تبیان، دستیار زندگی
فرهاد اصلانی که امسال با فیلم‌های «کلاشینکف»، «قصه‌ها» و «خواب‌زده‌ها» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد درباره بازی در این آثار سینمایی توضیح داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از بازی در فیلم‌های توقیفی خسته شدم

کمدی سینمایی را با «خواب‌زده‌ها» تجربه کردم


فرهاد اصلانی که امسال با فیلم‌های «کلاشینکف»، «قصه‌ها» و «خواب‌زده‌ها» در جشنواره فیلم فجر حضور داشت درباره بازی در این آثار سینمایی توضیح می دهد .

از بازی در فیلم‌های توقیفی خسته شدم

فرهاد اصلانی بازیگر سینمای ایران در گفتگو یی با بیان این مطلب که «خواب‌زده‌ها» جدیدترین فیلم سینمایی فریدون جیرانی که در بخش سودای سیمرغ سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور دارد یک کمدی متفاوت است، گفت: پذیرفتن بازی در فیلم سینمایی «خواب‌زده‌ها» به کارگردانی فریدون جیرانی 2 علت مهم دارد؛ اول اینکه من تجربه همکاری خوبی برای بازی در فیلم قبلی فریدون جیرانی یعنی «من مادر هستم» داشتم و حضور او به عنوان کارگردان در این فیلم سینمایی من را برای بازی در «خواب زده ها» ترغیب کرد.

به گفته وی، جیرانی هم علاقه مند بود اصلانی در این فیلم حضور داشته باشد و علاقه همکاری کاملا دو طرفه بوده است.

وی ادامه داد: اما دلیل دوم این است که در سه سال اخیر همه کارهایی که انجام داده‌ام در ژانر اجتماعی- سیاسی بوده مانند «خرس» به کارگردانی خسرو معصومی و «خصوصی» به کارگردانی حسین فرحبخش که این فیلم ها یا در زمان اکران دچار مشکل و یا قبل از اکران توقیف شدند. به همین دلیل علاقه‌مند بودم یک فیلم راحت تر بازی کنم، چراکه به عنوان یک بازیگر از چنین وضعیتی خسته شده بودم.  «خواب زده ها» یک کمدی متفاوت بود به همین دلیل بازی در این فیلم را قبول کردم.

پذیرفتن بازی در فیلم سینمایی «خواب‌زده‌ها» به کارگردانی فریدون جیرانی 2 علت مهم دارد؛ اول اینکه من تجربه همکاری خوبی برای بازی در فیلم قبلی فریدون جیرانی یعنی «من مادر هستم» داشتم و حضور او به عنوان کارگردان در این فیلم سینمایی من را برای بازی در «خواب زده ها» ترغیب کرد.

بازیگر فیلم سینمایی «من مادر هستم» گفت: برای بازی در فیلم فریدون جیرانی، انگیزه بالایی داشتم. هرچند تا امروز در مجموعه های تلویزیونی این فضای طنز را تجربه کرده ام اما «خواب‌زده‌ها» اثری سینمایی با خاستگاه کمدی است، ضمن این اولین نقش کمدی من در سینما است. «خواب زده ها» می تواند با توجه به فضای فعلی سینمای ایران در جذب مخاطب موفق عمل کرده و در اکران موفق باشد.

بازیگر فیلم سینمایی «پاداش سکوت»  ادامه داد: در کار فریدون جیرانی همه عوامل فیلم کنار هم زحمت کشیدند. «خواب زده ها» کار سختی بود، تقریبا 90 درصد این فیلم در شب فیلمبرداری شد و من بعد از پایان فیلمبرداری نزدیک به 2 ماه طول کشید تا بتوانم به روال عادی خواب خود بازگردم. جا دارد یادی کنم از دیگر اعضای تیم فیلمسازی «خواب زده ها»، رحمان سیفی آزاد به عنوان تهیه کننده و دیگر اعضای تیم و بازیگران ;i سعی کردند در این فیلم سینمایی بهترین باشند.

از بازی در فیلم‌های توقیفی خسته شدم

وی درباره گریم متفاوت خود در این فیلم سینمایی توضیح داد: یکی از دلایل به وجود آمدن گریم های خاص در این فیلم سینمایی، انگیزه بالای ایمان امیدواری طراح گریم این فیلم سینمایی بود. او تمام تلاش خود را کرد تا اجرای مطلوبی از گریم بازیگران در «خواب زده ها» ایجاد کند. البته شرایط و فضای فیلمنامه ایجاب می کرد که بازیگران نیز گریم های متفاوتی داشته باشند.

اصلانی درباره بازی خود در فیلم سینمایی «قصه ها» که آنهم در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر حضور دارد، بیان کرد: برای بازی در فیلم سینمایی «قصه ها» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد اشتیاق بسیاری داشتم، چرا که اولین کار خود در سینما یعنی «روسری آبی» را با این کارگردان کار کردم. «قصه ها» مانند دیگر کارهای رخشان بنی اعتماد و با همان داستان های اجتماعی است. این فیلم سینمایی دارای یک فضای اجتماعی است که روایت دردمندانه‌ای از آدم های معاصر دارد. در واقع بازی در این فیلم برای من یک نوستالوژی بود و از حضور در «قصه ها» لذت بردم.

فرهاد اصلانی در پایان درباره بازی در فیلم سینمایی «کلاشینکف» به کارگردانی سعید سهیلی از دیگر فیلم های حاضر در بخش سودای سیمرغ فجر گفت: رویکرد سعید سهیلی در فیلم سینمایی «کلاشینکف» بسیار متفاوت و دقیق بوده است. این فیلم سینمایی شکل دیگری نسبت به کارهای سهیلی دارد و او خیلی سخت گیرانه تر در این فیلم کار کرده است و تمام شرایط را برای ساخت این فیلم خوب فراهم کرد. بازی در این فیلم سبب شد تا باب تازه ای برای همکاری با سعید سهیلی فراهم شود.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع : خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط:

میرکریمی: فیلم‌هایم گازوئیلی است  

شهابی از جنس نور گرفتار قضاوت...  

رد کارپت