سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فرقی نمی‌کند شما مادرزن و مادرشوهر باشید یا پدرزن و پدرشوهر، هرکدام که هستید، جایتان باید در خانواده محفوظ باشد و احترامتان واجب است، اما این بدان معنا نیست که به دنبال بهانه‌جویی از عروس و داماد خانواده یا والدین آن‌ها باشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

والدین خوبی برای عروس و دامادها باشید!


فرقی نمی‌کند شما مادرزن و مادرشوهر باشید یا پدرزن و پدرشوهر، هرکدام که هستید، جایتان باید در خانواده محفوظ باشد و احترامتان واجب است، اما این بدان معنا نیست که به دنبال بهانه‌جویی از عروس و داماد خانواده یا والدین آن‌ها باشید.


خانواده همسر، مادر شوهر

همه می‌دانند شما بسیار زحمت کشیده و جور زمانه برده‌اید تا فرزندتان را بزرگ کنید. فرقی نمی‌کند شما مادرزن و مادرشوهر باشید یا پدرزن و پدرشوهر، هرکدام که هستید، جایتان باید در خانواده محفوظ باشد و احترامتان واجب است، اما این بدان معنا نیست که به دنبال بهانه‌جویی از عروس و داماد خانواده یا والدین آن‌ها باشید.

شما وقتی والدین خوبی هستید که به سعادت فرزندتان اولویت دهید، نه برتری‌جویی خود. در این صورت، باید در نظر بگیرید که خانواده‌ی عضو جدیدی که به فرزندتان ملحق شده، به اندازه خود شما محترم است و حق دارد.

* اگر می‌خواهید فرزندتان در خانه جدید خود آرامش داشته باشد، هوشمندانه رفتار کنید و همسر او را به رسمیت بشناسید. در مراسم خانوادگی، به شخص او هم زنگ بزنید و او را دعوت کنید. هر وقت می‌خواهید کاری را به او ارجاع دهید، مستقیم به خودش بگویید و بعد از انجامش، از او تشکر کنید. نه این که از فرزندتان بخواهید همسرش برایتان کاری را انجام دهد و دست آخر از فرزندتان تشکر کنید. این کار باعث رنجش عروس و دامادتان می‌شود و کاهش رابطه دو خانواده را سبب خواهد شد.

* به جای این که به موبایل فرزندتان زنگ بزنید که مبادا عروس یا داماد با شما همکلام شود، به تلفن خانه زنگ بزنید و حتی اگر عروس و دامادتان گوشی را برنداشتند، از فرزند خود بخواهید که او را صدا کند تا با او نیز احوال‌پرسی کنید. این ادب، احترام چند برابری را به شما باز خواهد گرداند، اما نادیده گرفتن دیگران، نادیده گرفتن شما را سبب خواهد شد.

* در فضاهایی مثل مهمانی‌ها، به حریم خصوصی عروس و داماد خود احترام بگذارید و به خاطر شلوغی مهمانی، بهانه شنیدن حرف‌های خصوصی که به هم می‌زنند را فراهم نکنید و وارد حرف‌های آن‌ها نشوید.

اگر می‌خواهید فرزندتان در خانه جدید خود آرامش داشته باشد، هوشمندانه رفتار کنید و همسر او را به رسمیت بشناسید.

* تا می‌توانید، یکی را در غیاب دیگری به خانه دعوت نکنید و وقتی می‌دانید عروس شما غذا مهیا کرده است، از فرزند خود نخواهید اول به شما سر بزند و ناهار را دوتایی صرف کنید.

* ممکن است گاهی فرزند شما برنامه‌ریزی کند که یک دیدار دو نفره داشته باشید، اما این زمان، قطعاً نباید وقتی باشد که همسرش منتظر است.

* از هدایایی که به شما داده می‌شود استقبال کنید و حتی اگر برایتان هدیه مفیدی نیست، به روی خود نیاورید و قدردان باشید.

* اگر می‌خواهید رعایت بزرگی شما را بکنند، در صورتی که والدین عروس یا دامادتان از شما بزرگ‌ترند، شما هم رعایت بزرگیشان را بکنید و در اعیاد برای تبریک گفتن و تماس تلفنی، پیش‌قدم شوید. مطمئن باشید عروس و دامادتان نیز این ادب را می‌آموزند و قدرشناسی خود را در رفتار توأم با احترام خود نشان می‌دهند.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: sunflower12

برگرفته از گروه: خانواده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین