تبیان، دستیار زندگی
با فرارسیدن سال 2014 میلادی، شاهد برگزاری جام جهانی فوتبال در کشور برزیل خواهیم بود. درصورتی که شما نیز یکی از علاقه‌مندان به بازی فوتبال و رویداد بزرگی همچون جا‌م‌جهانی باشید، می‌توانید هیجان این بازی‌ها را با محصول جدید کمپانی بازی‌سازی الکترونیک‌‌آرتز،
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هیجان جام‌جهانی با  FIFA World Cup 2014


با فرارسیدن سال 2014 میلادی، شاهد برگزاری جام جهانی فوتبال در کشور برزیل خواهیم بود. درصورتی که شما نیز یکی از علاقه‌مندان به بازی فوتبال و رویداد بزرگی همچون جا‌م‌جهانی باشید، می‌توانید هیجان این بازی‌ها را با محصول جدید کمپانی بازی‌سازی الکترونیک‌‌آرتز، یعنی 2014 FIFA World Cup Brazil تجربه کنید.

هیجان جام‌جهانی با  fifa world cup 2014

بر طبق سنت همیشگی، این بار هم EA وظیفه ساخت بازی بزرگترین رقابت فوتبالی جهان را بر عهده دارد.

این بازی که با شعار «بیشترین تعداد حالات بازی بین تمام بازی های رقابتی EA» معرفی شده، شامل موارد جدید و بهبودهایی نسبت به FIFA 14 خواهد بود.

سیستمی جدید به نام حرکات انفجاری (Explosive Movement) به بازیکن اجازه خواهد داد با یا بدون توپ شتاب خود را تنظیم کند و سریع تر تغییر جهت دهد. مکانیزم دیگری به نام World Class Control شامل کنترل بسیار دقیق پاس ها و دریبل ها خواهد بود. حدود 100 انیمیشن جدید نیز برای پاس ها، پنالتی ها و غیره طراحی شده اند.

این بازی شامل 203 تیم ملی از سراسر جهان، 7469 بازیکن، 19 مربی لایسنس شده و 21 استادیوم جدید خواهد بود که 12 عدد از آنها استادیوم های جام جهانی برزیل خواهد بود.

In Road to the FIFA World Cup نیز نام حالت قهرمانی بازی خواهد بود که تا 32 نفر در آن می توانند با بازی های گروهی و حذفی، تا کسب جام پیشروی کنند. Road to Rio de Janeiro نیز نام حالت اختصاصی تیم ملی برزیل در مسابقات خواهد بود.

این بازی که با شعار «بیشترین تعداد حالات بازی بین تمام بازی های رقابتی EA» معرفی شده، شامل موارد جدید و بهبودهایی نسبت به FIFA 14 خواهد بود

نکته‌ی قابل توجه در مورد کنسول‌هایی است که این بازی برای آن‌ها ارائه شده است. EA این بازی را برای کنسول پلی‌استیشن 3 سونی و همچنین ایکس‌باکس 360 مایکروسافت ارائه خواهد داد، اما خبری از نسخه‌های مخصوص برای نسل جدید هیچ‌یک از این کنسول‌ها نیست.

مت‌پرایر، مدیرارشد تولید بازی‌های رایانه‌ای EA‌ در این مورد چنین اظهار نظر کرده است:

زمانی که ما این تصمیم را اتخاذ کردیم، فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفتیم. مهم‌‌ترین فاکتور، ساخت یک بازی فوق‌العاده بود تا طیف وسیعی از علاقمندان قادر به انجام آن باشند. تنها راه موجود برای دسترس قرار دادن این بازی برای مخاطبان بیشتر، عرضه‌ی آن برای کنسول‌های پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 بود. ما از تیم خود خواستیم تا در صورت امکان، بهترین کیفیت را در ساخت بازی برای این کنسول‌ها به کار گیرند.

هیجان جام‌جهانی با  fifa world cup 2014

این خبر مطمئنا بسیاری از طرفداران بازی‌های ورزشی، من‌جمله طرفداران فوتبال را که برای انجام بازی جام‌جهانی روی کنسول بازی جدید خود لحظه‌شماری می‌کردند، ناامید کرده است.

یکی از کارکنان حاضر در EA در مورد بازی جدید این کمپانی چنین اظهار نظر کرده است:

هرچند کاربران نسل جدید کنسول‌های بازی قادر نیستند تا بازی مخصوص به جام‌جهانی را بازی کنند، اما ما برای این کاربران بازی فیفا 14 را در نظر گرفته‌ایم که دربردارنده‌های ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای است.

EA اعلام کرده که برای جلب رضایت دارندگان X1 و PS4، در زمان مسابقات، آپدیت هایی برای حالت Ultimate Team FIFA 14 عرضه خواهد شد که شامل مسابقات جام جهانی خواهد بود.

این بازی در اردیبهشت ماه سال آتی شمسی، با قیمتی برابر با 60 دلار برای کنسول‌های ایکس‌باکس 360 و همچنین پلی‌استیشن 3 به فروش خواهد رسید.

فرآوری: راضیه کتابچی

بخش دانش و زندگی تبیان


منبع: زومیت، بازی سنتر