خطر تصادف، خانم‌ها را کمتر تهدید می‌کند

واقعیتی تلخ برای آقایان: میزان مرگ و میر مردان در تصادف اتومبیل، 77 درصد بیشتر از خانم‌ها است. در واقع آقایان به جای اینکه همسران خود را به غر زدن محکوم کنند، باید از آن‌ها بابت جمله «کمربندت را ببند!» تشکر کنند.

 

5. خانم‌ها راحت‌تر در مورد مشکلاتشان صحبت می‌کنند

تحقیقاتی که بر روی 2000 نفر انجام شد، نشان داد كه خانم‌ها بسیار بیشتر از آقایان در مورد مشکلات و مسائلشان صحبت می‌کنند. 53 درصد از زنان در مورد آنچه باعث استرس و ناراحتیشان می‌شود با دوستان خود صحبت می‌کنند، در حالی که این درصد در مورد مردان، فقط 29 درصد است.

واقعیتی تلخ برای آقایان: میزان مرگ و میر مردان در تصادف اتومبیل، 77 درصد بیشتر از خانم‌ها است.

6. زنان، کمتر از مردان در معرض خطر از دست دادن شغل قرار دارند

آمار حاکی از آن است که از سال 2007 تا به حال، 80 درصد کسانی که شغل خود را از دست داده‌اند، مرد بوده‌اند. علت این امر می‌تواند این باشد که رکود اقتصادی بر شغل‌های مردانه تأثیر بیشتری داشته است. شاید زمان آن رسیده باشد که آقایان به شغل‌هایی مثل معلمی و پرستاری بیشتر فکر کنند.

 

7. تعداد خانم‌هایی که از دانشگاه فارغ اتحصیل می‌شوند بیشتر است

آمار نشان می‌دهد نه تنها تعداد خانم‌هایی که در دانشگاه ثبت نام می‌کنند بیشتر است، بلکه آقایان بیشتر از خانم‌ها از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف می‌دهند. همچنین دوره تحصیل آقایان در دانشگاه، بیشتر از خانم‌ها طول می‌کشد.

 

8. گرایش خانم‌ها به غذاهای سالم بیشتر است

تحقیقی که بر روی 14000 نفر صورت گرفت، نشان داد غذاهایی که خانم‌ها انتخاب می‌کنند، بسیار سالم‌تر از غذاهایی است که آقایان انتخاب می‌کنند. مردان، پیتزا و گوشت قرمز را ترجیح می‌دهند؛ در حالی که زنان بشقاب غذای خود را بیشتر با میوه و سبزی پر می‌کنند.

تحقیقی که بر روی 14000 نفر صورت گرفت، نشان داد غذاهایی که خانم‌ها انتخاب می‌کنند، بسیار سالم‌تر از غذاهایی است که آقایان انتخاب می‌کنند. مردان، پیتزا و گوشت قرمز را ترجیح می‌دهند؛ در حالی که زنان بشقاب غذای خود را بیشتر با میوه و سبزی پر می‌کنند.

9. سیستم ایمنی بدن خانم‌ها قوی‌تر است

وجود هورمون استروژن در بدن زنان، در واقع سلاحی است در مقابل عفونت‌ها، چرا که استروژن با آنزیم‌هایی که معمولاً اولین خط دفاعی بدن را ضعیف می‌کنند، مبارزه می‌کند.

 

10. طول عمر خانم‌ها بیشتر است

85 درصد از جمعیت بالای 100 سال جهان، خانم هستند. در واقع میانگین طول عمر خانم‌ها 5 تا 10 درصد از میانگین طول عمر آقایان بیشتر است.

 

11. خانم‌ها مدیران بهتری هستند، به خصوص در شرایط اقتصادی امروز!

اگرچه هنوز بر سر این ادعا اختلاف نظرهایی وجود دارد، ولی بسیاری از کارشناسان معتقدند که چون خانم‌ها شنوندگان بهتری هستند، می‌توانند همزمان چند کار را با هم انجام دهند و در تدریس و آموزش، بهتر عمل می‌کنند، پس می‌توانند مدیران بهتری باشند. اقتصاد جهان امروز، بر پایه خدمات استوار است، بنابراین لازم است کارمندان شما از انگیزه کافی برخوردار باشند. خانم‌ها با کارمندانشان ارتباط بهتری برقرار می‌کنند و می‌توانند در آن‌ها انگیزه بیشتری ایجاد کنند.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: yasekaboud63

برگرفته از انجمن: خانواده

 

مطالب مرتبط:

تفاوت‌های كاربردی خانم‌ها و آقایان در زندگی

تفاوت جدید مغز زنان با مردان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین