سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
موضوع پژوهش جنین شناسی می باشد که در آن بررسی شده که چه عواملی در زندگی آینده جنین تاثیر دارد. شیر مادری که سیگار می کشد حاوی مقدار زیادی نیکوتین می باشد. تفاوت معناداری در تنفس و نبض نوزادان مادران سیگاری در مقایسه با نوزادان مادران غیرسیگاری وجود دارد..
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مصاحبه با دانش آموزان دبیرستان علوم تهران

در هشتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان

مصاحبه با دانش آموزان دبیرستان علوم تهران در هشتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان

جنین شناسی

تبیان: با سلام و وقت به خیر، لطفاً خودتان را معرفی کنید.

ملیکا بنی هاشمی هستم که همراه با دیگر اعضای گروه به نام های فاطمه صالحی، فاطمه فریادرس، پادینا گلپروری و محیا نشاطی از دبیرستان علوم تهران در این جشنواره شرکت کرده ایم.

 

تبیان: کار پژوهشی شما در چه زمینه ای است؟

موضوع پژوهش ما جنین شناسی می باشد که در آن بررسی کردیم که چه عواملی در زندگی آینده جنین تاثیر دارد. تمام موجودات زنده تولید مثل می کنند. در انسان تولید مثل توسط دو نوع سلول انجام می پذیرد. اسپرم ها که به وسیله بیضه های مرد ساخته می شوند و تخمک ها که به وسیله تخمدان های زن تولید می شوند. هر یک از این سلول ها نیمی از مجموعه DNA ( ماده ژنتیک ) را در خود دارند.

مصاحبه با دانش آموزان دبیرستان علوم تهران در هشتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان

عوامل تاثیر گذار روی جنین:

تاثیر استفاده از مواد مخدر بر روی جنین:

سیگار: شیر مادری که سیگار می کشد حاوی مقدار زیادی نیکوتین می باشد. تفاوت معناداری در تنفس و نبض نوزادان مادران سیگاری در مقایسه با نوزادان مادران غیرسیگاری وجود دارد.

کافئین: در قهوه، چای، شکلات و برخی ضد دردها وجود دارد. در شیر ترشح می شود و می تواند باعث تحریک پذیری، بی قراری و کم خوابی در شیرخوار گردد.

مصاحبه با دانش آموزان دبیرستان علوم تهران در هشتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان

ضد دردها و ضد التهاب ها: مثل ایبوبروفن و استامینوفن در دوزهای تجویز شده توسط پزشک در شیر ترشح می شود اما در دوز درمانی باعث آسیب به شیرخوار نمی شود.

 

تاثیر صدا بر روی جنین:

نقش پدر در دوران بارداری تاثیر بسیاری در روحیه مادر باردار و رشد روانی جنین دارد. مادری که در دوران بارداری برای جنین کتاب شمس تبریزی را می خواند، آن جنین امروز پسر بچه ای پر شر و شور است که اشعار شاعران بزرگ را به راحتی و با علاقه حفظ می کند و می خواند. قران خواندن برای جنین به خصوص با صوت و لحنی زیبا برای او آرامش بخش است.

مصاحبه با دانش آموزان دبیرستان علوم تهران در هشتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان

تاثیر رفتار بر روی جنین:

گفتار نیک و رفتار شایسته با فرزند را باید از دوران جنینی او آغاز کرد. گوش او از ماه هفتم می شنود و به هر سروصدایی واکنش نشان می دهد. نسبت به صدای گوشخراش و ناهنجار واکنش منفی و نسبت به صداهای دلنشین و خوب واکنش مثبت دارد.

تبیان: خیلی ممنون که وقت خود را در اختیار ما گذاشتید، موفق و پیروز باشید.

 

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تهیه: نسیم گنجی منش

تنظیم: نسرین صادقی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین