تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی ایران به احتمال زیاد مهرماه امسال اردویی تدارکاتی را در یکی از کشورهای اروپایی برپا خواهد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه تیم ملی ایران تا جام ملتها

تیم ملی

تیم ملی ایران به احتمال زیاد مهرماه امسال اردویی تدارکاتی را در یکی از کشورهای اروپایی برپا خواهد کرد.

تیم ملی کشورمان از 19 دی ماه امسال در رقابت‌‌های جام ملت‌های آسیا 2015 در استرالیا کار خود را با دیدار با بحرین در ورزشگاه ملبورن آغاز خواهد کرد، به امید اینکه با قهرمانی در این رقابت‌ها طلسم چند دهه‌ای قهرمان نشدن در قاره کهن شکسته شود.

بر همین اساس پس از اینکه در آخرین سفر کارلوس کروش، سرمربی تیم ملی ایران به کشورمان، ماندن وی در فوتبال ایران قطعی شد، کی‌روش به برنامه‌ریزی برای حضور پرقدرت تیم ملی در جام ملت‌‌های آسیا پرداخته و حتی مقدمات این برنامه را نیز برای انجام تدارک مربوط به اجرایی شدن آن به فدراسیون فوتبال ارائه کرد.

مقدمات برگزاری دیدار با ونزوئلا توسط کروش

طبق این برنامه، تیم ملی ایران در یکی از نخستین اردوهای خود بعد از جام جهانی 2014 برزیل از تاریخ 14 تا 22 مهر، همزمان با روزهای فیفا دی راهی کمپ اروپایی خواهد شد که البته مکان این کمپ هنوز مشخص نیست و مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در حال رایزنی برای مشخص شدن مکان این کمپ پاییزی برای تیم ملی هستند.

تیم ملی قرار است در آخرین روز برپایی این کمپ به مصاف ونزوئلا برود و جالب اینکه گفته می‌شود اقدامات برگزاری این دیدار از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال نبوده و به نظر می‌رسد کی‌روش به شخصه برای برگزاری این دیدار رایزنی‌هایش را انجام داده است.

پس از اینکه در آخرین سفر کارلوس کروش، سرمربی تیم ملی ایران به کشورمان، ماندن وی در فوتبال ایران قطعی شد، کی‌روش به برنامه‌ریزی برای حضور پرقدرت تیم ملی در جام ملت‌‌های آسیا پرداخته و حتی مقدمات این برنامه را نیز برای انجام تدارک مربوط به اجرایی شدن آن به فدراسیون فوتبال ارائه کرد

یک کشور عربی، حریف ایران در 23 آبان

در ادامه برنامه‌های تدارکاتی تیم ملی، شاگردان کروش در تاریخ 27 آبان ماه در تهران به مصاف کره‌جنوبی خواهند رفت. پیش از این و در همین تاریخ استرالیایی‌ها از فدراسیون ایران درخواست کرده‌ بودند تا با اعزام تیم ملی ایران به این کشور دو دیدار دوستانه را با تیم ملی کشورمان برگزار کنند که با قطعی شدن دیدار با کره‌جنوبی، خود به خود سفر ملی‌پوشان به کشور میزبان جام ملت‌ها نیز لغو خواهد شد.

همچنین کروش برای 23 آبان نیز درخواست یک دیدار دوستانه دیگر را برای کشورمان کرده بود و حتی عمان را به عنوان حریف تدارکاتی تیم ملی پیشنهاد داده بود که عمانی‌‌ها به خاطر درگیر بودن با رقابت‌‌های جام خلیج فارس این درخواست را نپذیرفتند.

با این حال شنیده می‌شود یکی دیگر از کشورهای عربی برای دیدار دوستانه این روز که در تهران برگزار می‌شود، جانشین عمان خواهد شد.

گفتنی است 17 تا 27 آبان روزهای فیفادی محسوب می‌شوند و به نظر نمی‌رسد در این تاریخ تداخلی بین برنامه‌های باشگاه‌ها با تیم‌های ملی بوجود بیاید.

تیم ملی ایران در این رقابت‌ها که از 19 دی‌ماه امسال آغاز خواهد شد در گروهی تقریبا راحت در گروه C با تیم‌های امارات، قطر و بحرین همگروه است.

شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا نوزدهم دی ماه سال 1393 آغاز می‌شود و روز یازدهم بهمن با دیدار فینال به پایان خواهد رسید، ضمن اینکه قرار است بازی‌های این دوره جام ملت‌های آسیا در 5 شهر سیدنی، ملبورن، کانبرا، نیوکسل و بریزبین برگزار شود

بخش ورزشی تبیان


منبع: فارس