تبیان، دستیار زندگی
جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدت خدمت جدید سربازی تا پایان سال اعلام می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سربازان متاهل هم سبد می گیرند


جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدت خدمت جدید سربازی تا پایان سال اعلام می شود.

سبد کالا

سردار موسی کمالی در خصوص واجدین شرایط استفاده از تسهیلات کسر خدمت ایثارگری والدین در سال 90 گفت : کسر خدمت های ایثارگری از سال 91 متوقف شده لذا تنها متولدین سال 72 به قبل ،که تا پایان سال 90واجد شرایط بهره مندی از این امتیاز بوده اند و تاکنون بدلیل معافیت تحصیلی وارد غیبت نشده اند،میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند. همچنین این قانون در سال آینده نیز با همین شرایط اجرا خواهد شد .

وی در مورد افزایش مدت خدمت سربازی گفت : افزایش احتمالی مدت خدمت سربازی و یا کاهش برخی از کسر خدمت ها از جمله کسر خدمت مناطق محروم ، بد وآب وهوا و مرزی و یا کسر خدمت بسیج نیازبه بررسی بیشتر داشته و تا پایان سال تصمیم نهایی ستادکل نیروهای مسلح اعلام می شود.

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد:سربازانی که دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند می توانند با انجام و ارائه پروژه های تحقیقاتی از 2 ماه تا کل مدت خدمت سربازی از کسر خدمت برخوردار شوند .

کمالی در خصوص استحقاق سبد کالا دولت به سربازان متاهل گفت :سربازان متاهل در صورتی که به عنوان سرپرست خانواده از یارانه نقدی بهره مندند می توانند سبد کالا اهدایی دولت را دریافت کنند.

وی باتاکید به جوانان مبنی براینکه به شایعات توجه نکنند و برابر قوانین و مقررات موجود خدمت سربازی را انجام دهندگفت :در مورد خبرهای مربوط به خدمت سربازی صرفا به اطلاعیه های ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا توجه کنند و منتظر معافیت های جدید و یا کسر خدمت ،کاهش مدت خدمت و یا فروش خدمت سربازی نباشند و به موقع نسبت به تعیین تکلیف خدمتی خود اقدام کنند.

پرداخت اقساطی حق بیمه خدمت سربازی

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از پرداخت اقساطی 12 ماهه حق بیمه خدمت سربازی پس از چند سال توقف خبر داد و گفت: این برنامه طی چند روز آینده اجرایی می شود.

سیروس نصیری با بیان این مطلب افزود: پرداخت اقساطی حق بیمه خدمت سربازی چند سال متوقف شده بود اما با توجه به مراجعات زیاد متقاضیان و همچنین ارائه تسهیلات به افرادی که توان پرداخت حق بیمه دو سال خود را به صورت یکجا ندارند، این طرح بزودی مجددا از سر گرفته می شود.

کسر خدمت های ایثارگری از سال 91 متوقف شده لذا تنها متولدین سال 72 به قبل ،که تا پایان سال 90واجد شرایط بهره مندی از این امتیاز بوده اند و تاکنون بدلیل معافیت تحصیلی وارد غیبت نشده اند،میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند. همچنین این قانون در سال آینده نیز با همین شرایط اجرا خواهد شد

وی تاکید کرد: شرط پرداخت اقساطی حق بیمه این است که بیمه شده باید در زمان ارائه تقاضا مشغول به کار بوده و تحت پوشش تأمین اجتماعی باشد.

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: این طرح با پیشنهاد دکتر نوربخش و تصویب هیات مدیره سازمان طی روزهای آینده اجرایی می شود که امیدواریم در دهه فجر در شعب تامین اجتماعی آغاز شود.

نصیری اظهار داشت: تمامی افرادی که بعد از سال 85 به خدمت سربازی اعزام شده اند نیز مشمول پرداخت حق بیمه شده و می توانند از پرداخت اقساطی 12 ماهه بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه 7 درصد حق بیمه توسط فرد و 23 درصد نیز از سوی دولت پرداخت می شود، گفت: حق بیمه 7 درصدی با توجه به میزان حقوق دو سال آخر فرد متقاضی تعیین و قسط بندی می شود.

وی همچنین در مورد بیمه کارکنان شورای حل اختلاف نیز گفت: برای اینکه کارکنان شورای حل اختلاف تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند بخشنامه ای به شعب تحت پوشش در سراسر کشور ابلاغ شده است و در حال حاضر این افراد بیمه می شوند.

بخش اجتماعی تبیان

منبع : مهر