تبیان، دستیار زندگی
فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیر بازی ایران که اخیرا در انتخابات کمیته ملی المپیک به عنوان یکی از اعضای کمیته اجرایی برگزیده شد در خصوص رشته شمشیر بازی و انتخابات کمیته ملی المپیک به خبرنگار تبیان گفت: رشته شمشیر بازی اهداف بزرگی دارد که یکی از آنها
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کمیته المپیک و آینده ورزش


فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیر بازی ایران که اخیرا در انتخابات کمیته ملی المپیک به عنوان یکی از اعضای کمیته اجرایی برگزیده شد در خصوص رشته شمشیر بازی و انتخابات کمیته ملی المپیک به خبرنگار تبیان گفت: رشته شمشیر بازی اهداف بزرگی دارد که یکی از آنها تربیت مربی و داور ممتاز است تا به این شکل نیاز به خارجی ها را برطرف کنیم.

باقرزاده

از آنجا که سال آینده بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی را در پیش داریم، اندک برنامه‌های‌مان تا پایان سال در راستای آماده‌سازی برای حضور در همین بازی‌هاست. امید اول ما در بازی‌های آسیایی بازیکنان اسلحه سابر هستند به همین دلیل برای آنها تا پایان سال دو اعزام به مسابقات جام جهانی در نظر گرفته‌ایم. اسپانیا و ایتالیا کشورهایی هستند که در همین ماه جاری میزبان مسابقات شمشیربازی در اسلحه سابر هستند و بازیکنان ایران در هر دوی آنها حضور خواهند داشت. شمشیربازان اسلحه اپه ابتدا در جام جهانی اسپانیا شرکت می‌کنند و از همان جا عازم ایتالیا می‌شوند تا در جام جهانی این کشور هم شرکت کنند. مسابقات اسپانیا و ایتالیا در هر دو بخش انفرادی و تیمی برگزار خواهد شد. یکی دیگر از اعزام‌های این فدراسیون تا پایان سال مربوط به حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در  اردن می‌شود که اسفندماه انجام خواهد شد. نتیجه به دست آمده در این رقابت‌ها یکی از ملاک‌های ما برای اعزام بازیکنان به مسابقات جهانی بلغارستان است. این مسابقات فروردین ماه سال آینده برگزار می‌شود و بازیکنانی که بتوانند در اردن عملکرد و به دنبال آن نتیجه خوبی کسب کنند به این مسابقات هم اعزام خواهند شد.

در مورد علت لغو اعزام بانوان به دو مسابقات جام جهانی قطر و ترکیه باید یادآور شوم  فقط مجوز حضور در مسابقات جام جهانی قطر را برای بانوان گرفته بودیم اما این رقابت‌ها به خاطر بازیکنان بزرگ سطح خیلی بالایی داشت به همین دلیل از اعزام بانوان منصرف شدیم و تنها علی یعقوبیان را اعزام کردیم. با توجه به آغاز به کار رسمی هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امیدوارورزش ایران در دوره جدید کاری کمیته ملی المپیک موفقیت‌های زیادی کسب کند. من امیدوارم با توجه به هماهنگی میان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، اعضای جدید هیات اجرایی بتوانند در راستای حل مشکلات فعلی و آماده‌سازی بهتر ورزشکاران برای حضور در بازی‌های آسیایی سال آینده قدم‌های محکمی بردارند.

در مورد علت لغو اعزام بانوان به دو مسابقات جام جهانی قطر و ترکیه باید یادآور شوم  فقط مجوز حضور در مسابقات جام جهانی قطر را برای بانوان گرفته بودیم اما این رقابت‌ها به خاطر بازیکنان بزرگ سطح خیلی بالایی داشت به همین دلیل از اعزام بانوان منصرف شدیم و تنها علی یعقوبیان را اعزام کردیم

من نماینده تمام فدراسیون‌های ورزشی در کمیته ملی المپیک هستم و شمشیربازی هم یکی از آنهاست. در واقع می‌خواهم بگویم فقط نماینده این فدراسیون در هیات اجرایی نیستم. من و دیگر اعضای هیات اجرایی باید حافظ منافع تمام فدراسیون‌ها باشیم به خصوص فدراسیون‌‎های حاضر در بازی‌های آسیایی، المپیک و در کل رشته‌های مدال آور.

به نظرم ترکیب هیات اجرایی جدید کمیته ملی المپیک خیلی خوب و مناسب است. در هر صورت اعضای جدید در حضور وزیر ورزش و جوانان با برگزاری مراسم معارفه به طور رسمی کار خود را آغاز کردند . در این مراسم وزیر ورزش صحبت‌هایی را مطرح کرد که نشان از نگاه ویژه و دقیق ورزشی وی داشت. خوشبختانه میان وزارت ورزش و جوانان با کمیته ملی المپیک هماهنگی لازم وجود دارد و از این بابت اطمینان خاطر لازم را به کمیته ملی المپیک داده شده است. با حمایتی که وزیر ورزش و جوانان دارد، کمیته ملی المپیک و مدیران جدیدش باید اطمینان داشته باشند که می‌توانند با برنامه ریزی دقیق و جامع خیلی از مشکلات فعلی را پشت سر گذاشته و در جهت موفقیت‌های بزرگ قدم بردارند.

بهمن اسدی

بخش ورزشی تبیان