وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در ماه بهمن و با شروع دهه فجر، آثار مختلفی در ژانرهای گوناگون منتشر شده است، چهار آلبوم از میان آن‌ها را به شما عزیزان معرفی می کنیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چهار آلبوم تازه در بازار موسیقی


در ماه بهمن و با شروع دهه فجر،  آثار مختلفی در ژانرهای گوناگون منتشر شده است، چهار آلبوم از میان آن‌ها را به شما عزیزان معرفی می کنیم

چهار آلبوم تازه در بازار موسیقی

·         سروشان

آلبوم "سروشان" با صدای محسن کرامتی و علیرضا حاجی طالب از سوی انتشارات آوا خورشید روانه بازار موسیقی شد. آهنگساز و تنظیم کننده این اثر موسیقایی محمد امین اکبرپور بوده است. اشعار از سعدی، مولانا، امیر خاکسار، هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه) است. همچنین محمدباقر زینالی (کمانچه)، یاشار مهاجری (سنتور)، وفا مصباحی (نی)، ساناز خزایی (عود)، مجید علیزاده (تنبک)، سیاوش کریمی‌نژاد (دف، دایره و دمام)، احمد اکبرپور (سنج)، محمدامین اکبرپور (تار، سه تار و بم تار) از اعضا و نوازندگان این گروه هستند. این اثر موسیقایی شامل 9 قطعه است و نام قطعات آن مقدمه سروش (به همراه آواز و تار)، تار و آواز دشتی، سروشان، تک‌نوازی سه‌تار (درآمد دلکش)، ضربی دلکش (به همراه آواز و کمانچه)، نغمه عشق، سنتور و آواز مثنوی، راهروان، رِنگ مادر است. ژانر این آلبوم سنتی است و ضبط آن در استودیو هور آهنگ انجام شده است، همچنین میکس و مسترینگ به عهده محمدباقر زینالی بوده است.

·         شب شرجی

آلبوم ث‌شب شرجیث‌ با صدای زمان نورانی از سوی انتشارات ریز موج روانه بازار موسیقی شد. آهنگسازی قطعات توسط کوروش ارغوان، افشین سلیمانی، رامین آریا، اشکان آریا، هاشم دادگر و شهرام پویا انجام شده و تنظیم قطعات به عهده هاشم دادگر، کیان بزرگمهری فرد، رامین آریا، اشکان آریا بوده است. اشعار این آلبوم از افشین سلیمانی و زمان نورانی است، همچنین رامین آریا (گیتار آکوستیک و الکترونیک)، کیان بزرگمهری فر، هاشم دادگر و اشکان آریا از اعضا و نوازندگان این گروه هستند. ژانر این اثر موسیقایی پاپ است و این آلبوم شامل 10 قطعه است.همچنین ضبط این آلبوم در استودیو نهال انجام شده و میکس و مسترینگ به عهده اشکان آریا بوده است.

·         ساز شبانگاهی

آلبوم ث‌ساز شبانگاهیث‌ با صدای وحید تاج از سوی انتشارات چهارباغ روانه بازار موسیقی شد. آهنگساز و تنظیم کننده این آلبوم رامین صفایی و اشعار از مولانا و شهریار است. همچنین کوهیار بابائیان (تار و تارباس)، مهران توکلیان (تنبک)، سینا جهان آبادی (کمانچه)، حسین رضائی نیا (دف)، معتمد سامانی (عود)، شاهو عندلیبی (نی)، مهرداد ناصحی (قیچک)، رامین صفایی (سنتور) و... از اعضا و نوازندگان این گروه هستند. این آلبوم شامل 9 قطعه است و نام قطعات آن ساز شبانگاهی، تکنوازی سنتور، راز دل، ساز و آواز، تصنیف سوگ صبا، تکنوازی سنتور، پروانه، ساز و آواز، تصنیف بی‌قرار است.

ساختاراصلی آلبوم "سرود زهره" درموسیقی دستگاهی بامقدمه‌ای کوتاه دردستگاه سه‌گاه آغاز و به تصنیف دل خونین پیوند می‌خورد. سپس چهارمضراب سه‌گاه از حبیب سماعی به روایت طلیعه کامران است.

·         سرود زهره

شرکت راوی آذرکیمیا آلبوم موسیقایی ث‌سرود زهرهث‌به پاس یاد استاد اسماعیل مهرتاش مهرتابان موسیقی ایران را باصدای ث‌محمودحشمتث‌تولید و عرضه کرد. این اثر برگرفته از ساخته‌های استاد مهرتاش موسس جامعه هنری باربد باروایت فرامرز پایور و عبدالله دوامی و محمدمنتشری با تدوین و تنطیم شهرام آقایی‌پور است. "سرود زهره" نخستین اثر هنری محمود حشمت متولد1332 شهرکرد است که درکنارفراگیری رمز و رموز آوازخوانی نزد اساتید برجسته دوران دانش آموخته رشته مهندسی ساختمان از کشور آلمان است. ارکستراسیون اثر نیم نگاهی به هارمونی ایرانی دارد و هیچ‌کدام ازبخش‌های این آلبوم تاکنون اجرا و عرضه نشده‌اند.

ساختاراصلی آلبوم "سرود زهره" درموسیقی دستگاهی بامقدمه‌ای کوتاه دردستگاه سه‌گاه آغاز و به تصنیف دل خونین پیوند می‌خورد. سپس چهارمضراب سه‌گاه از حبیب سماعی به روایت طلیعه کامران است.

درادامه گریزی به افشاری با تصنیف زلف نگار گوشه زابل و فرود به سه‌گاه تصنیف سرود زهره وساز و آواز گوشه مخالف و در پایان تصنیف "مجلس ما" حسن ختام است. نوازندگان این آلبوم موسیقی اصیل ایرانی شهرام آقایی پور(سنتور)، وحیدرستگاری (عود)، سجادپورقناد (تاروسه‌تار)، فرشادصارمی (کمانچه)، سعیدکاکاوند (کمانچه آلتو)، زمان خیری و علی نجفی (نی)، احمدمستنبط (ضرب) و مرجان هروی (دف و دکلمه) هستند.

"سرود زهره" به تهیه‌کنندگی رضامهدوی مدیر عامل راوی آذر کیمیا با صدابرداری علیرضاجواهری، طراحی گرافیک سیدمحمود ابوالقاسمی هم‌اکنون ازسوی پخش‌ های سراسری در کشور آوای باربد، گلچین، رها وهنرشهرعرضه شده است.

بخش هنری تبیان


منبع: همشهری آنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین