تبیان، دستیار زندگی
پسورد یا رمز عبور و یا معادل فارسی آن گذرواژه، می‌تواند هر چیزی باشد که شما تمایل دارید، اما حتماً باید توجه داشته باشید که پسورد شما باید دارای امنیت باشد تا هر شخصی نتواند به راحتی به حساب‌های شما نفوذ کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بدترین رمزها و پسوردهای سال 2013

پسورد


پسورد یا رمز عبور و یا معادل فارسی آن گذرواژه، می‌تواند هر چیزی باشد که شما تمایل دارید، اما حتماً باید توجه داشته باشید که پسورد شما باید دارای امنیت باشد تا هر شخصی نتواند به راحتی به حساب‌های شما نفوذ کند.


بسیاری از عموم مردم به انتخاب یک پسورد مطمئن و قوی، بی‌تفاوت هستند و پسورد را کلمه یا اعداد و یا ترکیبی از این دو می‌دانند که تنها در ذهن مبارکشان باقی بماند و کاملاً بی توجه به مسئله امنیت آن هستند! آیا شما نیز جزو این گروهید!؟

اخیراً گزارشات جالبی از اشخاصی که حساب‌های آن‌ها هک شده و به داخل آن حساب‌ها نفوذ شده است منتشر شده است که طی این گزارش‌ها، مشخص شده است که چه پسوردهایی بیش‌ترین نفوذ و رخنه را داشته‌اند و اصلاً مناسب و قوی نبوده‌اند. در انتهای این مقاله، لیستی از پسوردهای ضعیفی که در این گزارش موجود بود را ذكر كرده‌ایم.

شما باید همواره به یاد داشته باشید که پسورد باید کاملاً مطمئن باشد و مانند عامه مردم به دنبال پسوردهای ساده مثل سال تولد یا سالگرد ازدواج و … نباشید! حتی دیده شده است که بعضی افراد از نام محبوب‌ترین برنامه نصب شده روی PC خود در پسوردشان استفاده کرده‌اند! مثلاً تصورش را بکنید که پسورد ایمیلمان را بگذاریم adobe123 !

پیشنهاد می‌كنیم كه حتماً نگاهی به لیست بدترین پسوردها که قید کرده‌ایم داشته باشید تا اگر پسورد شما جزو آن‌هاست، حتماً به رمز دیگری تغییر دهید. البته باید اذعان کنیم که افرادی نیز وجود دارند که مشکل حافظه دارند و یا انتخاب و حفظ یک پسورد ایمن در ذهنشان، کاری سخت و دشوار است. توصیه‌ای كه می‌شود به این افراد داشت، استفاده و کمک گرفتن از برنامه‌های مدیریت رمزها و پسورد است. حتی دیده شده است که بسیاری از افراد برای چندین حساب خود، از یک پسورد یکسان بهره می‌برند که کاری بسیار نامطمئن؛ خطرناک و غیر حرفه‌ای است.

پسورد

حالا لیست بدترین رمزها و پسوردهای سال 2013 را در اینجا ببینید:

123456

password

12345678

qwerty

abc123

123456789

111111

1234567

iloveyou

adobe123

123123

admin

1234567890

letmein

photoshop

1234

monkey

شما باید همواره به یاد داشته باشید که پسورد باید کاملاً مطمئن باشد و مانند عامه مردم به دنبال پسوردهای ساده مثل سال تولد یا سالگرد ازدواج و … نباشید!

shadow

sunshine

12345

password1

princess

منبع: pcworld


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از تبلاگ: معرفی فناوری‌های روز دنیا

مطالب مرتبط:

ویژه‌نامه «دنیای رایانه» 

راه‌های حفظ امنیت اطلاعات در رایانه