سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در اینجا چند پیشنهاد کوچک اما کارساز ارائه می‌شود، پیشنهادهایی که کمک می‌کنند هر نوجوانی در درس خواندن و انجام تکالیف منزل، موفق‌تر باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشنهادهایی برای درس خواندن و انجام تکالیف


در اینجا چند پیشنهاد کوچک اما کارساز ارائه می‌شود، پیشنهادهایی که کمک می‌کنند هر نوجوانی در درس خواندن و انجام تکالیف منزل، موفق‌تر باشد.


بعد از رسیدن به خانه برو سراغ تکالیف

مطالعه

بلافاصله بعد از رسیدن به خانه، دست به کار شو و برو سروقت انجام دادن تکالیف. اگر خسته‌ای، خوب است همان اول دوش بگیری و بعد به درس‌هایت برسی. اگر این کار را بکنی، دیگر آخر شب، دردسر به هم خوردن تمرکز نخواهی داشت. اول، تکلیف‌های مهم‌تر را انجام بده و بعد برو سراغ درس‌هایی که کمتر اهمیت دارند.

گروه درس خوانی و انجام تکالیف

مطالعه

یک گروه درس خوانی و انجام تکالیف تشکیل بده. حواستان باشد که این کار برای هر کسی و با هر کسی نتیجه نمی‌دهد؛ کسانی را انتخاب کن که می‌خواهند مطالعه کنند یا تکلیفشان را انجام بدهند. برای گپ و گفت و خنده دور هم جمع نشوید؛ یک راست بروید سر اصل مطلب و تمامش کنید. از روی دست همدیگر نیز کپی نکنید و فقط در یک گروه و کنار هم کار کنید. اگر هم جواب سوالی یا حل مسئله‌ای را بلد نیستید، برای رسیدن به جواب یا راه حل مناسب، از هم کمک بگیرید.

موقع درس خواندن، فقط درس بخوان!

مدرسه پیشرو چگونه مدرسه ای است ؟

تلویزیون نگاه نکن و به پیامک و تلفن جواب نده. دور رایانه و چرخ زدن در اینترنت را هم خط بکش. اگر بتوانی این کارها را بکنی، آن وقت موفق خواهی شد كه درس‌هایت را زودتر تمام کنی. یادت باشد که بعد از آن می‌توانی همه‌ی این کارها را با خیال راحت انجام بدهی. در ضمن، از اعضای خانواده و اطرافیان خواهش کن که فضای آرامی برایت به وجود بیاورند.

یک جای دنج و مرتب برای مطالعه پیدا کن

تغییر ذائقه مطالعه جهانی

 بهترین جا برای این کار، احتمالاً اتاقی ساکت است که از نور کافی هم برخوردار باشد. مطالعه در محیط ساکت و مناسب، موجب می‌شود ذهنت را متمرکز و منظم کنی و نتیجه‌ی بهتری از لحظه‌های درس خواندنت بگیری.

منبع: همشهری


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: BEGAM10

برگرفته از گروه: نوجوان و جوان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین