تبیان، دستیار زندگی
مدیر اجرایی سبد کالایی از مردم درخواست کرد تا وقت خود را در صف‌های طولانی دریافت سبد کالا تلف نکنند و گفت: اگر مردم اعتراضاتی در این زمینه داشتند، می توانند به شماره تلفن 124 مرتبط با سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور اطلاع دهند، ضمن اینکه می توانن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جزئیات استفاده جا مانده های از سبد کالا


مدیر اجرایی سبد کالایی از مردم درخواست کرد تا وقت خود را در صف‌های طولانی دریافت سبد کالا تلف نکنند و گفت: اگر مردم اعتراضاتی در این زمینه داشتند، می توانند به شماره تلفن 124 مرتبط با سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور اطلاع دهند، ضمن اینکه می توانند از طریق سایت سبد کالا، از نزدیک ترین فروشگاه عرضه کننده کالا به محل زندگی خود اطلاع حاصل کنند.

سبد کالا

بهمن حاج علی در خصوص شیوه تداوم توزیع سبد کالایی گفت: توصیه اکید ما به مردم این است که با توجه به بازه 15 روزه‌ای که برای دریافت سبد کالا پیش‌بینی شده است، وقت خود را در صف‌های طولانی تلف نکنند، چرا که توزیع سبد کالایی تا پایان دوره پانزده روزه ادامه خواهد داشت و هیچ محدودیتی وجود ندارد و ممکن است تمدید شود.

مدیر اجرایی طرح سبد کالا افزود: مراجعه تدریجی و با آرامش به شبکه‌های توزیع سبد کالا از سوی مردم سبب می‌شود تا بار ترافیکی در دریافت این سبدها کاهش یابد و دولت خدمات رسانی بهترین به مردم داشته باشد، ضمن اینکه افرادی که جزء جامعه مشمول دریافت سبد کالا هستند که در اطلاعیه‌های قبلی به صورت مشروح بیان شده است، می‌توانند به مرور به شبکه‌های توزیع منتخب مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: این ذی‌نفعان می‌توانند از طریق مختلف و با همراه داشتن کارت‌های یارانه نقدی و کارت ملی به مراکز مراجعه کنند؛ اما قبل از مراجعه، از طریق ارسال پیامک به سامانه‌های 5000499 و نیز 700799 از ذی‌نفع بودن در این طرح اطمینان حاصل نمایند.

به گفته حاج‌علی، اگر در شبکه‌های توزیع اشکالاتی وجود داشت و یا مردم شکایاتی داشتند، می‌توانند هرگونه نارضایتی و نارسایی را از طریق شماره تلفن 124 سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور ارایه دهند.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر جامعه هدف دریافت کننده سبد کالایی تعریف شده و کالاهای مورد نیاز این مشمولان نیز به میزان کافی تأمین شده است و توزیع نیز در دامنه زمانی تعریف شده، صورت خواهد گرفت.

به گفته حاج‌علی، اگر در شبکه‌های توزیع اشکالاتی وجود داشت و یا مردم شکایاتی داشتند، می‌توانند هرگونه نارضایتی و نارسایی را از طریق شماره تلفن 124 سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور ارایه دهند

مدیر اجرایی طرح سبد کالا خاطرنشان کرد: در روزهای اول که سامانه زیر بار می‌رود، ممکن است ازدحام وجود داشته باشد، اما دلیلی ندارد مردم وقت خود را تلف کنند و بنابراین به تدریج مراجعه کنند چرا که تا زمانی که کل جمعیت تعریف شده، سبد کالا نگیرند موظف هستیم که کالارسانی کنیم و فروشگاه‌ها نیز موظف به توزیع کالا هستند.

حاج علی خاطرنشان کرد: اگر دستگاه‌های pos نیز که در فروشگاه‌های منتخب به کار گرفته شده است با اشکال مواجه شد، متصدیان می‌توانند از طریق شماره تلفن 22926426-8 مسائل خود را در میان بگذارند.

سبد کالا

وی اظهار داشت: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت YARANEHKALA.IR از نزدیک‌ترین فروشگاه محل زندگی خود اطلاع یافته و به آنجا مراجعه کنند.

حاج علی با اشاره به اینکه در یک روز 220 هزار نفر سبد کالای خود را دریافت کردند، گفت: دلیل اینکه مشاهده می‌شود از دو کارمند با شرایط یکسان ، یک نفر مشمول دریافت سبد کالا شده و دومی نشده، اینکه اطلاعات افراد زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی ، هنوز وارد سامانه نشده است که به زودی وارد می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: آن دسته از مشمولینی که این دوره سبد کالا دریافت نکرده‌ اند، در دور بعدی هر دو سبد را به صورت یکجا دریافت خواهند کرد.

به گفته این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، کلیه کارگران مشمول قانون کار در دور بعدی سبد کالا دریافت می‌کنند.

حاج علی تاکید کرد: آن دسته از مشمولینی که این دوره سبد کالا دریافت نکرده‌ اند در دور بعدی هر دو سبد را به صورت یکجا دریافت خواهند کرد.

بخش اقصاد تبیان


منبع:مهر