تبیان، دستیار زندگی
انتخاب یک اقامتگاه مناسب، از مهم‌ترین نکات برنامه‌ریزی سفر است. هر گردشگری با توجه به نوع سفرش به شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، محلی را به عنوان اقامتگاه خود در مقصد سفرش انتخاب می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتخاب هتل آنلاین


انتخاب یک اقامتگاه مناسب، از مهم‌ترین نکات برنامه‌ریزی سفر است. هر گردشگری با توجه به نوع سفرش به شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، محلی را به عنوان اقامتگاه خود در مقصد سفرش انتخاب می‌کند.

انتخاب هتل

غیر از آنهایی که معمولا در سفرهای داخلی و خارجی منزل اقوام و دوستانشان را به‌عنوان اقامتگاه در نظر می‌گیرند، برای دیگران راحت‌ترین گزینه واگذاری انتخاب اقامتگاه به آژانس‌های مسافرتی است. موضوع ما خوب یا بد بودن این کار نیست اما تنها انتقادی که می‌توان به این شیوه وارد کرد، محدود شدن انتخاب‌های شماست. معمولا آژانس‌های مسافرتی در مقاصد داخلی و خارجی با تعداد محدودی از هتل‌ها قراردادی دو طرفه منعقد می‌کنند که شامل کمیسیون‌ها و تخفیفات فی‌مابین می‌شود.

با توجه به این‌که امروزه در صنعت گردشگری، مراکز اقامتی دیگر فقط جنبه خوابیدن و استراحت ندارند؛ و تنوع و امکاناتشان تا به آنجا گسترش یافته که گاه خود به جاذبه گردشگری بدل شده‌اند، بهتر است کمی برای یافتن یک اقامتگاه مناسب وقت صرف کنید. شاید برخی گمان کنند یافتن یک هتل خوب در مقصدی که هیچ آشنایی با آن ندارند، کار سخت و زمانبری باشد. اما باید گفت این‌گونه نیست.

موتورهای جستجوی سایت‌هایی که رزرو اینترنتی مراکز اقامتی را انجام می‌دهند، امکان جستجوی هتل یا هر مرکز اقامتی دیگر را بر اساس تاریخ، قیمت، تعداد نفرات، نوع اتاق، خدمات خاص و حتی نوع چشم انداز نیز فراهم آورده‌اند

این روزها فضای مجازی فرصت‌های گوناگونی را پیش روی گردشگران قرار داده است و به آنها این امکان را داده که باچند کلیک ساده به هر نوع اطلاعاتی که مد نظرشان است، دسترسی پیدا کنند. موتورهای جستجوی سایت‌هایی که رزرو اینترنتی مراکز اقامتی را انجام می‌دهند، امکان جستجوی هتل یا هر مرکز اقامتی دیگر را بر اساس تاریخ، قیمت، تعداد نفرات، نوع اتاق، خدمات خاص و حتی نوع چشم انداز نیز فراهم آورده‌اند. شما همچنین می‌توانید از طریق لینک‌های موجود وارد وب‌سایت هتل مورد نظر خود شده و عکس‌هایی از اتاق و دیگر امکانات موجود ببینید.

البته باید گفت در بسیاری از موارد خصوصا در باره هتل‌های داخلی زیاد نمی‌توان به این عکس‌ها اعتماد کرد. شما با عضو شدن در سیستم‌های رزرو آنلاین مراکز اقامتی می‌توانید از تخفیفات فصلی و پیشنهادهای ویژه نیز اطلاع یافته و ارزان‌تر سفر کنید. بنابراین پیش از آن‌که همه برنامه‌ریزی سفر را به انتخاب آژانس‌ها بگذراید چند دقیقه‌ای را در وب‌سایت هتل‌های شهر مقصدتان بگذرانید، باور کنید که ضرری نمی‌کنید.

سایت هایی برای رزور هتل

در ایران سایت های زیادی هستند که به شما امکان مشاهده امکانات هتل ها و رزور آنها را می دهند. در اینجا به چند نمونه از این سایت ها اشاره می کنیم:

zoraq

hotelyar

iranhotelonline

mashhadhotels

kishhotels

iran-booking

فراوری: الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان


برگرفته از جام جم