سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شاید بیشتر از آن که می‌خواهیم پذیرفته شویم، دوست داریم دیگران را تحت تأثیر قرار دهیم. چون از این طریق، بهتر می‌توانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دوست بدارید تا دوست داشته شوید


شاید بیشتر از آن که می‌خواهیم پذیرفته شویم، دوست داریم دیگران را تحت تأثیر قرار دهیم. چون از این طریق، بهتر می‌توانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم.


دوست

رعایت نکاتی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شده، به شما کمک می‌کند تا بتوانید اطرافیانتان را به خود علاقه‌مند کرده، تحت تأثیر قرار داده و به انسانی بهتر از آن که تاکنون بوده‌اید تبدیل شوید.

خودتان باشید، صداقت را فراموش نکنید

بزرگی می‌گفت: همواره سعی کنید نسخه اول از خودتان باشید نه نسخه دوم و کپی از فردی دیگر. اگر به جای خود و در نقش خودتان زندگی نکنید، اصلاً زندگی نمی‌کنید، فقط در این دنیا وجود دارید. اگر خودتان را دوست ندارید، چگونه انتظار دارید دیگران شما را دوست داشته باشند؟

به دیگران اهمیت دهید

اگر به دیگران اهمیت ندهید، چگونه انتظار دارید آن‌ها به شما اهمیت بدهند؟ هر چه بیشتر به دیگران کمک کنید، آن‌ها هم بیشتر به شما کمک خواهند کرد. عشق و مهربانی، نتیجه‌ای جز عشق و مهربانی ندارد.

کاری کنید که دیگران احساس خوبی داشته باشند

گاهی مردم کارهایی را که شما انجام می‌دهید فراموش می‌کنند، اما هرگز زمان‌هایی را که موجب شده‌اید آن‌ها احساس بهتری داشته باشند فراموش نمی‌کنند.

مسوولیت کارهایتان را بر عهده بگیرید

هیچ کس یک انسان دروغ‌گو را دوست ندارد. هر قدر هم که دروغ‌گوی ماهری باشید، در بلند مدت واقعیت آشکار می‌شود. اگر اشتباهی مرتکب شدید، آن قدر شجاعت داشته باشید که مسوولیت آن را خودتان بر عهده بگیرید، معمولاً افراد ترسو، چندان محبوب نیستند.

لبخند را فراموش نکنید

لبخند مهربانی را همه دوست دارند. اگر کسی، حتی یک غریبه، به شما با لبخند نگاه کند چه احساسی پیدا می‌کنید؟ در آن لحظه او دیگر به نظرتان غریبه نمی‌آید. تأثیر لبخند شما بر دیگران نیز همین گونه است.

در زندگی، هر چه ببخشید، همان را دریافت می‌کنید. اگر بتوانید در زندگی کسی تأثیر مثبتی بر جای بگذارید، خودتان هم از اثرات آن بهره‌مند خواهید شد. اگر بتوانید کسی را شاد کنید، بدون شک خودتان هم شاد می‌شوید.

به همه احترام بگذارید

هیچ فرهنگی در دنیا گروهی خاص را مشخص نکرده که شما می‌توانید به آن‌ها بی‌احترامی کنید. با دیگران همان گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند، مردم متوجه تمام رفتارهای شما هستند.

اگر می‌توانید به دیگران کمک کنید

در زندگی، هر چه ببخشید، همان را دریافت می‌کنید. اگر بتوانید در زندگی کسی تأثیر مثبتی بر جای بگذارید، خودتان هم از اثرات آن بهره‌مند خواهید شد. اگر بتوانید کسی را شاد کنید، بدون شک خودتان هم شاد می‌شوید، هر کسی قدر محبت و کمک‌های بدون چشم‌داشت را می‌داند. اگر کمی دقت کنید، متوجه می‌شوید که هر گاه به کسی کمک می‌کنید، خودتان هم احساس بهتری دارید.

در هر کاری رد پای خودتان را بگذارید

سعی کنید به گونه‌ای کارهایتان را انجام دهید که بعدها هر کسی با مراجعه به آن دریابد شما آن را انجام داده‌اید.

اشتراک دوست

به قولی که می‌دهید وفادار بمانید

بعضی افراد از روی ناچاری قول می‌دهند، اما هنگام عمل کردن به قولشان نمی‌توانند از عهده آن برآیند، به همین دلیل در نظر دیگران، وجهه خوبی ندارند. پس تنها زمانی قول دهید که مطمئن هستید می‌توانید به آن عمل کنید.

منظم باشید

زمانی که منظم نیستید، چگونه انتظار دارید زندگی خوب و مطمئنی داشته باشید؟ سعی کنید در محیط مدرسه و منزل و … منظم باشید.

در دسترس باشید

اگر بیش از حد خودتان را از دیگران دور کنید تا با این کار به آن‌ها نشان دهید که فردی گرفتار هستید، کم کم شما را فراموش می‌کنند. به خصوص در اوایل آشنایی، باید دیدارها بیشتر باشند تا ارتباط نزدیک و صمیمی میان شما و آن‌ها برقرار شود.

در محیط و جامعه‌تان نقشی بر عهده بگیرید

سعی کنید در گروه‌های مهم و بزرگ، نقشی بر عهده بگیرید. با این کار خودتان هم احساس مفیدتر بودن می‌کنید، به علاوه اطرافیان نیز بیشتر روی شما حساب باز می‌کنند.

منبع: دوهفته نامه موفقیت


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: BEGAM10

برگرفته از گروه: نوجوان و جوان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین