سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رسانه های غربی روز چهارشنبه اعلام کردند: 62 گروه و سازمان در آمریکا٬ طی نامه ای به مجلس سنای این کشور خواستار پرهیز از تصویب تحریم های جدید علیه ایران شده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مخالفت های جدید در امریکا با تحریم ها


رسانه های غربی روز چهارشنبه اعلام کردند: 62 گروه و سازمان در آمریکاظ¬ طی نامه ای به مجلس سنای این کشور خواستار پرهیز از تصویب تحریم های جدید علیه ایران شده اند.

ظریف و اشتون

بر اساس این گزارش، در این نامه که 24 دی ماه منتشر شد آمده است در حالی که طرفین در خصوص مذاکرات هسته ای به توافقی شش ماهه دست یافته اند و مذاکرات در جریان است تصویب تحریم های تازه علیه ایران امکان حل مسئله هسته ای ایران از طریق دیپلماتیک را به شدت تضعیف و احتمال دستیابی ایران به سلاح اتمی را شدت می بخشد.

به گزارش این رسانه ها، این نامه از سوی سازمان غیر انتفاعی شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک)کمیته قانون گذاری ملی و سازمانپ پیروزی بدون جنگ تهیه شده و از سوی 62 گروه و سازمان آمریکایی از جمله چندین سازمان طرفدار صلح و شماری سازمان یهودی، مسیحی و مسلمان امضا شده است.

 62 سازمان آمریکایی در حالی از سنای آمریکا خواسته اند تا از اعمال تحریم جدیدی علیه ایران جلوگیری به عمل آورد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز 22 دی ماه با استقبال از توافق ایران و گروه 1+5 بر سر نحوه اجرایی کردن توافق نامه هسته ای گفت هرگونه تحریم جدیدی را که کنگره در جریان اجرای این توافق نامه علیه ایران تصویب کند وتو خواهد کرد.

تصویب تحریم های تازه علیه ایران امکان حل مسئله هسته ای ایران از طریق دیپلماتیک را به شدت تضعیف و احتمال دستیابی ایران به سلاح اتمی را شدت می بخشد

این گزارش می افزاید: دولت آمریکا تاکنون بارها مخالفتش با وضع تحریم های تازه از سوی کنگره علیه ایران را اعلام کرده است. ایران نیز هشدار داده است که در صورت اجرایی شدن تحریم های تازه از توافق ژنو کنار خواهد کشید. ایران و 1+5 سوم آذرماه سال جاری به توافقی موقت برای حل مناقشه هسته ای تهران دست یافتند. تفاهم بر سر شیوه اجرای مفاد این توافق نامه حدود 50 روز به درازا کشید. در نهایت 22 دی ماه طرفین اعلام کردند که برای مواردی که بر سر آن اختلاف داشته اند راه حل هایی یافته اند و این توافق نامه از پایان دی ماه اجرایی می شود.

بخش سیاست تبیان

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط:

آخرین موضع آمریکا درباره توافقنامه هسته ای

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین