سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه ی ما دوست داریم انسان موفقی باشیم اما راه رسیدن به آن را نمی دانیم.در این مقاله کمی در مورد ویژگیهای یک انسان موفق حرف می زنیم.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : ندا داودی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موفقیت بدون شاخ و برگ


همه ی ما دوست داریم انسان موفقی باشیم اما راه رسیدن به آن را نمی دانیم.در این مقاله کمی در مورد ویژگیهای یک انسان موفق حرف می زنیم.

موفقیت

موفقیت به مفهوم برخورداری از مواهب است، از جمله: رفاه نسبی در زندگی، کسب احترام، بزرگی و عزّت در محیط کار و در عرصه ی اجتماع، رهایی از نگرانی، سرخوردگی و شکست. موفقیت یا کامیابی هدف زندگی است، هر انسانی خواهان موفقیت بوده و طالب بهترین چیزهایی می‌باشد که از روزگار می‌تواند بدست آورد. نخستین و بهترین ایستگاه آن است که از هم اکنون خود را در شمار افراد منتخبی قرار دهید که می‌خواهند از روزگار کام ستانند.

موفقیت، جریان مداومی است که ضمن آن مشتاق و آرزومند توفیق‌های بیشتری هستیم. و در واقع راه موفقیت همیشه در دست ساختن است.

موفقیت پیش رفتن در مسیر است، نه به نقطه ی پایان رسیدن.

 

موفقیت واقعی چیست؟

کوشیدن، جستن، یافتن و هرگز تسلیم نشدن راز موفقیت واقعی است؛ که اگر به آن دست یابیم با تمام وجود احساس رضایت خواهیم کرد.

 

اما افراد موفق چه ویژگی هایی دارند؟

ریشه های فکری افراد موفق، اصولاً با خوش بینی، اعتماد به نفس، اراده ی نامحدود، تصمیم مصمم و منطق بالا تلفیق شده است. آنان به هرگونه مشکل و مانعی که در راه تحقق اهدافشان وجود دارد، به چشم جاده ای می نگرند که برای دستیابی به خواسته هایشان، ناگزیر به پیمودن آن هستند؛ حال چه این مشکلات و تحمل ناملایمات به علت موقعیت و شرایط شخصی و اجتماعی شان باشد و چه به صورت طبیعی و عمومی سر راه شان قرار گرفته باشد.

دیدگاه افراد موفق در پی روزی اهداف و برنامه های مورد نظرشان، دست و پنجه نرم کردن با مسائل و مشکلات موجود است. آنان با مقاومت در برابر سختی ها، سعی در مقابله و پیروزی بر مشکلات دارند.

برای افراد موفق، بدیهی ست که شرایط و امکانات ایده آل می تواند مشوق و ابزار مناسبی برای دستیابی راحت تر به خواسته هایشان باشد اما هیچوقت عدم وجود این شرایط و امکانات، آنان را مأیوس نمی کند و نبود پشتوانه یا حامی را دلیلی بر عدم تحقق اهداف خود نمی دانند

افراد موفق، با تلاش، پشتکار و تحمل سختی ها، از مشکلاتی که گریبان گیرشان شده، به راحتی عبور می کنند و پیروزی را از روی شانس یا داشتن امتیازی برتر نمی دانند. آنان می دانند که لازمه ی رسیدن به موفقیت، توانایی حل مشکلات، تحمل سختی ها، تلاش، پیگیری، پشتکار و باور توانایی ها و استعدادهای خویش است  و با جدیت تمام و بدون بهانه و نگرانی از شرایط اطراف، شخصاً به ترمیم نقاط ضعف خود و مرتفع نمودن مشکلات می پردازند.

آنان معتقدند هر اندیشه ای که در مغز جای دهند و به اصطلاح، ملکه ی ذهن خود کنند، سرمشق زندگی روزمره شان می شود.

 

فرآوری: داودی

بخش خانواده ایرانی تبیان


منبع: مجله شادکامی

 

مطالب مرتبط :

روزتان را متفاوت آغاز کنید

چند راه عملی و ساده برای زندگی در لحظه

برخورد اصولی با مشکلات

کمال گرایی از نوع مثبت!

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین