تبیان، دستیار زندگی
محمد رویانیان با انتشار هزینه‌ها، درآمدها، بدهی های پرداخت شده از ادوار گذشته و بدهی های برجا مانده از دوران مدیریت خودش گزارش مالی عملکرد 28 ماهه‌اش را تشریح کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش مالی رویانیان از حضور در پرسپولیس


محمد رویانیان با انتشار هزینه‌ها، درآمدها، بدهی های پرداخت شده از ادوار گذشته و بدهی های برجا مانده از دوران مدیریت خودش گزارش مالی عملکرد 28 ماهه‌اش را تشریح کرد.

رویانیان در نود

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس که روز جمعه و دو روز پس از کناره گیری‌اش از ارائه گزارش مالی دوران مدیریتی خود طی 72 ساعت آینده به مراجع قانونی خبر داده بود به منظور جلوگیری از شایعاتی که این روزها درباره میزان بدهی‌ها منتشر می‌شود این گزارش مالی را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

رویانیان تاکید کرد: مسئولیت تمامی آمار و ارقام ارائه شده را پذیرفته و درباره آن آمادگی هرگونه پاسخگویی را دارد.

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه مجموع هزینه‌های انجام شده طی 28 ماه مدیرعاملی اش و در نزیک به سه فصل 62 میلیارد تومان بوده است تصریح کرد: تیم‌هایی نظیر استقلال، تراکتورسازی، سپاهان و به طور کلی تیم‌هایی که برای قهرمانی بسته می‌شوند هر فصل 20 تا 25 میلیارد تومان هزینه می‌کنند و مدیران فعلی و قبلی برخی از تیم‌های مذکور نیز بستن تیم با چنین مبالغی را تایید کرده‌اند. بنده نیز صادقانه باید بگویم طی سه فصلی که مسئولیت مدیرعاملی باشگاه را بر عهده داشتم 62 میلیارد تومان هزینه کرده و همان طور که قویاً عنوان کردم سقف قرارداد را رعایت نکرده و گزارش دروغ و کذب به مردم و رسانه‌ها ندادم حالا نیز واقعیات را باید گفت.

رویانیان درباره میزان درآمدها و دریافتی‌ها گفت: ما 57 میلیارد تومان دریافتی و درآمد داشته‌ایم و 5 میلیارد تومان نیز از دوران مدیریت بنده بدهی بر جای مانده و در صورتی که اجازه دهند فعالیت‌های اقتصادی و تجاری برای پرسپولیس انجام داده و پروژه‌های در حال اجرا را عملیاتی کنم نه تنها 5 میلیارد بدهی را پرداخت می‌کنم بلکه با قاطعیت آمادگی خود برای کمک‌های چندین میلیارد تومانی به باشگاه را اعلام داشته و امیدوارم مسئولان وزارت ورزش و هیئت مدیره باشگاه و مدیرعامل جدید طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرا را بررسی و مطالعه کنند و در صورتی که از درآمدزا بودن آن اطمینان یافتند اجازه دهند این برنامه‌ها که زحمات زیاد و چندین ماهه‌ای برای آن متحمل شده و بسیاری از پروسه‌های اجرایی و قانونی را طی کرده‌ام، اجرایی شود.

رویانیان درباره چگونگی تامین 57 میلیارد تومانی که هزینه شده است گفت: زمانی که بنده در هفته نهم رقابت‌های لیگ فصل 90-89 مدیرعاملی باشگاه را پذیرفتم رقم قرارداد اسپانسر پیراهن پرسپولیس با شهرداری یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان بود که شاید تا آن زمان در نوع خود بیشترین رقم جذب اسپانسر بود. اما بنده با رایزنی‌های فراوان و طرحهای جدید توانستم این درآمدزایی را به سه برابر برسانم و باید بگویم در طول این 28 ماه و نزدیک به سه فصلی که مسئولیت داشته‌ام 17 میلیارد تومان از جذب اسپانسر و قرارداد با شرکت سرمایه گذاری صدراسیستم پاسارگاد، بانک گردشگری و چند شرکت دیگر درآمد داشتم.

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس که روز جمعه و دو روز پس از کناره گیری‌اش از ارائه گزارش مالی دوران مدیریتی خود طی 72 ساعت آینده به مراجع قانونی خبر داده بود به منظور جلوگیری از شایعاتی که این روزها درباره میزان بدهی‌ها منتشر می‌شود این گزارش مالی را در اختیار رسانه‌ها قرار داد

رویانیان مجموع دریافتی از وزارت ورزش و جوانان در طول دوران مدیریتی خود را 7 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در حالی که برخی باشگاه‌ها سالانه بالغ بر 10 و 15 میلیارد تومان از بودجه بیت المال دریافت می‌کنند و این بودجه را به طور منظم و بدون دغدغه هزینه می‌کنند باشگاه مردمی و پرطرفدار پرسپولیس به رغم دولتی بودن در طول 28 ماه فعالیت بنده تنها 7 میلیارد تومان دریافت کرده که 1 میلیارد تومان آن بابت فصل جاری بوده و دو و نیم میلیارد تومان آن نیز بابت فصل گذشته بوده است. بر این باورم و می‌دانم که باشگاه استقلال نیز در حدود همین مبالغ و البته کمی بیشتر از وزارت ورزش کمک دولتی دریافت کرده است.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس گفت: ما در مشارکت با شرکت‌های تجاری، خدماتی و تولیدی و همچنین استفاده از نام و برند پرسپولیس 11 میلیارد تومان در این 28 ماه درآمدزایی کردیم که این رقم درآمد نیز همچون اسپانسر پیراهن در تاریخ باشگاه‌داری ایران بی سابقه بوده و رکوردی به حساب می‌آید.

رویانیان

رویانیان با اشاره به ترانسفر علیرضا حقیقی گفت: پرسپولیس در دوران مدیریتی بنده و پس از بیش از یک دهه یک بازیکن را به باشگاه‌های اروپایی ترانسفر کرد و ما از انتقال علیرضا حقیقی دروازه‌بان توانمند پرسپولیس به روبین کازان درآمد خوبی کسب کردیم. در آن مقطع بنده درآمد حاصله را هزینه نکردم و با توجه به افزایش قیمت دلار در ایران میزان درآمدهای ما از این ترانسفر بیشتر شد. همچنین همین اتفاق از برگشتی اضافه پرداختی به آقای دنیزلی رخ داد و ما مجموعاً به واسطه این دو اتفاق درآمدی 5 میلیارد تومانی داشتیم.

رویانیان با اشاره به تجهیز ورزشگاه ورزشگاه درفشی فر و امام رضا(ع) به امکانات جدید و اقدامات عمرانی در این دو استادیوم گفت: بر اساس گزارشات دریافتی مجموعا دو و نیم میلیارد تومان از اجاره استخر ورزشگاه درفشی‌فر و سایر امکانات آن درآمد داشته‌ایم و از حامیان پرسپولیس و افراد متمول علاقه‌مند به پرسپولیس از جمله آقایان هدایتی، زنجانی، دکتر طباطبایی، دکتر شیروانی و... نیز حدود 5 میلیارد تومان دریافت کردیم که این میزان جذب کمک از علاقه‌مندان به پرسپولیس نیز شاید کم سابقه بوده باشد و جا دارد از اعتماد این افراد به بنده و حمایتشان از پرسپولیس کمال تشکر و امتنان را داشته باشم.

رویانیان درباره میزان بدهی‌های پرداخت شده از ادوار گذشته گفت: زمانی که تیم را تحویل گرفتیم 9هفته گذشته بود اما مبلغی به بازیکنان بابت فصل 90-89 پرداخت نشده بود البته باید تاکید کنم مدیریت آن زمان زحمت کشیده و تقریبا با بازیکنان فصل قبل که در تیم مانده بودند تسویه حساب کرده بود و ما از این بابت دغدغه‌ای نداشتیم که باید از این کارشان به نیکی یاد کرد. در مجموع بنده عدم پرداخت بابت هفته اول تا نهم را جزو بدهی‌های پرداخت شده از ادوار گذشته محاسبه نمیکنم و معتقدم الباقی مطالبات بازیکنان فصل جاری را نیز به طور طبیعی نباید به حساب بدهی‌های بنده گذاشت . ما در این 28 ماهی که مدیریت باشگاه را بر عهده داشتیم 6 میلیارد تومان از بدهی‌های مربوط به ادوار گذشته را پرداخت کردیم. بنده در دو فصل اولی که مسئولیت مدیرعاملی پرسپولیس را بر عهده داشتم بیش از 90 درصد درآمدهای پرسپولیس در سازمان لیگ بابت حق پخش تلویزیونی، تبلیغات دور زمین و بلیت‌فروشی را دریافت نکرده و به سازمان لیگ اجازه دادم که این درآمدها صرف پرداخت به طلبکاران پرسپولیس که از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای آنها حکم صادر شده بود،ٰ شود. همچنین 400 هزار دلار بابت وینگادا سرمربی اسبق پرسپولیس پرداخت کردیم که با توجه به قیمت دلار در آن زمان یک میلیارد و دویست میلیون تومان می‌شود.

رویانیان درباره میزان بدهی‌های برجای مانده از دوران مدیریت خود گفت: می‌دانم بر چه اساسی، چه افرادی و با چه انگیزه‌هایی طی دو ماه گذشته میزان بدهی‌های باشگاه از زمان مدیریت بنده را 40 میلیارد تومان عنوان کرده‌اند. کدام منطق و اصولی می‌گوید که ما 40 میلیارد بدهی بر جای گذاشتیم در حالی که مطالبات و حق و حقوق بازیکنانی که در طی دو فصل گذشته عضو تیم بوده و در تیم مانده‌اند را پرداخت کرده و با آنها تسویه کردیم. ما مبالغی به چند شرکت از جمله هتل‌ها، آژانس‌ها و... بدهکار هستیم و مبالغی نیز به برخی بازیکنانی که در دو فصل گذشته عضو تیم بوده اما امسال در تیم نیستند بدهکاریم و تاکید می‌کنم اگر اجازه داده شود پروژه‌های اقتصادی، تجاری و ورزشی در حال اجرا را عملیاتی کنم این بدهی‌ها را تقبل کرده و حتی مبالغی را در اختیار باشگاه قرار می‌دهم تا برای تیم و باشگاه هزینه کنند.

در مجموع بنده عدم پرداخت بابت هفته اول تا نهم را جزو بدهی‌های پرداخت شده از ادوار گذشته محاسبه نمیکنم و معتقدم الباقی مطالبات بازیکنان فصل جاری را نیز به طور طبیعی نباید به حساب بدهی‌های بنده گذاشت . ما در این 28 ماهی که مدیریت باشگاه را بر عهده داشتیم 6 میلیارد تومان از بدهی‌های مربوط به ادوار گذشته را پرداخت کردیم

رویانیان درباره پرداختی‌های شخصی خودش گفت: نمی‌خواستم راجع به این موضوع صحبت کنم اما چون گزارش درآمد، هزینه‌ها و بدهی‌ها می‌دهم این مورد جزو پرداختی‌ها و هزینه‌های ما است. بنده وقتی که دو روز قبل از داربی تمرین تیم برگزار نشد برای اینکه آرامش در تیم حاکم شود منزل شخصی‌ام را که به اسم همسرم بود در رهن بانک گذاشته و 2 میلیارد تومان دریافت کردم و شب قبل از بازی این مبلغ بین اعضای تیم تقسیم و به آنها پرداخت شد. 500 میلیون تومان نیز پیش از آن از منابع شخصی هزینه کرده بودم که در مجموع می‌شود دو و نیم میلیارد تومان. در مجموع ما 62 میلیارد تومان هزینه داشته ایم که 57 میلیارد تومان آن را پرداخت و 5 میلیارد بدهی بر جای مانده.

رویانیان در پایان گفت: بنده طی روزهای آتی گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های انجام شده و همچنین گزارش جداگانه دیگری درباره پروژه‌های آماده اجرا را از طریق رسانه‌ها منتشر خواهم کرد و سعی دارم در صورتی که ضرورت ایجاب نکند فعلا مصاحبه‌ای نداشته باشم و طی روزهای اخیر نیز به درخواست‌های مکرر رسانه‌ها برای مصاحبه پاسخ منفی داده‌ام. مسئولیت تمامی این آمار و ارقام را پذیرفته و امیدوارم مسئولان نیز در صورتی که نظر و دیدگاهی دارند آن را با بنده در میان بگذارند. اینجانب به صورت داوطلبانه برحسب وظیفه و به منظور جلوگیری از شایعات، صادقانه این تراز مالی را ارائه کرده و درباره آن توضیحاتی نیز دادم هرچند که می‌توان درباره هرکدام از این آیتم‌ها به صورت جزئی‌تر نیز صحبت کرد.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا