سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
چهل و یکمین مجمع عمومی (انتخاباتی) کمیته ملی المپیک با خداحافظی چهره‌های قدیمی و حضور افرادی جدید در مسئولیت‌های مختلف همراه بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش کامل از انتخابات کمیته المپیک


چهل و یکمین مجمع عمومی (انتخاباتی) کمیته ملی المپیک با خداحافظی چهره‌های قدیمی و حضور افرادی جدید در مسئولیت‌های مختلف همراه بود.


محمد علی‌آبادی که حضورش در کمیته المپیک با حاشیه‌های زیادی همراه بود قبل از رای‌گیری کناره‌گیری کرد تا کیومرث هاشمی رئیس شود. جدایی افشارزاده و قدمی از کمیته المپیک هم از اتفاقات دیگر این مجمع بود.

مجمع عمومی کمیته ملی المپیک این بار متفاوت و البته کم حاشیه‌تر از ادوار گذشته برگزار شد و در پایان رئیس، دو نایب رئیس، خزانه دار و اعضای هیات اجرایی انتخاب و معرفی شدند. شاید یکی از دلایل کم حاشیه بودن این مجمع دخالت نکردن مستقیم وزارت ورزش و جوانان در انتخابات و معرفی گزینه خاص بود.

رئیس؛

کمیته المپیک

برای ریاست این دوره از انتخابات فضل الله باقرزاده، مهرزاد حمیدی، محمود خسروی وفا، محمدرضا داورزنی، محمد علی آبادی، مهدی قدمی، محمد جعفر کامبوزیا، مهدی کرباسیان، علی مرادی و کیومرث هاشمی ثبت نام کرده بودند که قبل از آغاز مجمع و رای گیری باقرزاده، حمیدی، خسروی‌وفا، داورزنی، علی‌آبادی، کرباسیان و علی مرادی انصراف دادند تا هاشمی، کامبوزیا و قدمی برای ریاست رقابت کنند که در پایان کیومرث هاشمی با 42 رای به عنوان رئیس انتخاب شد. در این رای گیری مهدی قدمی و کامبوزیا به ترتیب 9 و 7 رای را از آن خود کردند.

دبیرکل؛

برای دبیرکلی کمیته ملی المپیک نیز بهرام افشارزاده، محمدرضا داورزنی، شاهرخ شهنازی، محمدعلی آبادی، مهدی علی نژاد، علی مرادی و کیومرث هاشمی کاندیدا شده بودند که افشارزاده، رحیمی، علی آبادی، علی نژاد و هاشمی انصراف دادند و شاهرخ شهنازی توانست گوی سبقت را از رقبا ببرد و دبیرکل کمیته ملی المپیک شود.

در دور اول شاهرخ شهنازی و محمدرضا داورزنی رقابت نزدیکی با یکدیگر داشتند و به دور دوم رسیدند و علی مرادی با 17 رای نتوانست به دور دوم بیاید. در دور دوم و در پایان رای گیری شاهرخ شهنازی با کسب 34 رای به عنوان دبیرکل کمیته ملی المپیک انتخاب شد. محمدرضا داورزنی نیز 26 رای کسب کرد. یک رای هم سفید بود.

نواب رئیس؛

رقابت برای انتخاب دو نایب رئیس کمیته ملی المپیک میان سردار باران چشمه، لطفعلی پورکاظمی، مهرزاد حمیدی، محمود خسروی وفا، علیرضا دبیر، رباب شهریان، مهدی علی نژاد ، مهدی قدمی ، سیدمهدی هاشمی و فریده هادوی برگزار شد که به علت به حد نصاب نرسیدن آرا در مرحله اول، کار به دور دوم کشیده شد.

در دور دوم از میان علیرضا دبیر، محمود خسروی‌وفا، رباب شهریان و مهدی قدمی برای کسب کرسی نایب رئیسی، علیرضا دبیر و رباب شهریان با کسب بیشترین آرا به این عنوان رسیدند. براساس آرا ماخوذه رباب شهریان با 32 رای به عنوان نایب رئیس اول و علیرضا دبیر با 31 رای به عنوان نایب رئیس دوم معرفی شدند. در این مرحله مهدی قدمی و محمود خسروی‌وفا 18 و 16 رای کسب کردند.

اصغر رحیمی، مجید شایسته، محمود مشحون، محمد علیپور، افشین داوری، حسین رضازاده و علی کفاشیان کاندیداهایی بودند که انصراف خود را از پست نایب رئیسی اعلام کردند.

خزانه دار؛

رای گیری برای انتخاب خزانه‌دار کمیته ملی المپیک میان 4 کاندیدا برگزار شد. در پایان مرحله اول محمدعلی شجاعی 29 رای، محمدعلی رستگار 10 رای، محمد زارع‌پور 10 رای و محمدجعفر کامبوزیا 7 رای کسب کردند. در این بین، شجاعی رئیس فدراسیون تیراندازی بطور مستقیم به مرحله دوم رفت و بین رستگار و زارع‌پور قرعه‌کشی صورت گرفت که قرعه به نام رستگار افتاد.

با توجه به آرای نزدیک میان کاندیداها و قانون انتخابات، رای گیری برای انتخاب خزانه‌دار به مرحله دوم کشیده شد اما رستگار از رقابت با شجاعی انصراف داد تا بدون برگزاری مرحله دوم، شجاعی به عنوان خزانه‌دار انتخاب شود.

اعضای هیات اجرایی؛

کمیته المپیک

برای پست هیات اجرایی فضل الله باقرزاده، محمدرضا پوریا ، محمد پولادگر ، رسول خادم ، افشین داوری ، جعفر درویش زاده ، حسین رضا زاده ، محسن رضوانی ، محمدرضا رستگار، محمد زارع پور، کیکاووس سعیدی، مجید شایسته، محمدعلی شجاعی، محمدعلی صبور، محمد علیپور، خسرو قمری، علی کفاشیان، محمود مشحون، احمد ناطق نوری و سید مهدی هاشمی کاندیدا شده بودند.

در پایان دور اول رای گیری پولادگر و مشحون با کسب 32 رای به عضویت هیات اجرایی درآمدند و انتخاب چهار عضو دیگر به دور دوم کشید که پس از رای گیری علی کفاشیان با 38 رای، فضل‌الله باقرزاده با 29 رای، محمد علیپور با 28 رای و رسول خادم با 27 رای به عنوان چهار عضو دیگر هیات اجرایی انتخاب شدند.

ترکیب جدید مسئولان کمیته ملی المپیک به شرح زیر است:

رئیس: کیومرث هاشمی

دبیرکل: شاهرخ شهنازی

نایب رئیس اول: رباب شهریان

نایب رئیس دوم: علیرضا دبیر

خزانه دار: محمدعلی شجاعی

اعضای هیات اجرایی: سیدمحمد پولادگر، علی کفاشیان، فضل الله باقرزاده، محمدعلیپور، رسول خادم و محمود مشحون.

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین