سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در دنیای امروز، رویکرد عمده این روزهای شرکت‌های بزرگ فناوری دنیا، عرضه محصولات پوشیدنی هوشمند مثل ساعت‌های هوشمند است، سامسونگ ساعت هوشمندی عرضه کرده است و خیلی‌ها منتظر هستند تا اپل با با رونمایی از ساعت هوشمند خود، تعریف جدیدی از ساعت‌های مچی ارائه دهد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : راضیه کتابچی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زیباترین ساعت مچی دنیا

منظومه شمسی دور مچ دست شما!


در دنیای امروز، رویکرد عمده این روزهای شرکت‌های بزرگ فناوری دنیا، عرضه محصولات پوشیدنی هوشمند مثل ساعت‌های هوشمند است، سامسونگ ساعت هوشمندی عرضه کرده است و خیلی‌ها منتظر هستند تا اپل با با رونمایی از ساعت هوشمند خود، تعریف جدیدی از ساعت‌های مچی ارائه دهد.

اما در این میان خیلی‌ها هم مردد هستند، این عده کسانی هستند که همچنان شیفته زیبایی و اصالت ساعت‌های مکانیکی هستند.

زیباترین ساعت مچی دنیازیباترین ساعت مچی دنیا

ما ساعت‌های بسیار زیبایی از برندهای مختلف می‌شناسیم، اما این ساعت مچی با نام Midnight Planétarium یا آسمان‌نمای نیمه‌شب، چیز دیگری است.

Van Cleef & Arpels با هدف ساخت ساعتی متفاوت، دست به تولید ساعتی زده که به جای عقربه‌های نشان‌دهنده ساعت و دقیقه از شش سیاره منظومه شمسی که در حال چرخش به دور خورشیدند برای نشان دادن زمان به شما بهره می‌گیرد.

ون کلیف و آرپل ساعت نجومی شگفت انگیز افلاک نمای 44 میلیمتری نیمه شب را در نمایشگاه بین المللی سالیانه ی دلا هاوته هورلوژری (de la Haute Horlogerie) در ژنو معرفی کرد. ساعت دارای دو نمایشگر، هم نمایشگر عددی زمان، و هم نمایشگر پنج سیاره ی قابل مشاهده از زمین – عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری و زحل – می باشد. هر سیاره با سنگ های گرانبها و نیمه گرانبها به نمایش در آمده است، که به همان مقدار زمان مورد نیاز برای گردش سیاره ی واقعی به دور خورشید (یک سنگ در مرکز) نیازمند هستند.

زیباترین ساعت مچی دنیازیباترین ساعت مچی دنیا

برای طراحی و ساخت این ساعت، توان طراحی، مهندسی و هنری زیبایی صرف شده است، تا علاوه بر نمایش زمان، موقعیت درست شش سیاره، از سیاره‌های منظومه شمسی روی آن نمایش داده شود.

عطارد در مدت 88 روز، یک دور کامل حول محیط ساعت خواهد زد، ناهید به زمان 224 روز و زمین به مدت یک سال برای چرخش کامل نیاز دارند. زحل نیز به عنوان دورترین سیاره موجود در این مجموعه بعد از 29 سال و نیم یک دور کامل خواهد زد.

با استفاده از یک ستاره ی دنباله دار در خارجی ترین ناحیه ی صفحه، این ساعت نشان دادن زمان را بسیار ساده و غریب می کند. علاوه بر سیاره های گردان، خاصیت "روز شانس"(Lucky Day) یک سطح دیگر بر سطوح تجملی ساعت اضافه می کند. با توسط حلقه ی روی صفحه ی ساعت می توان هر روزی از روز های سال را به عنوان روز شانس قرار داد که زمین هر سال در همان روز در زیر ستاره ی طراحی شده بر روی کریستال ساعت قرار خواهد گرفت.

Van Cleef & Arpels با هدف ساخت ساعتی متفاوت، دست به تولید ساعتی زده که به جای عقربه‌های نشان‌دهنده ساعت و دقیقه از شش سیاره منظومه شمسی که در حال چرخش به دور خورشیدند برای نشان دادن زمان به شما بهره می‌گیرد

جالب است که برای نمایش سیاره‌های تیر، زهره، زمین، مریخ، مشتری و کیوان از سنگ‌های گران‌بهایی استفاده شده است که هر یک کاملا متناسب با شکل و ظاهر کلی هر سیاره هستند.

این ساعت 396 قطعه دارد و سه سال طول کشید تا تکمیل شود.

نه! این ساعت چیزی نیست که هر کسی بتواند بخرد، چون قیمت آن 245 هزار دلار است! بنابراین زمان را غنیمت شمرده و از همین الان به فکر پس انداز کردن برای خرید این ساعت زیبا و لوکس باشید!

زیباترین ساعت مچی دنیازیباترین ساعت مچی دنیا

از این ساعت به صورت مشترک توسط یک شرکت عطر و جواهرسازی به نام «فان کلیف و آربلز» و نیز ساعت‌ساز هلندی به نام «کریستین فان در کلاو» در یکی از تالارهای شهر ژنو رونمایی شده است.

به نظر میرسد این ساعت یک وسیله اشرافی از دنیای هری پاتر است.

 

فرآوری: راضیه کتابچی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع: یک پزشک، فارنت، ایران تایمر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین