سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وزیر آموزش وپرورش در نشست صمیمی با کارشناسان و مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از طرح آزمایشی یک روز در هفته بدون کیف در مدرسه از سال تحصیلی آینده خبر داد .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اجرای طرح آزمایشی یک روز بدون کیف در مدرسه از سال آینده

اجرای طرح آزمایشی یک روز بدون کیف در مدرسه از سال آینده


وزیر آموزش وپرورش در نشست صمیمی با کارشناسان و مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از طرح آزمایشی یک روز در هفته بدون کیف در مدرسه از سال تحصیلی آینده خبر داد .

علی اصغر فانی در ادامه سلسله نشست های صمیمانه با کارشناسان حوزه ستادی،  در جمع مدیران وکارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور یافت و گفت: اعتقاد من این است که از نزدیک با بدنه ی کارشناسی ارتباط داشته باشیم،حرف های آنها را بشنویم و تحمل انتقادات آنها را داشته باشیم.

وی افزود: کار درآموزش و پرورش باید مبتنی بر کار کارشناسی و پژوهشی باشد و اذعان می کنم که جلسه با کارشناسان برای خود من بسیار مغتنم و قابل استفاده بوده است و در واقع رهنمودها و نظرات شما موجب هدایت و پیداکردن مسیر صحیح می شود.

کار درآموزش و پرورش باید مبتنی بر کار کارشناسی و پژوهشی باشد و اذعان می کنم که جلسه با کارشناسان برای خود من بسیار مغتنم و قابل استفاده بوده است و در واقع رهنمودها و نظرات شما موجب هدایت و پیداکردن مسیر صحیح می شود.

* فعالیت های کانون پرورش وارد مدارس می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: جهت گیری اصلی سیاست های مورد نظر در کانون، ورود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مدرسه است و از زمانی که معاون آموزشی بودم این خط فکری طراحی شد.

وی با اشاره به اینکه باید خروجی های کانون، ورودی های مدرسه باشد، تاکید کرد: آمادگی و اصرار داریم از سال تحصیلی آینده هفته ای یک روز به طور آزمایشی دانش آموزان بدون کیف و کتاب وارد مدرسه بشوند و در این یک روز به کارهای فرهنگی، هنری، ورزشی و مهارت های فردی بپردازند.

 و باید کاری کرد آنقدر فعالیت ها جذاب باشد که دانش آموزان با عشق و علاقه وارد مدرسه بشوند و اظهار کرد: برای تحقق این ایده، من امید به فعالیت های کانون بسته ام و کانون می تواند بخشی از این یک روز را غنی سازی کند.

دکتر فانی در خصوص توانمند سازی نیروی انسانی اذعان داشت: ما باید واقعاً تلاش کنیم این توانمندسازی و بحث بهسازی نیروی انسانی که یکی از وجوه آن توانمندسازی است، اتفاق بیفتد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: جذب ظرفیت های جامعه به سوی کانون، سیاست درستی است که دنبال می شود ولی این موضوع ما را بی نیاز از نیروهای اهل فن و هنرمندان نمی کند و با جذب آنها کارهای ما غنی تر می شود.

وی گفت: اگر هر فیلمی که توسط کانون تولید می شود در 105 هزار مدرسه نمایش داده شود، چقدر می تواند از روش های غیرمستقیم در تربیت و آموزش موثر باشد.

اگر هر فیلمی که توسط کانون تولید می شود در 105 هزار مدرسه نمایش داده شود، چقدر می تواند از روش های غیرمستقیم در تربیت و آموزش موثر باشد.

* کانون برای تحقق ایده رئیس جمهور با ایجاد زنگ کتاب وارد عمل شود

فانی با تاکید بر امر کتابخوانی که جزء ماموریت های کانون است و با سیاست رئیس جمهور انطباق دارد، اظهار کرد: اندیشه ورزی و پرسشگری جزء سیاست های جدی آموزش و پرورش می باشد و همانگونه که رئیس جمهور از دانش آموزان خواسته که می توانند و باید انتقاد کنند، این سیاست تربیتی باید با جدیت دنبال شود و کانون در نقد پذیری و ارائه نقد دانش آموزان می تواند به آموزش و پرورش کمک کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات کاری و سازمانی موجود در کانون اظهار کرد : از این گونه دغدغه ها غافل نبوده و نیستیم ولی استحضار دارید که برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب، کار و زمان زیادی لازم دارد و اظهار امیدواری کرد: در دولت دکتر روحانی بخشی از خواسته های شما برآورده شود و بنده نیز به سهم خود آمادگی پیگیری موضوعات را در دولت دارم.

 فانی در خصوص فعالیت های کانون اظهار کرد: انتظار از کانون زبان خیلی زیاد است و فراتر از آن هست که تاکنون انجام گرفته است.

وی افزود: خوب است ، دانش آموزان در کنار مدرک تحصیلی، دو گواهینامه زبان و ICDL هم بگیرند و این به کارایی و موثر بودن آنها می انجامد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر تلاش برای عمق بخشی بیشتر به فعالیت های کانون زبان افزود: از مشکلات کانون زبان خبر داشتم وبا این جلسه بیشتر هم در جریان قرار گرفتم از جمله مشکلات آن کمبود مربی است که باید به سمتی برویم که از ظرفیت معلمان زبان آموزش و پرورش در کانون زبان استفاده کنیم.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین