تبیان، دستیار زندگی
مرکز سنجش آموزش و پرورش تنها مرجع تعیین صلاحیت و صدور مجوز جهت برگزاری آزمون هاست
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مرکز سنجش مرجع صدور مجوز آزمون در مدارس

مرکز سنجش مرجع صدور مجوز آزمون در مدارس


مرکز سنجش آموزش و پرورش تنها مرجع تعیین صلاحیت و صدور مجوز جهت برگزاری آزمون هاست.

عبدالرسول عمادی،در نشست صمیمی کارشناسان مرکز سنجش با وزیر آموزش و پرورش، ساماندهی ارزشیابی جامع را از برنامه های مرکز سنجش برشمرد و افزود: گردآوری اهداف، پالایش و نهایتا دسته بندی سوالات براساس اهداف دروس و نوع سوالات را از اهداف ارزشیابی جامع می باشد.

گردآوری اهداف، پالایش و نهایتا دسته بندی سوالات براساس اهداف دروس و نوع سوالات از اهداف ارزشیابی جامع می باشد.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش جمع آوری نمرات دانش آموزشی تهیه ی سوالات در راستای توصیف چگونگی امتحانات نهایی، بازنمایی وضع استان ها، شهرستان ها و مدارس، طراحی پرسشنامه تحقیقی و پژوهشی و گردآوری اطلاعات مربوط به مولفه های آموزشی و پرورشی را قابل اجرا در سامانه ی جامع امتحانات با عنوان وب در همین معاونت اشاره کرد و یادآور شد: در این سامانه مدیریت حوزه های امتحانات نهایی انجام می شود.

وی بحث تجمیع حوزه ها را از جمله سیاست های مرکز سنجش جهت کم کردن هزینه ها و بالا بردن امنیت کار و همچنین جلوگیری از هدر رفتن نیروی انسانی و منابع ذکر کرد و یادآور شد: مشاهده ی نمرات به صورت آنلاین توسط منطقه، ستاد، استان و دریافت اعتراضات دانش آموزان را از ویژگی های سامانه جامع امتحانات اعلام کرد.

مشاهده ی نمرات به صورت آنلاین توسط منطقه، ستاد، استان و دریافت اعتراضات دانش آموزان را از ویژگی های سامانه جامع امتحانات اعلام کرد.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد: با ارتقاء جایگاه مرکز سنجش شاهد گزارش دهی از عملکرد مولفه های نظام تعلیم و تربیت باشیم.

وی از تشکیل کارگروه مرکز سنجش و معاونت پشتیبانی، معاونت متوسطه و اداره کل شهر تهران خبرداد و اظهار داشت: با تشکیل این کارگروه نحوه ی اجرایی شدن قانون سنجش و پذیرش دانشجو مطابق با متقاضیان آموزش و پرورش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


منبع: پورتال وزارت آموزش و پرورش

بخش سفیران تبیان